advertise

ساکشن شکم در اصفهان

ساکشن شکم در اصفهان - دکتر سجاد آرمانفر

ساکشن شکم در اصفهان چیست

چاقی یکی از معضلات سلامت و بهداشتی جهان است که به صورت روزافزونی در حال گسترش است. این که عمل لیپوساکشن چیست، قیمت عمل ساکشن شکم در اصفهان چقدر است و آیا ساکشن شکم در اصفهان با لیزر قابل انجام است از پرسش های رایجی است که افراد مبتلا به چاقی در ذهن دارند. در مورد ساکشن شکم در اصفهان، قیمت مسئله نخست به شمار نمی رود. تامین هزینه ساکشن شکم در اصفهان اگرچه شاید همیشه آسان نباشد، اما باید با اطلاعات معتبر و علمی، ببینید آیا ساکشن شکم در اصفهان یا ساکشن شکم در اصفهان و پهلو، دوای درد شماست. دیدن فیلم عمل ساکشن شکم در اصفهان کمک کننده است اما شاید بهتر باشد در همان مراحل اولیه با یک پزشک دارای دانش و تجربه کافی در این مورد مشورت شود.


عمل لیپوساکشن شکم در اصفهان با نام های عمل ساکشن شکم در اصفهان، یا ساکشن چربی شکم هم شهرت دارد. عمل ساکشن شکم در اصفهان یک عمل جراحی به شمار می آید. در این عمل جراحی از یک تکنیک ساکشن یا مکش استفاده می شود. با این تکنیک، امکان خارج ساختن چربی زائد از جاهای خاصی از بدن فراهم می شود. بهتر است بدانید که همه چربی ها برابر نیستند. دو نوع چربی وجود دارد که در مورد لیپوساکشن شکم در اصفهان و لیپوساکشن پشت اهمیت ویژه‌ای پیدا می کنند، چربی زیر‌ جلدی و چربی احشایی. چربی زیر جلدی چربی متحرک و قابل نیشگون گرفتنی است که درست در زیر پوست قرار دارد. به طور کلی این چربی بی‌خطر است، اما از نظر زیبایی می تواند نامطلوب باشد. چربی احشایی در داخل حفره شکمی ذخیره شده و از نظر بصری سفت و سخت است و افرادی که چربی احشایی زیادی دارند، گاهی اوقات به صورت افراد چاق اما لاغر شناخته می شوند. این چربی همچنین برای سلامت کلی شما بسیار بدتر از چربی زیر پوستی به حساب می‌آید. همه سلول های چربی هورمون‌هایی را ترشح می کنند، اما از آنجایی که چربی احشایی در کنار اندام‌های شما ذخیره شده، به احتمال زیاد در عملکرد اندام‌ها اختلال ایجاد می کند، که می تواند منجر به مقاومت بیشتر به انسولین (دیابت نوع ۲)، فشار خون بالاتر، سطح کلسترول مضر (LDL) بالاتر در جریان خون شما و افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی شود. لیپوساکشن یا عمل ساکشن شکم در اصفهان یکی از گزینه های روی میز برای درمان افراد 

مبتلا به چاقی است. به کمک این تکنیک عمل لاغری، امکان برداشتن چربی های زائد از قسمت های مختلف بدن امکان پذیر است. نکته حائز اهمیتی که حتی به وضوح در فیلم عمل لیپوساکشن شکم در اصفهان می توان مشاهده کرد، تنها از بین بردن چربی زیر پوستی با کمک این روش است. چربی احشایی به طور محکم در داخل حفره شکم جاسازی شده و نمی توان آن را ساکشن کرد. کاهش وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش می تواند چربی احشایی را به طور ایمن و موثر کاهش دهد. داشتن مقدار زیادی چربی احشایی لزوما مانع از انجام لیپوساکشن نمی شود، اما بر نوع نتایجی که می توان از این عمل انتظار داشت تاثیر می‌گذارد. به طور معمول، چربی احشایی حدود ده درصد از کل چربی بدن شما را تشکیل می دهد. به عنوان یک قاعده کلی، اگر مردی با دور کمر بیش از یک صد سانتی‌متر هستید ، یا زنی با دور کمر بیش از هشتاد و هشت سانتی متر، چربی احشایی شما ممکن است شروع به تأثیرگذاری بر سلامت‌تان کند. از طرفی در صورتی که از سلامتی ضعیفی برخوردار باشید، ممکن است دیگر کاندیدای لیپوساکشن نباشید. لیپوساکشن شکم در اصفهان و معده به بیهوشی عمومی نیازی ندارد. با این که در گذشته چنین نبوده، اما امروزه برای تمام نواحی بدن صادق است. در واقع، هنوز جراحانی هستند که انجام روش قدیمی با استفاده از بیهوشی عمومی را ترجیح می دهند، به خصوص زمانی که در مورد شکم صحبت می کنیم.


چه جراح شما فقط از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی استفاده کند، احتمالاً از روش تامسنت استفاده خواهد کرد که برای سال‌ها استاندارد طلایی برای لیپوساکشن ایمن و مؤثر بوده است. روش تامسنت لیپوساکشن شکم در اصفهان، شامل پر کردن ناحیه چربی بین پوست و حفره شکم با ماده‌ای است که به آن مایع تومسنت، مخلوطی از سالین و اپی نفرین، با بی کربنات سدیم به عنوان بافر گفته می شود. اگر جراح شما لیپوساکشن شکم در اصفهان را با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام دهد، داروی بی‌حس کننده لیدوکائین را نیز به مایعات اضافه خواهد کرد. این دارو به جراحان اجازه می دهد تا بدون بیهوشی کامل بیماران، روش لیپوماتیک را بر روی آن ها انجام دهند و خطرات ناشی از بیهوشی عمومی را کاهش ‌دهند و در کل این روش را ایمن‌تر می کند. حین عمل ساکشن شکم در اصفهان چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ نوع بیهوشی مورد استفاده در عمل ساکشن شکم در اصفهان چیست؟ عمل ساکشن شکم در اصفهان به طور معمول تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در بیهوشی عمومی فرد برای مدت کوتاهی هشیاری خود را از دست می دهد. در برخی موارد، ممکن است عمل ساکشن شکم در اصفهان تحت بی حسی موضعی صورت پذیرد. در بی حسی موضعی، فقط در بخش محدودی از بدن حس درد کاهش پیدا می کند. همچنین ممکن است به بیمار یک داروی آرامبخش از راه تزریق وریدی داده شود. این دارو باعث می شود فرد آرامش بیشتر و اضطراب کمتری داشته باشد.

در تمام طول عمل ساکشن شکم در اصفهان، تیم جراحی تعداد ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن خون را تحت پایش قرار می دهد. اگر عمل لیپوساکشن شکم در اصفهان تحت بی حسی موضعی برای شما به انجام می رسد، در صورت احساس درد، حتما این مورد را با پزشک یا کادر درمان در میان بگذارید. به طور معمول، با تزریق داروی بی حسی درد کنترل می شود. یکی از پرسش های رایج شما خوانندگان عزیز در مورد عمل ساکشن شکم در اصفهان این است که این عمل چه مدت به درازا می انجامد؟ مدت عمل ساکشن شکم در اصفهان به این بستگی دارد که چه میزان چربی قرار است از این محل خارج شود. بدیهی است هر چه موضع عمل وسیع تر باشد، به طمان بیشتری نیاز دارد. اگر بیمار برای انجام ساکشن شکم در اصفهان و پهلو تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد، در اتاق ریکاوری چشم خواهد گشود. اتاق ریکاوری به طور معمول در کنار اتاق عمل ساکشن شکم در اصفهان قرار دارد. چند ساعت پس از عمل ساکشن شکم در اصفهان در بیمارستان یا کلینیک طی خواهد شد. در این مدت، کادر درمان وضعیت بیمار را به طور منظم زیر نظر می گیرند. در برخی موارد که این عمل در بیمارستان به انجام می رسد، ممکن است پزشک صلاح بداند فرد شب را در بیمارستان بگذارند. به طور معمول، علت این امر پایش دقیق وضعیت مایعات بدن و حجم خون بیمار و پیشگیری از بروز احتمالی هر گونه شوک ناشی از کمبود حجم خون است.

انواع روش های ساکشن شکم در اصفهان

تکنیک لیپوساکشن تومِسِنت یا تورمی؛ در زبان انگلیسی این تکنیک به این صورت نوشته می شود: tumescnet liposuction. این تکنیک رایج ترین روش انجام عمل ساکشن شکم در اصفهان به شمار می رود. در تکنیک لیپوساکشن تومسنت، جراح یک محلول استریل به محل انجام ساکشن تزریق می کند. تزریق این محلول باعث تورم موضع و سفت شدن آن می شود. ترکیب این محلول به طور معمول، بدین شرح است: محلول نمکی (آب و نمک) که به برداشتن چربی کمک می کند. یک داروی بی حسی به طور معمول، لیدوکائین، که برای کاهش درد و ناراحتی به کار می رود و داروی اپی نفرین که برای منقبض کردن رگ های موضع ساکشن و به نوعی برای کاهش خونریزی کاربرد دارد. جراح برش های کوچک و ظریفی روی پوست بیمار ایجاد می کند. سپس لوله های باریکی به نام کانولا را در زیر پوست بیمار قرار می دهد. کانولا به یک دستگاه مکش متصل است. بدین ترتیب، چربی و محلول تزریق شده به بیرون از بدن بیمار ساکشن (مکش) می شود. برای برگرداندن مایع از دست رفته از بدن بیمار، یک سرم وریدی برای بیمار به طور همزمان، در حال تزریق است. نگه داشتن حجم خون بیمار در حد مناسب در کل طول عمل، از بسیاری از عوارض ساکشن شکم در اصفهان پیشگیری می کند. شاید اکنون بهتر از هر زمان دیگری بدانید که ساکشن شکم در اصفهان چیست.


عمل ساکشن شکم در اصفهان با لیزر؛ لیپوساکشن شکم در اصفهان با لیزر یکی دیگر از تکنیک های عمل ساکشن به شمار می آید. در این تکنیک از نور لیزر با شدت بالا استفاده می شود. در طول ساکشن شکم در اصفهان با لیزر، پزشک فیبر لیزر را از راه یک برش کوچک در زیر پوست بیمار قرار می دهد. لیزر هم بافت چربی را در هم می شکند و آن را به صورت امولسیون (نوعی محلول) در می آورد. هم اکنون، چربی زائد از راه کانولا آماده مکش به بیرون از بدن است. لیپوساکشن با کمک لیزر در انگلیسی به این صورت نوشته می شود: Laser-assisted liposuction. در انگلیسی مخفف این عبارت به صورت LAL خواهد بود. به این تکنیکِ لیپوساکشن، به همین دلیل تکنیک LAL هم گفته می شود. لیپوساکشن با کمک انرژی ماوراء صوت یا اولترا سوند؛ انرژی ماوراء صوت یا اولترا سوند در پزشکی کاربردهای فراوان دارد. شاید شما با کاربردهای تشخیصی آن مانند سونوگرافی آشنایی بیشتری داشته باشید. از این انرژی می توان در کارهای درمانی مانند ساکشن شکم در اصفهان و پهلو هم استفاده کرد. در بیشتر موارد، از اولترا سوند در کنار روش مرسوم لیپوساکشن (روشی که در بالا توضیح داده شد) استفاده می شود. در طول ساکشن با اولترا سوند جراح یک لوله فلزی ظریف را زیر پوست بیمار قرار می دهد. این لوله انرژی اولترا سوند را به منطقه مورد نظر پزشک می رساند. انرژی اولترا سوند دیواره سلول های چربی را می شکند و آزادسازی چربی و خارج ساختن آن را از بدن تسهیل می کند.

 یکی از تازه ترین نسل های تکنیک لیپوساکشن اولتراسونیک، وِیزِر VASER نام دارد. ویزر در سفت نمودن قوام پوست و کاهش احتمال بروز آسیب های پوستی هم موثر بوده است. لیپوساکشن با کمک انرژی اولترا سوند در انگلیسی به این صورت نوشته می شود: Ultrasound-assisted liposuction. مخفف این عبارت انگلیسی به صورت UAL است. بنابراین، به این تکنیکِ لیپوساکشن، UAL اطلاق می شود. عمل ساکشن شکم در اصفهان قدرتی یا ساکشن شکم در اصفهان با انرژی حرکتی؛ در این روش برای عمل لیپوساکشن شکم در اصفهان از یک کانولای ویژه استفاده می شود. نوک این کانولا یک حرکت رفت و برگشتی سریع دارد. این حرکت لرزشی به پزشک جراح اجازه می دهد تا چربی های سخت و مقاوم را راحت تر و سریع تر از بدن خارج سازد. در نتیجه، می توان انتظار داشت که با عمل ساکشن با کمک انرژی حرکتی درد و تورم کمتر باشد. یکی دیگر از مزایای استفاده از این تکنیک، افزایش دقت در برداشتن چربی از نقاط خاص بدن است. اگر بیمار قبلا هم لیپوساکشن انجام داده است، استفاده از عمل ساکشن قدرتی توصیه می شود. همچنین اگر میزان چربی که قرار است برداشته شود، زیاد باشد، روش ساکشن قدرتی توصیه می شود. در زبان انگلیسی این روش با این عبارت شناخته می شود: Powr-assisted liposuction. مخفف انگلیسی این عمل به صورت PAL مورد استفاده قرار می گیرد.


دکتر سجاد آرمانفر

عمل ساکشن شکم در اصفهان برای چه کسانی مناسب است

وقتی یک فرد چاق می شود، اندازه و حجم سلول های چربی بدن افزایش پیدا می کند. با عمل ساکشن شکم در اصفهان تعداد سلول های چربی موجود در این ناحیه کاسته می شود. چه میزان از چربی شکم طی عمل ساکشن شکم در اصفهان از این ناحیه خارج می شود؟ میزان چربی خارج شده از شکم طی عمل ساکشن شکم در اصفهان به دو عامل بستگی دارد: ظاهر شکم و حجم چربی موجود در این نواحی. به طور عمومی، نتیجه حاصل از عمل ساکشن شکم در اصفهان که در ظاهر دیده می شود، یک نتیجه دائمی به شمار می رود. بدیهی است اگر فرد نتواند وزن خود را در یک محدوده ثابت نگه دارد، احتمال محو شدن نتایج مثبت ساکشن شکم در اصفهان زیاد است. زمانی که افراد دارای خصوصیات ذکر شده در ادامه باشند، نمی توانند عمل لیپوساکشن را انجام دهند. هنگامی که بیمار بیش از حد چاق نیست زمانی که بیمار لیپوساکشن بیش از حد در روز را نداشته باشد بیمار دیگر روش جراحی غیر مرتبط (جراحی سینه، چهره سازی، هیسترکتومی، و غیره) در همان روز را نباید داشته باشد استفاده از بیهوشی عمومی یا آرامبخش IV برای لیپوساکشن ممکن است یک بیمار یا یک جراح را برای انجام مصرف بیش از حد تحریک کند. هر دو (بیمار و جراح) باید آگاه باشند که جراحی بیش از حد در یک روز ممکن است خطرناک باشد. اما به طور کلی می توان متذکر شد که مهارت، تجربه و تخصص لازم و کافی پزشک معالج در دستیابی به نتایج مطلوب با کمترین عوارض ممکن، بیشترین تاثیر را خواهد داشت. پس از انجام عمل ساکشن شکم در اصفهان، پوست شکم به تدریج خود را با حجم کم شکم و پهلو تطبیق می دهد. اگر وضعیت پوست و انعطاف پذیری آن خوب باشد، پوست در این نواحی درمان شده شکلی نرم و طبیعی به خود می گیرد. اگر پوست فرد نازک باشد یا فاقد انعطاف پذیری لازم باشد، پوست در نواحی درمان، ممکن است ظاهری شل و افتاده به خود بگیرد. باید دقت شود که عمل ساکشن شکم در اصفهان و پهلو روی سلولیت، فرو رفتگی ها و شکل ناهنجار پوست این نواحی هیچ تاثیر مثبتی ندارد. به عنوان نمونه، لیپوساکشن نمی تواند ترک حاملگی یا چاقی را از روی پوست شکم برطرف سازد. اکنون که می دانید ساکشن شکم در اصفهان چیست ببینید چه کسی برای انجام این عمل جراحی مناسب است؟ افرادی باید کاندید عمل ساکشن شکم در اصفهان و پهلو شوند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند. فرد کاندید شده برای لیپوساکشن شکم در اصفهان نباید شرایط پزشکی نامناسبی داشته باشد زیرا چنین مشکلاتی ممکن است شرایط عمل ساکشن شکم در اصفهان را پیچیده نماید. به عنوان نمونه، بهتر است مبتلایان به بیماری های زیر تحت عمل ساکشن شکم در اصفهان قرار نگیرند: مبتلایان به هر گونه محدودیت در خون رسانی بدن، کسانی که به گرفتگی رگ های قلبی و بیماری عروق کرونری قلب مبتلا هستند، مبتلایان به دیابت و کسانی که به هر ترتیب دچار ضعف سیستم ایمنی بدن هستند. نحوه عمل ساکشن شکم در اصفهان؛ قبل از عمل نقاشی های لازمه بر روی محلی که قرار است لیپوساکشن انجام شود صورت می پذیرد. جراحی اکثرا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. ابتدا چند برش کوچک انجام می شود و سپس از طریق لیپوساکشن، چربی در نواحی مورد نظر خارج می شود، در نهایت محل برش ها پانسمان میگردد و محل پانسمان فشاری می شود. معمولا همان روز بیمار از بیمارستان یا کلینیک، مرخص می شود. بخیه ها می تواند جذبی یا غیر جذبی باشد. در صورتی که غیر جذبی بود بعد از چند روز کشیده می شود.


مراقبت های قبل از ساکشن شکم در اصفهان

همان طور که می دانید ساکشن شکم در اصفهان چیست باید درباره مراقبت های پیش از این عمل هم اطلاعات داشته باشید که در این بخش به طور کامل درباره آن توضیحاتی ارائه کرده ایم. حتما تا انتها مطالعه کنید. تغییر در مکمل ها و داروها پیش از ساکشن شکم در اصفهان؛ پیش از تن سپردن به تیغ عمل جراحی، به پزشک جراح بگویید که از عمل ساکشن شکم در اصفهان و پهلو چه انتظاراتی دارید. یک لیست درست کنید که انتظارات شما از عمل ساکشن شکم در اصفهان چیست. پیش از این عمل، پزشک جراح درباره سابقه پزشکی از بیمار سوالاتی می پرسد. بیمار باید چکیده شرح هر گونه بیماری یا عمل جراحی قبلی را برای پزشک بازگو کند. خوب است اگر خلاصه شرح عمل قبلی خود را بیمار همراه داشته باشد. همچنین همه داروهایی که در حال مصرف آن هستید، حتی مکمل های دارویی را با خود همراه داشته باشید. پزشک از شما خواهد خواست فهرست کامل داروها و مکمل های گیاهی مصرفی را برای او بازگو نمایید. پزشک از بیمار خواهد خواست پیش از عمل ساکشن شکم در اصفهان مصرف برخی از داروهای خود را قطع نماید. به عنوان نمونه، لازم است مصرف برخی داروهای رقیق کننده خون یا داروهای ضد التهاب غیر کورتونی (که مخفف آن در زبان انگلیسی NSAID است) سه هفته پیش از عمل جراحی متوقف شود. همچنین نتایج برخی از تست ها و آزمایش های پزشکی پیش از عمل ساکشن شکم در اصفهان باید مشخص و توسط پزشک معالج رویت شوند. سایر احتیاط های لازم پیش از عمل ساکشن شکم در اصفهان؛ اگر قرار است مقدار کمی از چربی شکم برداشته شود، عمل ساکشن شکم در اصفهان می تواند حتی در مطب پزشک به انجام برسد. اگر قرار است مقدار زیادی از چربی شکم و پهلو از بدن خارج شود یا قرار است عمل های جراحی دیگری همزمان با عمل ساکشن شکم در اصفهان به انجام برسد، عمل جراحی بهتر است در بیمارستان انجام شود و بیمار شب بعد از عمل را در بیمارستان بستری شود. در هر دو مورد، لازم است حتما یک نفر به عنوان همراه، با بیمار باشد. شب نخست پس از عمل جراحی بهتر است حتما بیمار تنها نباشد و یک همراه با خود داشته باشد. آنچه بیمار باید پیش از انجام عمل لیپوساکشن بداند؛ پیش از عمل لیپوساکشن شکم در اصفهان پزشک جراح ممکن است دایره ها و خط هایی را روی شکم و پهلوی بیمار رسم کند. این خط ها و دایره ها مربوط به تکنیک عمل ساکشن شکم در اصفهان است و نواحی بدن که باید درمان شود را مشخص می کند. به طور حتم، تصاویر فتو گرافی معمولی از شکم پیش از جراحی و پس از جراحی ساکشن شکم در اصفهان و پهلو جهت پرونده پزشکی بیمار تهیه و نگهداری می شود. چگونگی عمل ساکشن به تکنیکی بستگی دارد که جراح از آن استفاده می کند. پزشک بر پایه اهداف درمانی و مناطقی از بدن که قرار است تحت درمان قرار گیرد، و این که آیا بیمار پیش از این از لیپوساکشن استفاده کرده است، تکنیک ساکشن مناسب را بر می گزیند.


مراقبت های پس از عمل ساکشن شکم در اصفهان

مقداری درد، ورم و خونمردگی چیزهایی هستند که در پایان عمل لیپوساکشن شکم در اصفهان باید انتظار آن ها را داشت. به طور حتم، پزشک با تجویز داروهای مناسب به بیمار در تسکین درد و کاهش آن کمک می کند. همچنین پزشک برای پیشگیری از هر گونه عفونت احتمالی آنتی بیوتیک تجویز می نماید. بیمار موظف است دوره درمان با آنتی بیوتیک را طبق تجویز پزشک کامل نماید. ممکن است پزشک روی محل بخیه های عمل ساکشن شکم در اصفهان را باز بگذارد. شاید لوله های ظریفی در این محل ها مشاهده کنید. وظیفه این لوله ها فراهم آوردن امکان تخلیه ترشحات نابجا و مایعات اضافی از محل عمل ساکشن شکم در اصفهان است. همچنین ممکن است پزشک پوشیدن لباس های تنگ یا مثلا گن شکم را برای چند هفته نخست توصیه نماید. این کار باعث کاهش سریع ورم در هفته های پس از عمل می شود. پس از عمل ساکشن شکم در اصفهان برای چند روز بیمار نمی تواند در محل کار خود حاضر شود. بهتر است از قبل برای آن برنامه ریزی لازم صورت پذیرد. همچنین ممکن است بیمار چند هفته نتواند برنامه عادی زندگی خود را دنبال کند؛ به عنوان نمونه، پزشک شاید از او بخواهد که تا چند هفته از ورزش کردن خودداری نماید. در طول چند هفته پس از عمل مقداری بی نظمی در ظاهر شکم طبیعی است. مدتی طول خواهد کشید تا چربی های باقی مانده در شکم قوام و موقعیت طبیعی خود را دوباره به دست آورند.

ثبت درخواست مشاوره از کلینیک آرمانفر

شما گرامیان می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه جراحی زیبایی بینی، پوست، فک و صورت ثبت درخواست نمایید. 

عوارض عمل ساکشن شکم در اصفهان

ساکشن شکم در اصفهان چیست و قیمت ساکشن شکم در اصفهان، اطلاعاتی مهم هستند اما درک عوارض عمل ساکشن شکم در اصفهان هم به همان اندازه از اهمیت برخوردار است. مانند هر عمل جراحی دیگری، عمل ساکشن شکم در اصفهان و پهلو هم خطرات خاص خود را در بر دارد که ممکن است در درصد کمی از افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند، رخ دهد.


خونریزی و عوارض بیهوش از عوارض کلی هر عمل جراحی به شمار می روند. در زیر به برخی از عوارض اختصاصی عمل ساکشن شکم در اصفهان اشاره خواهد شد. تجمع مایعات در محل عمل لیپوساکشن؛ به طور موقت و گذرا، ممکن است مایعات حاصل از برش های محل عمل ساکشن شکم در اصفهان در محل تجمع پیدا کند. به این تجمع موقت مایعات سِروما هم گفته می شود. به راحتی می توان با سرنگ و سر سوزن این مایعات زائد را تخلیه کرد. بی حسی پوست؛ برخی از نواحی که مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، ممکن است با تغییراتی در حس لامسه پوست رو به رو شوند. این عارضه ممکن است موقت یا دائمی باشد. بی حسی پوست به دلیل آسیب وارده به رشته های بسیار ظریف پوست ایجاد می گردد. عفونت در محل عمل؛ این عارضه بسیار نادر است اما احتمال وقوع آن وجود دارد. اگر مصرف آنتی بیوتیک جدی گرفته نشود حتی ممکن است عفونت پوست بسیار خطرناک شود. سوراخ کردن اعضای داخلی؛ اگر کانولا به بخش های عمیق بدن وارد شود، احتمال سوراخ شدن برخی از اعضای بدن مانند روده وجود دارد. در صورت بروز این عارضه بسیار نادر، عمل جراحی اورژانس باید صورت پذیرد. آمبولی چربی در محل عمل؛ ممکن است قطعات بسیار ریز 

چربی از بافت جدا شوند و وارد رگ های بدن بیمار شوند. این قطعات ریز ممکن است در جریان خون به حرکت در بیایند و در مویرگ های ریه یا مغز گیر کنند. بدین ترتیب، رگ ها با چربی حرکت کرده بسته می شوند و ممکن است خون رسانی به بخشی از ریه یا مغز مختل شود. آمبولی چربی یک وضعیت اورژانس پزشکی تلقی می شود. مشکلات قلب و کلیه؛ در طول عمل ساکشن شکم در اصفهان مقداری مایع به بدن تزریق و مقادیری مایعات از بدن بیرون کشیده می شود. عدم تعادل در تزریق و کشیدن مایعات می تواند وضعیت کارکرد کلیه، قلب و به دنبال آن، ریه را با مشکل رو به رو سازد. ناهنجاری در شکل ظاهری شکم؛ در این عارضه ممکن است پوست شکم موجدار و دارای پستی بلندی به نظر برسد. این تغییرات ممکن است دائمی و برگشت ناپذیر باشند. مهم ترین علل بروز این عارضه بدین شرح زیر می باشد. برداشتن نامتناسب چربی از شکم، انعطاف پذیری ضعیف پوست شکم و اختلال در التیام و ترمیم محل های جراحی شده. لوله ظریفی که مکش چربی از راه آن به انجام می رسد، کانولا نام دارد. کانولا در زبان انگلیسی به این صورت نوشته می شود: cannula. در طول عمل ساکشن شکم در اصفهان ممکن است بافت زیر کانولا دچار آسیب شود.


همین آسیب ها می تواند ظاهری پر از نقاط فرورفته به پوست فرد بدهد. مسمومیت با داروی بی حسی؛ لیدوکائین نام یک داروی بی حسی و بیهوشی است که همراه با مایعات در طول عمل ساکشن شکم در اصفهان به بدن تزریق می شود. این دارو باعث کاهش احساس درد توسط بیمار می گردد. این دارو به طور کلی، یک داروی بی خطر به شمار می آید. با وجود این، در موارد بسیار نادر، احتمال بروز مسمومیت با لیدوکائین وجود دارد. مسمومیت با این داروی بی حسی ممکن است باعث علائم جدی قلبی یا مغزی نخاعی شود. اگر جراح روی مناطق وسیعی از شکم و پهلو و بدن در حال انجام لیپوساکشن باشد، احتمال بروز عوارض جانبی این عمل اندکی افزایش می یابد. همچنین در بیمارانی که پزشک جراح چند عمل جراحی را با هم به طور همزمان، انجام می دهد، شانس بروز عوارض جانبی عمل ساکشن شکم در اصفهان و پهلو بیشتر می شود. برای اطمینان خاطر با پزشک جراح در مورد احتمال بروز عوارض جانبی عمل ساکشن شکم در اصفهان مشاوره بفرمایید. آیا عمل لیپوساکشن شکم در اصفهان خطرناک است؛ عمل لیپوساکشن به عنوان یک سرمایه‌گذاری در بدن شما است و مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری نیاز به حفظ و نگهداری دارد. لیپوساکشن شکم مانع از 

عود مجدد چاقی پهلو در شما نشده و مطمئناً به عنوان یک روش پیشگیری از افزایش وزن نیست. به یاد داشته باشید که لیپوساکشن یک راه حل کاهش وزن نیست و نباید مانند آن استفاده شود. لیپوساکشن معده سلول های چربی را برای همیشه از ناحیه شکم شما حذف می کند. آن سلول ها از بدن شما به بیرون منتقل می شوند اما محل ذخیره‌کننده چربی در بدن شما تغییر نخواهد کرد. پس از لیپوساکشن شکم در اصفهان، بدن شما نسبت به گذشته سلول های چربی حدود هفتاد درصد کمتر در ناحیه شکم خواهد داشت. اگر بعد از لیپوساکشن شکم در اصفهان و پهلوها دوباره اضافه وزن پیدا کنید، بدن شما همان مقدار چربی را در همان مکآن های قبلی ذخیره خواهد کرد. با این حال، از آنجایی که سلول های چربی زیادی را در معده حذف کرده‌ایم، سایر نواحی ممکن است بزرگ‌تر از معده شما به نظر برسند. شکم شما همیشه کوچکتر از آن چیزی است که بدون لیپوماتیک وجود داشت، اما این بدان معنا نیست که می توانید هر چه می‌خواهید بخورید و هرگز اضافه وزن پیدا نکنید. بنابراین مراقبت‌های بعد از عمل لیپوساکشن، چیزی است که شما باید آن را حفظ کنید. لیپوساکشن یک راه حل سریع نیست و نباید این گونه به آن نگاه شود.


دکتر سجاد آرمانفر

هزینه و قیمت ساکشن شکم در اصفهان

حتما با خواندن این نوشتار تا این جا متوجه شده اید که عمل ساکشن شکم در اصفهان برای هر فرد به طور جداگانه و با توجه به اهداف درمانی و زیبایی همان فرد برنامه ریزی و طراحی می شود. بنابراین قیمت عمل ساکشن شکم در اصفهان و پهلو برای هر فرد به طور جداگانه تعیین می شود و ممکن است با فرد دیگر تفاوت داشته باشد. نکته مهم توجه افراد به پوشش بیمه خودشان است. پیشنهاد می شود پیش از عمل ساکشن شکم در اصفهان حتما با سازمان های بیمه اصلی مانند بیمه تامین اجتماعی یا بیمه تکمیلی درمان تماس گرفته شود و درصد فرانشیز و سقف تحت پوشش بیمه برای ساکشن شکم در اصفهان مورد پرسش قرار گیرد.

سخن پایانی ساکشن شکم در اصفهان

اگر شما نیز با چربی های اطراف شکم مواجه و درگیر هستید، باید بدانید افراد زیادی مشکل مشابه شما را دارند. در چنین شرایطی به فکر راه‌های مختلف برای لاغری می‌افتید، مثل ساکشن شکم در اصفهان. اما آیا می‌دانید ساکشن شکم در اصفهان چیست و چگونه انجام می شود؟ ساکشن شکم در اصفهان یکی از انواع جراحی‌ زیبایی بدن است که انباشت چربی در این ناحیه از بدن را هدف قرار می دهد. افرادی که تحت عمل جراحی ساکشن شکم در اصفهان قرار می‌گیرند معمولا پس از چند روز به زندگی نرمال خود باز می‌گردند. نتایج این جراحی نیز برای مدت زمان زیادی ماندگار است و در صورت مراقبت‌های صحیح، چربی های شکم به حالت قبل باز نمی‌گردند. در پروسه ساکشن شکم در اصفهان چربی ها و بافت اضافی پوست در ناحیه شکم و پهلو‌ها برداشته می شود تا ظاهری جوان، خوش فرم و بدون سلولیت پیدا کند. همانطور که از نام آن پیداست، در این روش جراحان از تکنیک مکش برای تخلیه چربی های زائد استفاده می کنند. البته عمل لیپوساکشن برای نواحی دیگر بدن مثل باسن، بازو و ران نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. چند هفته پس از عمل ساکشن شکم در اصفهان، ورم به طور کامل، فروکش می کند.پس از این زمان است که کوچک شدن محل عمل لیپوساکشن به خوبی به چشم می آید. ظرف چند ماه آینده انتظار می رود محل عمل باز هم لاغرتر و ظریف تر شود. با افزایش سن بیمار، پوست حالت سفت و کشیده خود را از دست می دهد. با وجود این، به طور معمول، نتایج مثبت عمل ساکشن شکم در اصفهان پایدار است. به عبارت دیگر، تا وقتی که وزن فرد ثابت است، نتایج مثبت لیپوساکشن شکم در اصفهان هم پا برجاست. وقتی بعد از عمل ساکشن شکم در اصفهان فرد چاق می شود، توزیع چربی در دور شکم مانند قبل نخواهد بود. به عبارت دیگر، بین محل قرار گرفتن چربی جدید دور شکم، با محل هایی که تحت ساکشن چربی شکم قرار گرفته اند، هیچ ارتباطی وجود ندارد. برای آنکه بهترین نتیجه را از پروسه ساکشن شکم در اصفهان بگیرید، باید به یک کلینیک معتبر، مثل کلینیک دکتر آرمانفر، مراجعه کنید و از تیم مجرب جراحان کمک بگیرید.

سوالات متداول

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.