advertise

جوانسازی پوست در اصفهان

جوانسازی پوست در اصفهان - دکتر آرمانفر

جوانسازی پوست در اصفهان چیست

به قطع تاکنون اسم مزوتراپی، بوتاکس، لیفت، تزریق ژل و چربی یا میکرونیدلینگ را شنیده اید. در دهه ی اخیر این اسامی پرتکرار تر شده اند. شاید شما نیز برای جوانسازی پوست در اصفهان خود اقدام کرده اید یا اینکه به این قضیه فکر می کنید. اما جوانسازی پوست در اصفهان تکنیک های بسیار مختلف و گسترده ای دارد که هر کدام برای هدف خاصی مناسب است. به طور کلی جوانسازی پوست در اصفهان شامل روش های درمانی است که به هدف بهبود ظاهری پوست یا زیبایی پوست شما انجام می شوند. آسیب های پوستی موارد مختلفی مانند آفتاب سوختگی، اثرات جوش و آکنه، زخم ها و نشانه های طبیعی پیری و کهولت سن را شامل می شوند. طبیعی است که شما از داشتن زیبایی و داشتن پوستی زیبا و شفاف لذت ببرید. اما ممکن است در میان این اسامی مختلف و تکنیک های گسترده گیج شوید و نتوانید تشخیص دهید که کدام خدمات جوانسازی پوست در اصفهان برای شما مفید است. از طرفی ممکن است در پیدا کردن پزشک مطمئن نیز دچار سردرگمی شوید. در این مقاله سعی شده است که تمامی روش های جوانسازی پوست در اصفهان را مرور کنیم و در انتها راهنمایی مناسب برای انتخاب دکتر پوست خوب و مطمئن ارائه دهیم. چین و چروک، آکنه، کک و مک و لکه، خشکی و پوسته شدن از شایع‌ترین مشکلات پوستی هستند که در گذر زمان یا در اثر مراقبت‌های نادرست بوجود می‌آیند. یکی از راه‌های پیشگیری و مراقبت بیشتر از پوست صورت روش های جوانسازی پوست در اصفهان است. با انجام روش های مختلف جوانسازی پوست در اصفهان می توانید به میزان قابل توجهی از پیری پوست جلوگیری کنید. البته برای جوانسازی گردن، دست و سایر نقاط هم می توان اقدامات مختلف انجام داد و منظورمان از پوست محدود به صورت نیست. جوانسازی و مراقبت از پوست سن و سال خاصی ندارد. همچنین یادتان باشد که نباید مشکل پوستی داشته باشید یا پوست صورتتان افتاده و چروکیده شده باشد تا به فکر روش های جوانسازی باشید. جوانسازی پوست در اصفهان صورت یک اقدام پیشگیرانه است که شامل مجموعه گسترده ای از خدمات می شود. چه زمانی می توانیم برای جوانسازی پوست در اصفهان اقدام کنیم. آسیب هایی که منجر به تخریب پوست یا ضایعات پوستی می شوند، می تواند انگیزه ای برای اقدام شما برای جوانسازی پوست در اصفهان باشد.


این آسیب ها شامل: عفونت پوستی. دانه پوستی. تخریب یا تغییرات بافت پوست: برای مثال در هنگام اضافه یا کاهش وزن ناگهانی. اثرات زخم ها و بریدگی ها. سوختگی: آثار سوختگی از جمله آفتاب سوختگی یا سوختگی با آتش. واکنش های آلرژیک و حساسیت پوستی. لکه های تیره و روشن روی پوست. دیر خوب شدن زخم ها. پیری، پیر شدن به صورت طبیعی می تواند کاهش تولید کلاژن شده و در نهایت باعث افزایش چین و چروک و یا لکه های پوستی گردد. اطلاعات بیشتری در ادامه به رشته تحریر درآمده است. امروزه همگان تمایل دارند تا اطلاعات خود را پیرامون موضوع جوانسازی پوست افزایش دهند. بدون شک حضور شما در این صفحه از وب سایت کلینیک دکتر آرمانفر نیز به همین خاطر است. در قرن معاصر جوانسازی از اولویت های اولیه بشر است. با توجه به آثاری که درطی زمان، در اثر بالا رفتن سن، عوامل محیطی و سبک زندگی، بر روی پوست ایجاد می شود، چین و چروک پوست ، تیرگی و لک و از دست دادن طراوت و شادابی پوست امری بدیهی است. البته خوشبختانه روش های فراوانی برای درمان و رفع این عوارض ابداع شده که در این مقاله قصد داریم به یکی از آن ها بپردازیم. اگر تمایل به انتخاب روشی مناسب، کم عارضه و بدون نیاز به دوران نقاهت برای جوانسازی دارید؛ شما را به مطالعه ادامه این مطلب دعوت می‌ کنیم. جوانسازی و زیبایی، جوانی و شادابی پوست صورت و بدن، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی ظاهر افراد دارد و از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. علاوه بر اینکه برخی افراد در سنین مختلف به دلیل بلوغ و مشکلات هورمونی، بیماری، سوانح و غیره دچار مشکلات پوستی می شوند، با افزایش سن هم به صورت طبیعی پوست انسان به جهت کاهش کلاژن‌سازی رفته رفته جوانی خود را از دست داده و به مرور دچار چین و چروک شده. 

 همین موضوع باعث شده که امروزه افراد میل زیادی به جوانسازی پوست در اصفهان صورت و بدن خود پیدا کنند و خوشبختانه دستگاه‌ها و انواع خدمات در این زمینه در سطح جهانی وجود دارد که باعث کاهش روند پیری پوست شده و پوست را تا حد زیادی احیا می کنند. هنگامی که صحبت از جوانسازی می شود بایستی به این موضوع توجه کنید که هیچ کسی نمی تواند جلوی سیر پیر شدن را بگیرد. به بیانی ساده تر شخص نمی تواند همواره جوان باقی بماند. به آرامی و با بالا رفتن سن، اعضای متنوع بدن دستخوش تغییر و تحولاتی می شوند که این پیشامد سبب پیری می شود. پوست بدن هم از این مسئله جدا نیست و در دسترس این تحولات قرار می گیرد. اما برای برای اینکه این روند را کمی به تعویق بیندازید می توانید از روش های متنوعی جهت جوانسازی پوست در اصفهان استفاده کنید. پیر شدن پوست یک فرآیند طبیعی در بدن است که نمی توان مانع شد. اما می توان با مراقبت بیشتر آن را به تعویق انداخت. اما همیشه افزایش سن نیست که باعث می شود پوستتان پیر و شکننده بنظر برسد. سبک زندگی ناسالم، سیگار کشیدن، آلودگی هوا و قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید هم به پوست آسیب می‌رسانند. اما می‌دانیم که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. پس تا وقتی کار از کار نگذشته به فکر مراقبت و جوانسازی پوست در اصفهان صورتتان باشید. امروزه خانم‌ ها و آقایان زیادی از روش های مختلف جوانسازی پوست در اصفهان استفاده می کنند تا پوست صورتشان جوان و شاداب بنظر برسد. اما اینکه روش های جوانسازی پوست در اصفهان آقایان و خانم‌ ها چیست و بهترین و موثرترین روش های جوانسازی کدام اند. سوالاتی هستند که در ادامه این مطلب به آن پاسخ می دهیم.

ثبت درخواست مشاوره از کلینیک آرمانفر

شما گرامیان می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه جراحی زیبایی بینی، پوست، فک و صورت ثبت درخواست نمایید. 

آشنایی با عارضه های پوستی برای جوانسازی پوست در اصفهان

قبل از اینکه درباره روش‎‌های جوانسازی پوست در اصفهان صحبت کنیم، بهتر است نشانه‌های پیری در پوست صورت را بشناسیم تا به موقع برای جوانسازی پوست در اصفهان اقدام کنیم. در ادامه ما به سه نشانه اصلی پیری پوست اشاره کردیم. دلایل چین و چروک صورت؛ اولین نشانه‌های پیری پوست با نمایان شدن خطوط دور چشم، خط خنده و اخم و خطوط پیشانی آغاز می شود. در ابتدا این خطوط حالت داینامیک یا پویا دارند. یعنی فقط وقتی حالت چهره‌تان را تغییر می دهید معلوم می شوند. چین و چروک‌ها معمولا از سی سالگی خودشان را نشان می دهند. اما فرآیند پیر شدن در افراد مختلف متفاوت است. در نتیجه بوجود آمدن این چین و چروک‌ها به ژنتیک و سبک زندگی فرد هم بستگی دارد. عوامل زیادی باعث ایجاد چین و چروک روی صورت می شوند. برخی از این عوامل را می توان کنترل کرد و برخی دیگر هیچ راه چاره‌ای ندارند. دلایل چین و چروک پوست صورت عبارتند از:


سن: با افزایش سن، پوست حالت ارتجاعی خود را تاحدی از دست می دهد و شکننده‌تر می شود. تولید روغن‌های طبیعی کاهش پیدا کرده و پوست خشک به نظر می‌رسد. در این حالت چین و چروک ایجاد می شود. قرارگرفتن در معرض اشعه فرابنفش: علت اصلی چین و چروک زودرس اشعه فرابنفش است. به روند طبیعی پیری سرعت می دهد. باعث می شود که کلاژن و الاستین در لایه‌های عمیق‌تر پوست تجزیه شوند. سیگار کشیدن: سیگار روند طبیعی پیری پوست را تسریع می کند و باعث چین و چروک زودرس می شود. احتمالا علت آن ازبین‌بردن کلاژن است. حالت‌های تکراری صورت: حرکات تکراری مانند لبخند زدن، باعث ایجاد خطوط ظریف و چین و چروک می شوند. زمان استفاده از عضله صورت شیاری زیر سطح پوست ایجاد می شود. با افزایش سن انعطاف‌پذیری این بافت از بین رفته و نمی تواند به جای خود بازگردد. دلایل افتادگی پوست؛ به دلایل مختلفی پوست دچار افتادگی می شود. پوست سفت و سالم زمانی که کشیده می شود، دوباره به جای خود بازمی‌گردد. زمانی که پوست این توانایی را از دست بدهد، دچار افتادگی می شود. افتادگی پوست در هر ناحیه از بدن ممکن است اتفاق بیفتد. در ادامه علل افتادگی پوست را ذکر می کنیم. افزایش سن؛ با افزایش سن به مرور پوست دو پروتئین مهم را از دست می دهد. الاستین و کلاژنن دو پروتئین تولیدشده در درم هستند. الاستین به پوست خاصیت ارتجاعی می دهد. پوست سفت به دلیل وجود این پروتئین پس از کشیده شدن به جای خود برمی‌گردد. کلاژن به پوست کمک می کند تا ساختار سفت و محکم خود را حفظ کند. دلیل آن وجود فیبرهای محکم در ساختار کلاژن است. این پروتئین توسط فیبروبلاست‌ها تولید می شود. تولید این دو پروتئین با افزایش سن کاهش پیدا می کند. همچنین مواردی مانند قرارگرفتن در معرض اشعه قرابنفش یا آلاینده‌های موجود در محیط مثل دود سیگار روند پیری پوست را تسریع می کنند. کاهش کلاژن و الاستین؛ با بالا رفتن سن تولید کلاژن و الاستین در پوست کم می شود. در نتیجه رطوبت پوست صورت کاهش می‌یابد. خطوط پنجه کلاغی، خط خنده، تیرگی و خشکی پوست هم به همین دلیل اتفاق می‌افتد. تغییر لایه های پوستی؛ پوست از سه لایه اپیدرم، درم و هیپودرم تشکیل شده.

 این سه لایه علاوه بر اینکه به بافت چربی و ماهیچه‌ای متصل هستند، وظیفه ساخت سلول های جدید و ترمیم پوست را هم به عهده دارند.بطور متوسط در هر دقیقه حدود سی هزار سلول پوستی می‌میرند و جایگزین می شوند. اما افزایش سن، مصرف دخانیات، اشعه فرابنفش خورشید و استفاده از شوینده‌های نامناسب عملکرد این سلول ها را تا حدودی مختل می کند. افتادگی پوست بعد از لاغری؛ وزن اضافی به مدت طولانی باعث آسیب به رشته‌های الاستین و کلاژن در پوست می شود. به‌ همین‌ دلیل زمانی که شروع به کاهش وزن می کنید، برگشتن پوست به حالت قبل سخت است. در این حالت افتادگی پوست را در نواحی مختلف بدن می توانید مشاهده کنید. در زمان کاهش وزن سن نیز در افتادگی پوست نقش دارد. بهتر است تا زمانی که جوان هستید، به دنبال کاهش وزن باشید. از بین رفتن بافت چربی؛ زیر لایه‌های مختلف پوست بافت چربی قرار دارد. این بافت چربی فرم صورت را بخوبی حفظ می کند. اما با بالا رفتن سن این لایه‌های چربی نازک می شوند و از بین می‌روند. در نتیجه چین و چروک‌های اطراف لب و روی پیشانی بیشتر به چشم می‌آیند. بارداری؛ افتادگی پوست در اطراف شکم و دیگر قسمت‌های بدن می تواند به علت بارداری باشد. این افتادگی در مادرانی که دارای چندقلو هستند، معضل جدی‌تری است. سن مادر نیز در میزان افتادگی موثر است. بیماری؛ برخی از بیماری ‌ها با علائمی مانند افتادگی پوست همراه هستند. یک زیرگروه از بیماری نادر لنفوم پوستی T که با نام شلی پوست گرانولوماتوز شناخته می شود، می تواند افتادگی پوست را در پی داشته باشد. این بیماران معمولا دچار شلی پوست در زانو و آرنج هستند. تحلیل رفتن ماهیچه ‌های صورت؛ ماهیچه‌های صورت زیر بافت چربی قرار دارند. با از بین رفتن بافت چربی، این ماهیچه‌ها استحکام خود را از دست می دهند و شل می شوند. به علت جاذبه زمین عضلات صورت به سمت پایین کشیده می شوند و مانند تصویر یک مثلث روی قاعده را تشکیل می دهند. استخوآن های صورت؛ استخوآن ها ساختار اصلی صورت اند که عضلات و چربی رو آن هستند. همانطور که گفتیم از بین رفتن چربی باعث لاغر شدن صورت و تحلیل ماهیچه ‌ها باعث افتادگی پوست صورت می شوند. در نتیجه فرم و زاویه صورت تغییر می کند.


انواع روش های جوانسازی پوست در اصفهان

همانطور که گفته شد برای جوانسازی پوست در اصفهان روش های بسیار متنوعی وجود دارد که برخی از آن ها به هدف خاصی انجام می گیرند. در ادامه به بررسی روش های رایج جوانسازی می پردازیم.
هایفوتراپی (HIFU)؛ هایفو (HIFU=High-intensity focused ultrasound) به معنای استفاده از امواج فراصوت با شدت بالا و به صورت متمرکز می باشد. کمی قبل تر درباره اهمیت کلاژن در شادابی و جوانسازی پوست در اصفهان صحبت کردیم. هایفوتراپی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست در اصفهان است که با امواج متمرکز فراصوت باعث تحریک و تولید کلاژن می شود. کلاژن هم باعث ترمیم بافت های پوست شده و خاصیت کشسانی پوست صورت را حفظ می کند. در نتیجه در طولانی مدت خبری از چین و چروک و افتادگی صورت نیست! مراقبت بعد از لیزر جوانسازی صورت و هایفوتراپی بسیار مهم است. هایفوتراپی روشی برای کشیدن پوست صورت (لیفت صورت) است که جایگزین روش های جراحی شده است و برای جوانسازی پوست در اصفهان به کار می رود. از امواج فراصوت برای افزایش تولید کلاژن و محکم تر شدن بافت پوست می شود. دستگاه هایفوتراپی لایه های زیرین پوست را هدف قرار می دهد. تاباندن امواج فراصوت (اولتراسونی) منجر به گرم شدن بافت پوست می شود. وقتی دمای بافت به میزان معینی بالا برود، به عنوان آسیب شناسایی می شود و سلول های پوست برای مقابله با این آسیب تولید کلاژن را افزایش می دهند. از آنجایی که هایفوتراپی بر بخش خاصی از بافت های زیرین متمرکز می شود، آسیبی به سطح پوست نمی رساند. کاربردهای هایفوتراپی چیست؟ کاهش چین و چروک. امکان کشیدن پوست در گردن، گونه ها، ابروها، پلک ها و قفسه سینه. مزیت هایفوترپی چیست؟ نسبت به جراحی های کشیدن پوست (Face lifting) هزینه و عوارض احتمالی کمتری دارد. نسبت به تکنیک لیفت نتیجه ای سریع تر و مطمئنتر خواهد داشت.


دکتر سجاد آرمانفر

آر اف فرکشنال (Fractional RF) و جوانسازی پوست در اصفهان؛ آر اف فرکشنال از روش های جدید ضدپیری و جوانسازی پوست در اصفهان است که ایمنی و اثرگذاری بالایی دارد. مکانیسم آر اف فرکشنال، مشابه هایفوتراپی با حرارت و افزایش دمای پوست و تحریک تولید کلاژن است. در این روش با استفاده از سوزن و نیدل های بسیار نازک که روکش طلا دارند به آرامی پوست را سوراخ می شود و انرژی امواج رادیویی (RF) به بافت های زیرین رسانده می شود. این فرایند منجر به افزایش دما و در نهایت بهبود ساختار پوست می شود. کاربرد های آر اف فرکشنال چیست؟ از بین بردن چین و چروک ها. از بین بردن جای جوش، آکنه، دانه های آبله مرغان و آثار زخم ها. ترمیم بافت پوست. ترمیم سوراخ یا حفره های بزرگ و قابل مشاهده روی پوست. مزایای آر اف فرکشنال چیست؟ به حداقل رساندن درد و عوارض جانبی. کوتاه تر بودن زمان بهبودی نسبت به لیزر فرکشنال (لیزر CO۲). 


دکتر سجاد آرمانفر

کربوکسی تراپی؛ از روش های جدید جوانسازی پوست در اصفهان کربوکسی تراپی از روش های غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است. کربوکسی تراپی با استفاده از دستگاه مخصوص و تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست انجام می شود. جوانسازی پوست در اصفهان با کربوکسی تراپی یکی از نوین‌ترین روش های جوانسازی است. در این دوزهای مختلفی از گاز کربن دی اکسید به قسمت‌های مختلف صورت، برای مثال زیر چشم تزریق می شود. کربن دی اکسید بطور طبیعی در بدن وجود دارد. اما تزریق دوز بیشتر آن باعث واکنش نشان دادن بدن می شود. جوانسازی پوست در اصفهان با لیزر فرکشنال بسیار متداول است. با تزریق کربن دی اکسید به قسمت مشخص شده بدن متوجه می شود که در قسمتی از بدن میزان کربن دی اکسید افزایش یافته. در نتیجه باید اکسیژن بیشتری بفرستد. همین افزایش اکسیژن و افزایش گردش خون تولید کلاژن را بیشتر می کند. در درمان سلولیت (سلولیت به معنای تجمع چربی زیر پوست است)، گودی زیر چشم، از بین بردن چین و چروک ها و ترک های پوستی (در اثر کشش) کاربرد دارد.کربوکسی تراپی را می توان در بخش های مختلف بدن مانند پلک، گردن، صورت، دست ها، شکم، باسن و پاها استفاده کرد. کاربردهای کربوکسی تراپی چیست؟ درمان ترک های پوستی از بین بردن چین و چروک درمان سلولیت رفع گودی زیر جشم مزایای کروبوکسی تراپی چیست؟ روش امن و تقریبا بدون هیچ گونه عوارض جانبی است. قابلیت استفاده در تمام بخش های بدن از جمله پلک، صورت، دست و باسن و غیره. زمان هر جلسه حدود پانزده تا سی دقیقه است.


ژل اسید هیالورونیک: برای از بین بردن چین و چروک های بین ابرو ها، اطراف چشم، اطراف لب ها و دهان، جای جوش و آکنه و ترمیم زخم ها و آسیب های پوستی از این ماده استفاده می شود.
ژل پلی آلکیلیمید: در افزایش حجم لب ها، درمان چروک ها و خطوط عمیق و از بین بردن برخی مواردی که در اثر پیری رخ می دهد موثر است.
ژل پلی لاکتیک اسید: با عنوان محرک نیز شناخته می شود چراکه که تزریق این اسید منجر به تحریک و افزایش تولید کلاژن توسط خود بدن می شود. پلی لاکتیک اسید ترکیبی غیر سمی است که برای افزایش حجم لب ها و پر کردن خطوطی که در اثر لبخند در اطراف لب ها ایجاد شده اند استفاده می شود.
تزریق چربی به عنوان پر کننده؛ از تزریق چربی نیز می توان به عنوان پرکننده صورت استفاده کرد. برای این کار ابتدا باید از بافت شکم یا باسن چربی استخراج شود، سپس این چربی را می توان به صورت فرد پیوند زد. چربی پیوند داده شده برای زنده و سالم ماندن باید بتواند گردش خون داشته باشد. حدود پنجاه درصد از چربی پیوند داده شده در این روش باقی می ماند و این میزان برای همیشه در بخش تزریق شده باقی می ماند. باید توجه داشتن که گاهی ممکن است نتیجه پیوند و تزریق چربی مطابق با میل ما نباشد. برای داشتن یک پیوند موفق نیاز به چندین بار تکرار و تزریق مجدد باشد. برای گرفتن بهترین نتیجه لازم است با بهترین متخصص پوست ارتباط داشته باشید. 


دکتر سجاد آرمانفر

ماسک های LED برای جوانسازی پوست در اصفهان؛ ماسک های LED از روش های جدید و ایمن جوانسازی و ترمیم آسیب های پوستی است. انواع متنوعی با رنگ های مختلف نوری وجود دارند. هر رنگی اثرات ویژه خود را دارد. برای مثال ماسک با نور قرمز بر گردش خون و تحریک تولید کلاژن اثر می گذارد که در کاهش چین و چروک های پوست موثرند. باید توجه داشت که اگر در خانه از این ماسک ها استفاده می کنید باید روی صورت تمیز استفاده شود. داشتن آرایش ممکن است در توزیع مناسب نور بر سطح پوست اختلال ایجاد کند. کاربردهای ماسک LED چیست؟ تحریک کلاژن سازی پوست افزایش گردش خون در پوست کاهش چین و چروک مزیت ماسک LED چیست؟ استفاده در منزل کاربردهای گسترده در رنگ های مختلف پیش از آسیب پوستی و برای جلوگیری از آسیب می توان استفاده کرد.


دکتر سجاد آرمانفر

ترماژ؛ ترماژ یکی از متدهای جدید زیبایی و جوانسازی پوست در اصفهان محسوب می شود و روشی غیرتهاجمی و بدون جراحی است، که باعث سفت شدن پوست و از بین رفتن خطوط می شود. در این روش بر اثر ایجاد حرارت کلاژن‌سازی تحریک شده و پوست ترمیم می شود. از مهم‌ترین دلایل افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک می توان به کم شدن کلاژن در لایه‌های پوست اشاره کرد. 


لیزر اندولیفت؛ لیزر اندولیفت یکی از روش های مدرن و جدید به جهت تحریک بافت های عمقی برای تولید کلاژن جدید به هدف کم شدن افتادگی پوست است. در این روش فیبری خیلی نازک به پوست وارد می شود. پس از آن میان درم عمقی و بافت چربی واقع می شود و لیزر دایود به وسیله فیبر دیگری به این فیبر وصل می شود با تغییر دادن فیبر در این قسمت ، انرژی این نوع لیزر در دامنه مادون قرمز تابیده می شود. این شیوه یک روش درمانی بر مبنای لیزر است که با کمترین تهاجم و به شکل سرپایی و بدون هیچ گونه بیهوشی صورت می گیرد. این روش برای جوانسازی پوست در اصفهان صورت و دیگر قسمت های بدن است که با حداقل تهاجم ، برآیندی مشابه جراحی لیفت دارد. میکرونیدلینگ؛ میکرونیدلینگ یکی از روش های جوانسازی پوست در اصفهان است. در روش میکرونیدلینگ با سوزن های بسیار ریز در پوست زخم های ریزی ایجاد می کنند. این زخم ها منجر به تحریک تولید کلاژن شده و درنهایت ایجاد بافت پوستی قوی تر و سالم تر می شود. میکرونیدلینگ نسبت به روش های دیگر شاید کمی دردناک‌تر باشد اما نتایج خوبی دارد. در این روش بصورت دستگاه یا بصورت دستی با سوراخ‌ها و منافذی روی پوست بوجود می‌آید. سپس پوست را با سرم‌های ویتامین c یا کلاژن ساز یا اسید هیالورونیک ماساژ می دهند. این منافذ باز جذب سرم را راحت‌تر می کند. میکرونیدلینگ اغلب برای جوانسازی پوست در اصفهان و رفع چین و چروک و درمان آکنه موثر است. این روش در ترمیم مشکلاتی نظیر جای جوش و آکنه، ریزش مو، ترک های پوستی، آفتاب سوختگی، چین و چروک ها، زخم ها و لکه های پوستی کاربرد دارد. از مزایای آن می توان به ارزان تر بودن آن نسبت به انواع روش های لیزر اشاره کرد. علاوه بر این میکرونیدلینگ در افرادی که پوست تیره دارند می تواند عملکرد بهتری داشته باشد، چون در جوانسازی با لیزر که با ایجاد گرما و حرارت همراه هستند ممکن است رنگ پوست تغییر کند. کیت های خانگی میکرونیدلینگ نیز وجود دارند که منجر به راحت تر شدن انجام آن شده اند. اما برخلاف روش های قبلی این روش سریع نیست و ممکن است با درد یا قرمزی پوست همراه باشد. همچنین به دلیل ایجاد حفرات ریز، به عوامل بیماری زا مثل باکتری و ویروس فرصتی برای ورود به بدن می دهد که ممکن است منجر به عفونت ها شود. کاربردهای میکرونیدلینگ چیست؟ ترمیم جای جوش و آکنه درمان ریزش مو درمان ترک پوستی درمان آفتاب سوختگی درمان چین و چروک ترمیم زخم رفع لکه های پوستی. مزیت میکرونیدلینگ در مقایسه با سایر روش های جوانسازی پوست در اصفهان چیست؟ ارزان تر بودن قابل دسترس بودن در خانه و کیت های خانگی عملکرد بهتر در افراد با رنگ پوست تیره تر. 


دکتر سجاد آرمانفر

میکرودرم ابریژن؛ میکرودرم ابریژن از روش های رایج لایه برداری پوست به کمک دستگاه است. در این روش تکنسین کار با دستگاه یا دکتر پوست، کریستال های کوچک را روی سطح پوست مالش می دهد و منجر به لایه برداری از سطح پوست می شود. میکردرم ابریژن برای هر نوع پوستی ایمن بوده و عوارضی به همراه ندارد. این روش برای ترمیم زخم ها، لکه های پوستی، بافت غیرطبیعی پوست، جای جوش، ملانوما یا سرطان پوست و آثار پیری موثر است. میکرودرم ابریژن نوع دیگری از روش درم ابریژن می باشد (که در ادامه توضیح خواهیم داد) اما نسبت به آن عوارض بسیار کمتری دارد. بعد از میکرودرم ابریژن تا چند روز و مدت زمان کوتاهی ممکن است فرد عوارضی مانند احساس سوزش، ورم و قرمز شدن پوست و کبود شدن را تجربه کند. کاربردهای میکرودرم ابریژن چیست؟ لایه برداری پوست ترمیم زخم ترمیم لکه های پوستی ترمیم جای جوش و آمنه ترمیم بافت غیر طبیعی پوست ترمیم آسیب های سرطان پوست ترمیم آثار پیری. مزایای میکرودرم ابریژن چیست؟ ایمن بودن برای هر نوع پوست نداشتن عوارض جانبی. 


دکتر سجاد آرمانفر

درم ابریژن؛ در روش درم ابریژن، از ابزاری استفاده می شود که در قسمت انتهایی آن یک بخش چرخنده وجود دارد که با چرخش این قسمت روی سطح پوست، لایه سطحی پوست برداشته می شود. درم ابریژن برای درمان آفتاب سوختگی، آسیب ها و جراحات عمیق تر پوستی، چین و چروک ها و از بین بردن اثر خالکوبی کاربرد دارد. نسبت به میکرودرم ابریژن استفاده کمتری دارد. برخلاف میکرودرم ابریژن که برای هر نوع پوستی قابل انجام بود، فقط برای افراد خاصی قابل انجام است. عوارضی نظیر بزرگ تر شدن حفرات روی پوست، ایجاد حالتی شبیه جای جوش، عفونت ها و ایجاد زخم را به همراه دارد. کاربردهای درم ابریژن چیست؟ لایه برداری پوست درمان آفتاب سوختگی درمان آسیب های عمقی پوست از بین بردن چین و چروک از بین بردن تاتو (خالکوبی). مزایای درم ابریژن چیست؟ گستردگی استفاده برای جراحات عمیقتر یا ماندگارتر (مانند تاتو). 


پلاسمای تغلیظ شده (PRP)؛ پلاسمای تغلیظ شده از خون خود فرد تهیه می شود. حدود ده تا یک صد و بیست میلی لیتر از خون فرد را در حضور مواد ضدانعقاد می گیرند، با سانتریفیوژ کردن خون اجزای آن را از هم جدا می کنند تا پلاسمای حاوی پلاکت ها را از سایر اجزا جدا کنند. بعد از انجام سانتریفیوژ مجدد روی آن غلظت پلاکت ها شش تا هفت برابر بیش از حالت طبیعی که در خون دارد می شود. محصول نهایی را می توان به صورت زیرپوستی تزریق کرد. از این روش می توان برای ترمیم آفتاب سوختگی بهره برد. مزوتراپی و جوانسازی پوست در اصفهان؛ در مزوتراپی از ترکیبات فعالی استفاده می شود که مشابه برخی از روش های دیگر توسط سوزن های بسیار ریز تزریق می شوند. همانطور که گفتیم گوست از لایه‌های مختلفی تشکیل شده. مزوتراپی یک روش کم ضرر است که به لایه میانی پوست تزریق می شود. تزریق هیالورونیک اسید به بافت های میانی باعث تغذیه و هیدراته شدن پوست می شود. در نتیجه بعد از دوره درمان پوست شما درخشان‌تر، سفت‌تر و شاداب‌تر می شود. ترکیبات مختلف در مزوتراپی با اهداف مختلف استفاده می شود. برای جوانسازی پوست در اصفهان و ترمیم آسیب های پوستی ترکیبی از فاکتور های رشد، پپتید ها، آمینواسید ها، ویتامین ها، نوکلئیک اسید ها و هیالورونیک اسید مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیبات تولید کلاژن را تحریک می کنند که منجر به افزایش مقاومت پوست می شود. اسید هیالورونیک موجود در این ترکیب نیز با جذب بیشتر آب، ظاهر پوست را جوان تر و بهتر می کند. مزوتراپی دارای فواید ضد پیری، جوانسازی پوست در اصفهان و از بین بردن لکه های پوستی کاربرد دارد. ایمنی این روش بسته به تشخیص دکتر پوست و ترکیباتی که از آن استفاده می شود دارد. قبل از انجام آن ممکن است انجام برخی آزمایش ها لازم باشد. برای مشاوره دکتر زیبایی نیز می توانید از سایت دکترتو استفاده نمایید. کاربردهای مزوتراپی چیست؟ ضدپیری از بین بردن لکه های پوستی افزایش مقاومت پوستی مزایای مزوتراپی چیست؟ قبل از ایجاد آسیب می توان به عنوان پیشگیری استفاده کرد. ایمنی روش مزوتراپی بسته به تشخیص متخصص پوست و ترکیباتی است که از آن استفاده می شود. لایه برداری شیمیایی؛ لایه بردار های شیمیایی در واقع اسیدهایی هستند که سلول های مردهسطح پوست را از بین می برند. لایه برداری شیمیایی در غلظت های متفاوت وجود دارند. غلظت های پایین را می توان بدون نیاز به نسخه تهیه کرد اما غلظت های بالاتر باید تحت نظر دکتر پوست تجویز و استفاده شوند. روش های فیزیکی لایه برداری مانند درم ابریژن می تواند برای برخی افراد مشکل باشد که در این حالت لایه برداری شیمیایی کاربردی می شود. در این روش از اسید های مختلفی استفاده می شود: آلفا هیدروکسی اسید ها (AHA): به نظر می رسد این اسید ها از میوه ها بدست می آید اما می توان در آزمایشگاه نیز آن ها تولید کرد. مثال این اسید ها، لاکتیک اسید، مالیک اسید و سیتریک اسید است. با قابلیت حل شدن در آب، در تقویت بافت پوست کاربرد دارند.بتا هیدروکسی اسید ها (BHA): این گروه محلول در چربی هستند و در پر کردن حفرات موجود در سطح پوست کاربرد دارند. مثال آن ها سالیسیلیک اسید است. پلی هیدروکسی اسید ها (PHA): مشابه آلفا هیدروکسی اسید ها هستند با این تفاوت که اندازه بزرگتری دارند و نمی توانند به بخش های عمقی نفوذ کنند.


دکتر سجاد آرمانفر

 تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست در اصفهان؛ بوتاکس دارویی است که عضلات را ضعیف یا فلج می کند و در مقادیر پایین می تواند به جوانسازی پوست در اصفهان کمک کند. تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست در اصفهان است که بیشتر جنبه پیشگیری دارد. بوتاکس از سم بوتولونیوم تشکیل شده. این سم با فلج کردن عضلات و ماهیچه‌ها از حرکت آن ها جلوگیری می کند. برای مثال اکثر افراد برای جلوگیری از بوجود آمدن خط اخم به ناحیه بین دو ابرو بوتاکس تزریق می کنند تا از حرکت ماهیچه‌ها و در نتیجه بوجود آمدن چین و چروک جلوگیری کنند. بوتاکس پروتئینی است که از سم بوتولینیوم مشتق می شود. این سم از باکتری کلستریدیم تولید می شود و عامل بیماری بوتولیسم است. پس در واقع بوتاکس نوعی سم فلج کننده است اما متخصص پوست با استفاده صحیح از مقادیر کم آن، می تواند از آن بهره ببرد. در بحث جوانسازی، بوتاکس منجر به کاهش چین و چروک های پوست می شود. بوتاکس نوعی سم عصبی است یعنی بر سیستم عصبی اثر می گذارد و منجر به فلج شدن عضلات آن ناحیه می شود. تزریق بوتاکس می تواند منجر به عوارضی مانند خشکی چشم، درد خفیف، بی حسی و غیره شود. افراد ممکن است برای پوست قسمت های مختلف صورت درخواست تزریق بوتاکس کنند. کابردهای بوتاکس چیست؟ از بین بردن چین و چرک های بین ابرو ها ( لیفت ابرو ) (خط اخم). از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم. از بین بردن خط ها و چین های افقی موجود در پیشانی. از بین بردن خطوط گوشه های دهان (خط لبخند).


دکتر سجاد آرمانفر

تزریق پرکننده های پوستی یا فیلرها (Dermal Fillers)؛ پرکننده های پوستی یا فیلرها به هدف ترمیم نقص‌ها یا چین و چروک های صورت استفاده می شوند. پرکننده ها انواع مختلفی دارند: ژل ها (تزریق ژل)؛ انواع مختلفی از پرکننده‌ها وجود دارد که به صورت ژل تزریق می شوند (مثل ژل لب). در زیر انواع ژل‌های تزریقی را می بینید: ژل کلسیم هیدروکسیل آپاتیت: به طور طبیعی در بافت استخوانی بدن انسان یافت می شود. در از بین بردن چین و چروک های بین ابرو ها و اطراف چشم ها و همچنین پر کردن گونه کاربرد دارد. 


آر اف ترماژ در واقع نام دیگر این روش درمانی است. از آن‌جایی که در این روش از فرکانس رادیویی (RF) استفاده می شود، به این روش آر اف ترماژ هم می‌گویند. انرژی آر اف باعث تحریک لایه‌های پوست شده و کلاژن‌سازی را تحریک می کند. می توان از این درمان در قسمت‌های مختلف صورت و بدن استفاده کرد. RF ترماژ باعث لیفت صورت و کانتورینگ می شود. گونه‌های افتاده، غبغب، افتادگی پلک، شکم یا بازو با این روش به خوبی برطرف می شوند. این درمان همچنین رنگ صورت را شاداب‌تر و درخشان‌تر می کند. مزایا و فواید ترماژ: ترماژ جز روش های زیبایی است، که بسیار سریع و راحت انجام می شود. این روش مزایای زیادی دارد. به همین دلیل بسیاری از متخصصین پوست آن را پیشنهاد می دهند. برخی از مزایای ترماژ عبارتند از: هیچ دوره نقاهتی ندارد و بیمار پس از درمان می تواند فعالیت‌های روزانه را انجام دهد. نیازی به برش، تخلیه بافت و چربی و بخیه ندارد. عوارضی مانند کبودی یا عفونت در پی ندارد. برخلاف بسیاری از روش های زیبایی، بیمار در این روش با یک جلسه درمان به نتیجه مطلوب می‌رسد. معایب و عوارض جانبی ترماژ: این روش بسیار ایمن است. طبق آمار و بررسی بیش از دو میلیون بیمار در سراسر جهان عوارض جانبی گزارش شده از این درمان کمتر از چهار دهم درصد است. بیشترین عوارض گزارش شده شامل قرمزی، تورم، برجستگی و به ندرت تاول است. عوارض جانبی ممکن است، طی چند روز یا چند هفته برطرف شوند. بهتر است، برای اطلاع از عوارض و ضرر ترماژ با متخصص پوست، مو و زیبایی مشاوره داشته باشید. مشاوره با چند پزشک با تجربه می تواند به شما کمک کند.


دکتر سجاد آرمانفر

پلکسر یا پلاسما جت؛ پلکسر (پلاسما جت) با نام علمی Plexr/Plasma Jet یک روش درمانی زیبایی بدون نیاز به جراحی بوده که به‌خصوص برای رفع افتادگی و لیفت پلک فوقانی چشم ( لیفت چشم ) استفاده شده و جایگزین مناسبی برای عمل بلفاروپلاستی است. در این روش درمانی می توان برای رفع خطوط ظریف و عمیق اطراف چشم، خطوط پنجه کلاغی، غدد کوچک زیرپوستی، از بین بردن تتو و غیره استفاده کرد. نتایج پلکسر، طی دو الی شش هفته پس از انجام عمل مشخص می شوند. به‌دلیل تاثیر سریع پلاسماجت بر سفت شدن پوست و رفع چین و چروک، پلکسر بینی (لیفت بینی)، پلکسر پلک و پلکسر صورت از جمله محبوب‌ترین روش های اصلاح زیبایی پلکسر هستند. پلکسر یا پلاسما جت در واقع نوعی از فناوری پلاسما درمانی یا پلاسما تراپی بوده که با دو دستگاه متفاوت و روش مختلف و حرارت‌دهی باعث تحریک سریع پوست به ساخت کلاژن، انقباض فوری و سفت شدن پوست می شوند. از آنجایی که در این روش نه از لیزر استفاده می شود و نه از تیغ جراحی، بنابراین بیمار نیازی به بی‌هوشی ندارد و پزشک پس از مشورت‌های لازم با بی‌حسی موضعی کار خود را آغاز خواهد کرد. دستگاه‌های مربوط به این دو روش درمانی که اغلب با یکدیگر یکسان به‌غلط، یکسان شمرده می شوند، پالس‌های انرژی را به لایه‌های عمیق پوست ارسال کرده که تولید کلاژن را به صورت طبیعی فعال می کند. 


دکتر سجاد آرمانفر

بلفاروپلاستی (جراحی پلک)؛ قطعا شما نیز به با گذشت زمان به چین و چروک های صورتتان حساس می شوید و برای رفع آن ها از روش های مختلف جوانسازی پوست در اصفهان استفاده می کنید. در بین مشکلات پوستی، افتادگی پلک یکی از شایعترین شکایات افراد است. البته که افتادگی پلک تنها به دلیل سن رخ نمی دهد. اما به هر دلیلی، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) یا جراحی پلک این روزها یکی از پرمخاطبترین عمل های زیبایی است. جراحی پلک، بلفاروپلاستی یا لیفت پلک، به معنای برداشتن بافت های اضافی اطراف چشم شامل پوست، عضلات و چربی است. بلفاروپلاستی (جراحی پلک) ممکن است شامل جراحی پلک بالایی، جراحی پلک پایینی یا هر دو باشد. کاربردهای بلفاروپلاستی: افرادی که سن آن ها بیشتر از سی و پنج سال است یا افرادی که افتادگی پلک در خانواده ی آن ها ارثی است، بیشترین کاندیداهای انجام جراحی پلک هستند. جراحی پلک با اهداف زیر انجام می شود: درمان افتادگی پوست پلک ها حذف چربی اضافی که به شکل پف در زیر چشم تجمع پیدا می کند صاف شدن چین و چروک های ظریف در پلک های بالا یا پایین کمک به بهبود بینایی زیرا در برخی مواقع، افتادگی پلک می تواند میدان بینایی را مختل کند زیبایی صورت و چشم ها. 


لیفت؛ لیفت صورت و بدن جز روش های زیبایی است که به شکل‌های مختلف انجام می شود. مردان و زنان زیادی در سراسر جهان به دنبال انجام لیفت برای جوان‌سازی هستند. لیفت روشی برای بالاکشیدن پوست و ازبین‌بردن چین‌وچروک‌ها و افتادگی‌ها است. برخی روش های آن غیر جراحی و کم تهاجمی بوده و برخی دیگر نیاز به جراحی، بیهوشی و برش‌های عمیق دارد. لیفت با پنج روش اصلی انجام می شود: لیفت با نخ لیفت با بوتاکس لیفت با ژل لیفت با تزریق چربی لیفت با جراحی لیفت برای کل بدن انجام میگیرد. مهمترین کاربرد لیفت برای لیفت صورت و گردن است. لیفت پیشانی و ابرو، لیفت گونه، لیفت شقیقه، لیفت بینی، لیفت سینه، لیفت چشم،لیفت مژه، لیفت ران و بازو و لیفت باسن از پرمراجعه ترین لیفت ها هستند. تزریق ژل و چربی با پر کردن چین و چروک‌ها و اصلاح فرم صورت به جوانسازی و زیبایی پوست کمک می کند. همچنین تزریق ژل و چربی به عنوان یک روش مکمل همراه با تزریق بوتاکس هم استفاده می شود. در این میان باید توجه داشته باشید که ژل از اسید هیالورونیک، پلی لاکتیک اسید یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم ساخته شده اند. در حالی که در تزریق چربی از چربی بدن متقاضی استفاده می شود. از این روش برای جوانسازی دست نیز می توان استفاده کرد.


بهترین روش جوانسازی پوست اصفهان؛ در بالا شانزده روش برای جوانسازی پوست در اصفهان را به همراه کاربردها و مزایای آن ها را دیدید. اما در حقیقت تعیین بهترین روش جوانسازی و ترمیم آسیب پوستی به طور قطعی امکان پذیر نیست. برای مثال درم ابریژن روش بسیار قوی و موثری است اما برای برخی افراد ممکن نیست یا عوارض نسبتا زیادی دارد. برای تعیین بهترین روش بهتر است هر فرد مطابق با خواسته ها و شرایط فیزیکی و پزشکی پوست خود و مشاوره با پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی یک یا ترکیبی از روش ها را انتخاب کند. تنها آن زمان است که روش هایی که در این مطلب بررسی کردیم واقعا جواب می دهند. فرآیند افزایش سن و پیر شدن در همه افراد یکسان نیست. هر کدام از ما با توجه به نوع پوست و عوامل ژنتیکی و سبک زندگیمان به نحوی پیر شدن پوست را تجربه می کنیم. در نتیجه بطور خلاصه نمی توان گفت که بهترین و موثرترین روش جوانسازی پوست در اصفهان کدام است. اما تحقیقات انجام شده نشان می دهد که میکرونیدلینگ، تزریق بوتاکس، زل و چربی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست در اصفهان بوده‌اند که در نود و نه درصد مواقع نتایج مطلوبی داشته اند. اما بطورکلی می توان گفت که بهترین و موثرترین روش جوانسازی پوست در اصفهان، آن روشی است که با پوستتان سازگار و بی‌خطر باشد. برای اینکه بهترین روش جوانسازی متناسب با پوستتان را انتخاب کنید بهتر است از یک پزشک متخصص مشورت بگیرید. البته لیفتینگ صورت با جراحی بهترین، موثرترین و ماندگارترین روش است که با تشخیص پزشک می توان انجام داد. جدیدترین روش جوانسازی پوست در اصفهان کدام است؛ کمی قبل‌تر درباره هایفو تراپی و کربوکسی تراپی صحبت کردیم. این دو روش از جدیدترین روش های جوانسازی پوست در اصفهان هستند که هردو از طرف سازمان غذا و دارو آمریکا FDA تاییدیه‌های لازم را دریافت کرده اند. هایفو تراپی از تکنولوژی مانند سونوگرافی استفاده می کند، با این تفاوت که امواج را برای تولید کلاژن در قسمت مشخصی از پوست متمرکز می‌سازد. به همین دلیل نسبت به بقیه روش ها خطرات خیلی کمتری دارد. این روزها جوانسازی پوست در اصفهان با لیزر طرفداران بسیاری دارد. کربوکسی تراپی هم به نحوی با فریب دادن بدن، بدن را وادار به انتقال اکسیژن و تولید کلاژن می کند. از آنجایی که کربن دی اکسید بطور طبیعی در بدن وجود دارد این روش حساسیت زا نیست و خطرات جانبی کمتری دارد. توجه داشته باشید قیمت جوانسازی پوست در اصفهان به روش های مختلف متفاوت است. راهکارهای ساده برای جوانسازی پوست در اصفهان؛ برای جوانسازی پوست در اصفهان روش های موثری وجود دارند که باید در کلینیک و توسط پزشک متخصص انجام شوند. اما راهکارهای ساده‌ای هم برای جوانسازی پوست در اصفهان صورت وجود دارند که اگر تبدیل به عادت شوند، در بلند مدت نتایج مطلوبی دارند. در ادامه برخی از این راهکارهای ساده را معرفی می کنیم. کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید؛ یکی از اصلی‌ترین عوامل پیری پوست، اشعه مضر خورشید است. به همین خاطر عادت کنید که قبل از بیرون رفتن از منزل حتما ضد آفتاب بزنید. اگر پوست چرب یا خشک دارید ضد آفتاب مناسب با نوع پوستتان را انتخاب کنید. همچنین از کرم‌هایی که SPF بالای سی دارند استفاده کنید. عینک آفتابی بزنید؛ عینک آفتابی فقط برای محافظت از چشم‌ ها نیست. بلکه از پوست نازک اطراف چشم هم مراقبت می کند و مانع بوجود آمدن خط اخم و خطوط پنجه کلاغی می شود. آب بنوشید؛ کم آبی بدن، تاثیر مستقیم روی چروک شدن و تیره شدن پوست دارد. همچنین باعث تجمع چربی زیر پوست می شود. پس به میزان مناسب آب بنوشید و از کرم‌های آبرسان هم استفاده کنید. از نوشیدنی‌های الکلی پرهیز کنید بر اساس تحقیقات Insider.com، نوشیدن الکل تاثیر مستقیم بر پیری و چروک شدن پوست دارد. نتایج این تحقیق نشان داده که تا یک روز بعد از نوشیدن هنوز پوست کم آب و خشک است. پس از مدت یک هفته ترک نوشیدن نوشیدنی‌های الکلی پوست به تدریج ترمیم و آبرسانی می شود. در نهایت بعد از گذشت یکسال پوست صورت به حالت طبیعی خود باز می‌گردد. از ژل یا فوم شست و شو صورت استفاده کنید؛ امروزه شوینده ‌های مختلفی برای انواع پوست‌ها وجود دارند. برای مثال ژل یا فوم شست و شو صورت هم شوینده‌های سبکی هستند و هم برای انواع پوست‌های چرب و خشک محصولات متنوعی دارند. روتین پوستی مناسب داشته باشید؛ اگر در طول روز از مواد آرایشی، کرم و لوسیون استفاده می کنید و در معرض نور خورشید، آلودگی هوا و آلودگی‌های محیطی هم قرار می‌گیرید، باید یک روتین پوستی مناسب داشته باشید. روتین پوستی فقط مخصوص خانم‌ها نیست و بسیاری از آقایان هم به سلامت و جوانسازی پوست در اصفهان خود اهمیت می دهند. در ادامه یک روتین پوستی ساده و سریع برای خانم‌ها و آقاین را بررسی می کنیم. روتین پوستی مناسب آقایان؛ چین و چروک‌های دور چشم، خط اخم و تیرگی دور چشم نتیجه مراقبت نکردن از پوست صورت است. در اینجا یک روتین پوستی ساده و موثر برای آقایان را معرفی کردیم. اولین قدم روتین پوستی همیشه شست و شوی صورت است. اگر پوست چرب یا خشک دارید از شوینده مناسب خودتان استفاده کنید. تا پوستتان با چری یا خشکی بیش از حد مواجه نشود. کرم دور چشم یکی از مهمترین قسمت‌های روتین پوست صورت است که باعث شادابی و جوانسازی پوست در اصفهان می شود. پوست دور چشم از بقیه صورت ظریف‌تر و آسیب پذیرتر است. سپس از یک مرطوب کننده یا آبرسان استفاده کنید تا کمی پوستتان تغذیه شود. در آخر هم از یک ضد آفتاب با SPF بالای سی استفاده کنید. اگر ضد آفتاب‌های رنگی را دوست ندارید، می توانید از ضد آفتاب بی‌رنگ استفاده کنید. روتین پوستی مناسب خانم‌ها؛ اغلب خانم‌ها بطور مستمر از لوازم آرایش استفاده می کنند که پوست آسیب پذیرتر می شود. در ادامه یک روتین پوستی ساده و موثر برای خانم‌ها را معرفی کردیم. در قدم اول از شیر پاک کن، یا دستمال مرطوب مناسب برای پاک کردن آرایش استفاده کنید. به گفته متخصصین استفاده از تونر یک روش مناسب برای تنظیم کردن PH پوست و درمان آکنه است. در مرحله بعدی چند قطره از سرم ویتامین سی را روی صورتتان بریزید و ماساژ دهید. این سرم به جوانسازی پوست در اصفهان کمک کرده و از آسیب‌های آلودگی هوا و نور خورشید جلوگیری می کند. کرم دور چشم را فراموش نکنید. همچنی یادتان باشد برای پخش کردن کرم از انگشت حلقه استفاده کنید تا آسیب و فشار زیادی به پوست دور چشم وارد نکنید. مرحله بعد از کرم مرطوب کننده و آبرسان استفاده و کرم ضد آفتاب بزنید.


دکتر سجاد آرمانفر

سخن پایانی و نکات تکمیلی جوانسازی پوست در اصفهان

جوانسازی پوست در اصفهان گزینه ‌ای است که دیر یا زود باید به سراغش بروید. چه بخواهید و چه نخواهید با بالا رفتن سن نرمی و شادابی پوست شما کمتر و کمتر می شود. انعطاف‌پذیری و کلاژن‌سازی پوست هم به مرور زمان کمتر شده و چین و چروک‌ها از گوشه و کنار صورت شروع به ظاهر شدن می کنند. البته قصد نداریم شما را نگران کنیم. برعکس قرار است به شما یادآور شویم که می توانید خیلی ساده از پیر شدن پوستتان پیشگیری کرده و حتی پوستتان را جوان کنید. در اینجا روش هایی به شما توصیه می شود که این روند را کند کرده و حتی نشانه های پیری پوست را محو می کند. خوشبختانه، متخصصان پوست و زیبایی پروتکل های بسیار پیشرفته ای برای دستیابی به جوانسازی صورت و بازیابی شلی پوست، از بین بردن یا کاهش چین و چروک صورت دارد. پیری یک فرآیند فیزیولوژیکی است که از بدو تولد و در نتیجه گذر زمان آغاز می شود. از سن بیست و پنج تا سی سالگی است که اولین نشانه ها چین و چروک در صورت ظاهر می شوند. این تغییرات، بسیار خفیف، اما با تکاملی آهسته و غیرقابل برگشت همراه هستند. درمان های جوانسازی صورت با هدف مراقبت از پوست و رفع نیازهای سه لایه پوست: اپیدرم، درم و هیپودرم به وسیله مرطوب کننده و احیا کننده پوست، تحریک فرآیند نوسازی سلولی و تثبیت عملکردهای ساختاری و تغذیه ای آن انجام می شود. قبل از انتخاب بهترین روش برای جوانسازی صورت، داشتن یک تشخیص خوب بسیار مهم است. در این راستا بهترین متخصص پوست نوع پوست و فیزیولوژی صورت شما را تجزیه و تحلیل می کند و بهترین روش برای چوانسازی صورت را به شما معرفی می کند. کلینیک دکتر آرمانفر در خدمت یکایک عزیزانی است که به دنبال خدمات جوانسازی پوست در اصفهان می باشند.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.