advertise

تزریق چربی صورت در اصفهان

تزریق چربی در صورت در اصفهان - دکتر آرمانفر

در این صفحه از وب سایت کلینیک دکتر آرمانفر، اطلاعات جامع و دقیقی پیرامون فرآیند تزریق چربی به صورت به رشته تحریر درآمده است که در ادامه می توانید آن ها را مطالعه کنید. ترزیق چربی یکی از روش های زیبایی است که امروزه در اغلب کلینیک های زیبایی از جمله کلینیک دکتر آرمانفر انجام می شود. این متد درمانی با برداشتن مقداری چربی از نواحی دیگر بدن مانند باسن و شکم اجرا می شود. رفع افتادگی پوست، اصلاح شکل و حالت بخش هایی از بدن و همچنین حجیم کردن با تزریق چربی قابل انجام است. همان طور که می دانید روش های بسیاری انجام عمل های زیبایی وجود دارد. با توجه به اینکه افتادگی پوست در اثر از بین رفتن چربی و همچنین شل شدن بافت پوست انجام می شود، چربی در واقع برای از بین بردن چروک بر روی صورت بهترین گزینه خواهد بود. با گذشت زمان بسیاری از افـراد دچار مشکلاتی مانند ایجاد چین و چروک و کاهش حجم عادی صورت می شوند. با استفاده از تزریق چربی که یکی از ایـمن ترین روش های زیبایی است شما می توانید گودی زیر چشم و خط اخم را رفع کرده و لب ها، گونه ها و فرم چانه را اصلاح کنید. ضمن این که در این روش پوستتان نیز جوانتر و کلاژن سازی فعال تر شده و از این نظر که حساسیتی برای شما ایجاد نمی کند، بسیار ایمن است. جوان سازی و حجم دهی وکانتورینگ در تمامی سنین قابل انجام است بنا به سلیقه ی مشتری هر ناحیه از صورت به هر مدلی که مراجعه کننده نیاز داشته باشد صورت می گیرد. به طور معمول از چربی های کامل و خالص در بدن در ناحیه ی باسن نیز استفاده می شود که باعث فرم دهی در تناسب اندام می گردد. تزریق چربی در صورت در اصفهان بلافاصله باعث کلاژن سازی زیر پوست هم می شود،در تزریق چربی فقط از چربی خود فرد باید استفاده شود و چون روش کاملا طبیعی است هیچ گونه مواد شیمیایی وارد صورت نمی شود ماندگاری تزریق چربی بستگی به پذیرش بدن خود فرد متغییر است و گاهی اوقات با ترمیم آن می توان ماندگاری آن را تا چهار سال تضمین کرد.


تزریق چربی به صورت در اصفهان روشی برای جوان سازی صورت؛ تزریق چربی به صورت در اصفهان یکی از روش‌ های طبیعی و بادوام جوان سازی چهره است. در این روش از بافت‌ های چربی دیگر بخش‌ های بدن افراد برای فرم دهی به صورت آن ها استفاده می‌ شود. بالا رفتن سن موجب کاهش میزان تولید کلاژن و الاستین بدن می‌ گردد، از این رو چربی موجود در پوست کم حجم شده و چین و چروک‌ ها و منافذ پوستی به وجود می‌ آیند. معمولا چربی مورد نیاز از ران‌ ها و پهلوها برداشته شده و از طریق سوزن‌ های مخصوص توسط پزشک وارد منافذ پوست صورت می‌ شوند. سلول‌ های چربی جدید پس از ورود به پوست صورت بلافاصله خون رسانی شده و جذب بافت پوست می‌ گردند. این چربی کاملا سازگار با بدن فرد بوده و دارای ماندگاری بالایی است. البته که رعایت مراقبت های پس از تزریق چربی به صورت در اصفهان در نتیجه ی حاصل از این عمل زیبایی بسیار تاثیرگذار است. همچنین برای کسب بهترین نتیجه از تزریق چربی باید با مراقبت های بعد از تزریق چربی آشنا باشید. تا عوارض این اقدام زیبایی برای شما کاهش یابد. پس از انجام تزریق چربی به صورت در اصفهان چه مراقبت هایی باید انجام شود؟ نیز سوالی است که بسیاری از افراد قبل از تزریق چربی به صورت در اصفهان دارند. حال اگر بخواهیم به صورت دقیق از چیستی این فرآیند سخن به میان آوریم باید گفت تزریق چربی یکی از روش های جوان سازی پوست است که در آن از چربی برای حجم دادن پوست یا رفع چین و چروک ها استفاده می کنند. برخلاف جراحی پلک تزریق چربی با کمترین عارضه و بهترین نتیجه در کوتاه ترین مدت انجام می شود. در اصل فیلرها یا حجم‌ دهنده‌‌ های پوستی انواع گوناگونی دارند. در ایران از میان انواع فیلرها، ژل بیشتر شناخته شده است؛ نوع دیگری از فیلر، چربی است. در تزریق چربی از چربی های خود بدن استفاده می شود. به‌طوری که چربی از بخش هایی در بدن که چربی زائد دارند، مانند شکم و پهلو، برداشته و به موضع موردنظر تزریق می شود. به دلیل اینکه بافت های بدن با چربی تزریق شده، واکنش بدی نشان نمی دهند، ماندگاری این روش زیاد بوده و عوارض آن بسیار محدود است. به‌ویژه هنگامی که اصول درمانی و مراقبت‌های قبل و بعد رعایت شود. از جمله مراقبت ها کنترل ورم بعد از تزریق چربی است که به کمک سبک زندگی سالم انجام می شود.

بسیاری افراد برای کاهش چین و چروک، از بین بردن فرورفتگی ‌های صورت مثل فرورفتگی گونه ها یا برای حجم دادن به نقاطی از بدن مثل لب ها، سینه و باسن از روش تزریق چربی استفاده می کنند. در تزریق چربی به صورت در اصفهان در صورت به منظور کاهش چین‌ و چروک های پوستی، از بین بردن خط‌ اخم و خط ‌خنده، برجسته‌ سازی گونه و لب ‌ها، از بین بردن گودی زیرچشم، فرم‌دهی و زاویه سازی فک و چانه استفاده می شود. گفتنی است افراد برای بهبود ویژگی های صورت خود یا به دست آوردن ظاهری جوان تر، پرکننده های پوستی را انتخاب می کنند. این درمان انتخابی معمولا کمتر از نیم ساعت طول می کشد و زمان بهبودی حداقل است. ماندگاری چربی در پوست چقدر است؛ بر اساس آمارگیری‌ های انجام شده حدود سی و دو درصد از افرادی که عمل تزریق چربی را انجام داده ‌اند چربی تزریق شده حدود شانزده ماه ماندگاری داشته و مابقی نیز بعد از مدت کوتاهی نیاز به تکرار عمل داشته ‌اند. در حالت کلی ماندگاری این عمل را نمی توان به صورت دقیق تعیین کرد. زیرا در هر پیوند چربی درصدی از سلول های چربی در زیرپوست باقی می ‌مانند. اغلب افرادی که این عمل را انجام داده‌اند از نتیجه عمل راضی بوده و مقدار چشمگیری از چین و چروک ها و نواقص و کمبود‌های آن ها کاهش یافته است. نتایج حاصل از تزریق چربی به صورت در اصفهان؛ انتقال چربی می تواند با کاهش علائم قابل مشاهده پیری در صورت باشد که ممکن است شامل خطوط عمیق زیر پلک ها و از اطراف بینی تا گوشه دهان و همچنین بهبود شکل گونه ها گردد و بدین ترتیب به جوان سازی صورت شما کمک کند. اگرچه مقداری جذب چربی وجود دارد، اما نتایج انتقال تزریق چربی دائمی است. با این حال، انتقال چربی روند پیری را متوقف نمی کند. دکتر زیبایی گونه یا متخصص جراحی پلاستیک در این باره می توانند به شما کمک کنند. عمل تزریق چربی یکی از رایج‌ ترین و پرکاربرد‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی در جهت جبران کاهش توده‌های حجمی اندام مختلف بدن است. این عمل علاوه بر جبران کاهش چربی زیر پوست موجب افزایش زیبایی و تناسب اندام نیز می شود. فرآیند پیوند چربی امروزه در صنعت سلامت و زیبایی کاربرد ویژه و گسترده‌ای دارد. در ادامه این مقاله درباره نحوه انجام این عمل در اندام‌ های مختلف بدن و مزایا و معایب آن به توضیحات بیشتری می ‌پردازیم.

چگونگی تزریق چربی به صورت

این درمان از سه مرحله تشکیل می شود. گام اول لیپوساکشن ملایم و برداشتن برخی از چربی های اضافه بدن است. در مرحله دوم سلول های چربی جداسازی و پاک سازی می شوند و در نهایت در سومین مرحله ی تزریق سلول های چربی به مناطق هدف انجام می شود یکی از مزایای این درمان نیز برداشتن چربی از بدن خود فرد است. برداشتن چربی از بدن خود فرد منجر می شود که بدن واکنش آلرژیک نسبت به چربی اضاقه شده از خود نشان ندهد. در نتیجه تزریق چربی معایب سایر روش ها که منجر به واکنش حساسیتی در بدن می شوند را ندارد. همان طور که گفته شده به طور کلی تزریق در سه مرحله انجام می شود که در ادامه به طور خلاصه هر سه مرحله را شرح خواهیم داد. 


مرحله اول برداشت چربی یا هاروست؛ پزشک قسمتی از بدن را که قرار است چربی از آن برداشته شود، مشخص و به آن ناحیه داروی بی‌حسی تزریق می کند. سپس با ایجاد یک برش کوچک در آن قسمت یک لوله که سرنگی به آن متصل است را وارد آن ناحیه و چربی رقیق شده با داروی بی‌حسی را از آن قسمت خارج می کند. مرحله دوم جداسازی و خالص کردن چربی به دست آمده؛ چربی به دست آمده در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد تا سرم، خون و سایر محتویات از چربی جدا شود. سپس چربی خالص را در سرنگ های کوچکی که برای تزریق استفاده می شود، قرار می دهند. مرحله سوم تزریق چربی به قسمت مورد نظر؛ ناحیه ای که هدف تزریق چربی می باشد، آماده می شود. جراح توسط سرنگ کوچکی که آماده‌ کرده‌است و حاوی چربی می باشد را وارد ناحیه هدف می کند و تزریق را به دقت انجام می‌دهد. این کار را تا جایی انجام می‌دهد که به شکل و حجم مورد نظر دست یابد. بعضی از جراحان بعد از تزریق، ناحیه را مقداری ماساژ می دهند تا چربی به طور یکسان در همه‌جا پخش شود. اما بعضی از جراحان تنها به دقت کافی در هنگام تزریق بسنده می کنند. نکته: این عمل جراحی بسته به میزان تزریق به دو روش بی‌حسی موضعی و بی‌حسی عمومی انجام می شود. اگر ناحیه تزریق کوچک باشد از روش بی‌حسی موضعی استفاده می شود. مورد دیگری که باید خاطر نشان کرد این است که بسته به ویژگی های فردی هر کس، احتمال دارد چربی تزریق شده بعد از مدتی از طریق بدن جذب شود. به همین دلیل گاهی به تشخیص پزشک یک و نیم برابر بیشتر از حجم مورد نظر چربی تزریق می شود. گاهی هم پزشکان در صورت جذب شدن چربی در دفعات متعدد تزریق چربی را انجام می دهند. همه چیز بستگی به تشخیص پزشک دارد. مراحل تزریق چربی صورت؛ تزریق چربی به پوست، یک روش رایج برای پر شدن گونه ها و از بین بردن چین و چروک های پوستی است. این تزریق معمولا توسط جراحان پلاستیک و زیبایی انجام می شود. در ادامه می توانید با مراحل تزریق چربی آشنا شوید. استخراج چربی؛ در این مرحله، پزشک چربی را از بخش‌های دیگر بدن شما مانند شکم، پهلوها و رآن ها استخراج می کند. برای برداشتن چربی معمولا از روش لیپوساکشن استفاده می شود. سانتریفیوژ چربی؛ در این مرحله چربی سانتریفیوژ می شود و چربی و خون اضافی از آن خارج می شود. این کار سلول های بنیادی و چربی را قبل از تزریق پاک می کند. سپس از سلول های چربی و سلول‌ های بنیادی همراه آن، برای پر کردن فرورفتگی‌های صورت، صاف کردن چین و چروک ها و بازگرداندن حجم جوان به نواحی تحت درمان استفاده میشود.

 تزریق چربی؛ پزشک درنهایت چربی تصفیه ‌شده را به نقاط مورد نظر پوست تزریق می کند. این تزریق ‌ها با استفاده از سوزن ‌های ریز انجام می شوند تا چربی در نقاط دقیق زیر پوست تزریق شود. پزشک با دقت و توجه به جزئیات آن را انجام می‌دهد تا نتایج طبیعی و همگن به دست آید. ترمیم و بهبود؛ پس از انجام تزریق، ممکن است منطقه‌های تزریق شده تورم و کمی حساسیت داشته باشند. پزشک شما با راهنمایی‌ها و مراقبت‌های لازم پس از عمل به شما کمک می کند تا هر چه سریع‌تر بهبود پیدا کنید. تزریق چربی چقدر طول می کشد؛ عمل تزریق چربی طولانی‌تر از تزریق‌های دیگر مانند ژل است. زیرا در این عمل، مواد تزریق از قبل آماده نیست و باید ابتدا استخراج چربی از بدن و سپس خالص‌سازی آن انجام شود، اما در تزریق‌هایی که مواد تزریق از قبل آمده است، طول عمل کوتاه‌تر است. اما به طور کلی، مدت زمانی که تزریق طول می‌کشد، به عوامل زیر بستگی دارد: موضع تزریق: طول مدت تزریق به وسعت موضع موردنظر بستگی دارد، به‌طوری که تزریق برای موضعی که وسعت کم دارد، کوتاه‌تر و برای موضعی که وسعت بیشتری دارد، طولانی ‌تر است. برای مثال برای تزریق چربی به صورت در اصفهان، حدودا یک ساعت زمان لازم است. حجم تزریق: هرچه حجم تزریق بیشتر باشد، زمان بیشتری برای استخراج، خالص ‌سازی و تزریق نیاز است. در مجموع باید گفت، به طور میانگین عمل تزریق چربی ممکن است بین یک تا سه ساعت طول بکشد. تزریق چربی به صورت در اصفهان لاغر؛ جوان سازی صورت با فرآیند تزریق چربی به صورت در اصفهان سرپایی انجام می شود و شما در همان روز عمل به خانه خواهید رفت. این عمل تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شود. چربی از بدن شما گرفته شده و به ناحیه دیگری از بدن، به ویژه صورت برای جوان سازی صورت تزریق می شود. چربی مازاد از هر عضو بدن شما می تواند گرفته شود. رایج‌ترین نواحی برای گرفتن چربی شکم و رآن ها هستند و بدین ترتیب امکان تزریق چربی از ران به صورت و تزریق چربی از شکم به صورت انجام می شود. چربی به عنوان یک پرکننده طبیعی مورد استفاده قرار گرفته و بدن شما اهدا کننده این چربی است و در نهایت به خود بدن هم تزریق می شود، بنابراین خطر انتقال یا رد پیوند وجود ندارد. تزریق چربی صورت می تواند به نتایج بسیار طبیعی و طولانی مدت منجر شود. بیماران اغلب درمان پیوند چربی را با سایر روش های مکمل مانند جراحی پلک یا لیفت صورت ترکیب می کنند تا جوان سازی جامع‌تر صورت را انجام دهند.


انواع روش تزریق چربی به صورت در اصفهان

تزریق چربی به صورت در اصفهان به روش های مختلفی انجام می شود. بهترین روش تزریق چربی به صورت در اصفهان بستگی به شرایط و نیازهای هر بیمار و همچنین تجربه و تخصص پزشک معالج دارد. انتخاب روش مناسب برای تزریق چربی نیاز به ارزیابی دقیق از ساختار صورت، میزان حجم مورد نیاز، وضعیت پوست و نیازهای هر بیمار دارد. در تزریق چربی به صورت در اصفهان با بیهوشی موضعی چربی تصفیه‌شده از مناطق مختلف بدن برای تزریق به صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این روش به عنوان یک روش موضعی و کم تهاجمی برای ترمیم حجم و جوانی صورت استفاده می شود. اما در تزریق چربی به صورت در اصفهان با بیهوشی کلی بیمار به‌طورکلی بیهوش می شود و پس از ایجاد جراحی کوچک، چربی تصفیه ‌شده به صورت تزریق می شود. در ادامه می توانید با انواع روش های تزریق چربی آشنا شوید. تکنیک لیپوفیلینگ (Lipofilling)؛ در این روش، چربی از بخش‌های مختلف بدن شما استخراج شده و سپس پس از تصفیه، به زیر پوست تزریق می شود. این تکنیک به عنوان یک روش کم تهاجمی و طبیعی برای افزایش حجم و جوانی صورت مورد استفاده قرار می گیرد. تکنیک نانوفتینگ (Nanofat Grafting)؛ این تکنیک مشابه تکنیک لیپوفیلینگ است، با این تفاوت که چربی تصفیه‌شده به شکل نانوفتینگ به زیر پوست تزریق می شود. این روش به عنوان یک روش کم تهاجمی و مناسب برای ترمیم کوچک ‌ترین نقاط ناهموار و خطوط صورت مورد استفاده قرار می گیرد.


نواحی تزریق چربی به صورت

تزریق چربی صورت زمانی انجام می شود که میزان چین و چروک صورت به قدری زیاد و عمیق شده باشد که با سایر روش های جوان سازی پوست قابل درمان نباشد. در این هنگام بنابر تشخیص بهترین متخصص پوست این عمل و نحوه انجام آن تعیین می شود. کاربرد تزریق چربی برای مواردی نظیر: از بین بردن چین و چروک اطراف بینی و دهان، برجسته کردن لب ها، گونه و چانه، پر کردن نواحی فرورفته صورت مانند گودی زیر چشم و شقیقه ها، از بین بردن فرورفتگی های صورت، از بین بردن شلی و افتادگی پوست، جوان سازی پوست و تزریق چربی برای از بین بردن نواقص استخوانی مادرزادی است. قبل از تزریق چربی به صورت در اصفهان حتما با پزشک متخصص خود مشورت داشته باشید تا بهترین گزینه برای جوان سازی پوست صورت به شما پیشنهاد دهد. در اکثر مواقع، برای از بین بردن چین و چروک های صورت نیازی به تزریق چربی نیست و می توان از سایر روش های ساده استفاده کرد. تزریق چربی به صورت در اصفهان؛ معمولا اولین قسمت از بدن که نشانه های پیری در آن نمود پیدا می کند، صورت است. چرا که با افزایش سن میزان چربی صورت کاهش پیدا می کند و همین امر باعث افتادگی و شلی پوست صورت، ایجاد چین و چروک صورت، کاهش حجم بخش هایی از صورت مانند زیر چشم، لب، گونه و غیره بنابراین تزریق چربی صورت را می توان در نواحی زیر استفاده کرد: تزریق چربی به زیر چشم؛ چنانچه به دلایل افزایش سن، تابش اشعه خورشید و سایر عوامل دچار گودی زیر چشم شده اید، تزریق چربی زیر چشم می تواند گزینه مناسبی برای درمان گودی زیر چشم باشد. البته گاهی تشخیص پزشک متخصص بر این است که برای درمان گودی زیر چشم از فیلرها یا ژل ها استفاده کرد که کم هزینه تر هم هستند. تزریق چربی به گونه؛ چنانچه به دلیل افزایش سن، مسائل ژنتیک و کاهش وزن بسیار زیاد گونه هایتان تحلیل رفته است، تزریق چربی به گونه می تواند گزینه مناسبی برای حجم دهی به گونه و جذابیت بیشتر چهره شما باشد. تزریق چربی به لب؛ برای بزرگ کردن لب ها و افزایش حجم لب، روش های بسیاری وجود دارد مانند تزریق ژل به لب، تزریق چربی به لب و غیره که بنابر صلاحدید پزشک و تصمیم خود فرد می توان از این روش های برای حجیم کردن لب ها استفاده کرد.


دکتر سجاد آرمانفر

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت در اصفهان

تزریق چربی به صورت در اصفهان برای چه کسانی مناسب است؟ تزریق چربی یک روش موثر است که می تواند تغییراتی اساسی در چهره شما ایجاد کند. یکی از مزایای اصلی این روش جوان سازی پوست و از بین بردن چروک های پوستی است. به‌طورکلی تزریق کردن چربی برای افرادی که به مشکلات اشاره شده در ادامه دچار هستند، روش موثری است. افرادی که گونه ‌های کم‌حجم دارند، افرادی که صورت آن ها بیش از حد لاغر است، کسانی که لب های باریک دارند، افرادی که دوست دارند استخوان فک آن ها برجسته به نظر برسد، افرادی که زیر و اطراف چشم آن ها گود است، افرادی که چین‌های عمیقی از بینی تا دو طرف دهان آن ها وجود دارد، افرادی که دارای چین و چروک های پوستی هستند، کسانی که روی پوست آن ها فرورفتگی یا جای زخم وجود دارد.


جوان سازی صورت با تزریق چربی در صورت در اصفهان یک گزینه عالی برای بیمارانی است که می‌خواهند حجم نواحی خاصی را در صورت خود افزایش دهند یا حجم از دست رفته با افزایش سن را بازگردانند. به منظور جوان‌تر شدن ظاهر، چربی تزریق شده در این نواحی باعث افزایش حجم و بهبود کانتور می شود. انتقال چربی همچنین قادر به جبران حجم از دست رفته‌ای است که باعث ایجاد چین و چروک و گودی در صورت گردیده است. به طور کلی از تزریق چربی برای بهبود مواردی از این قبیل استفاده کرد: تزریق چربی به گونه به منظور درمان حجم از دست رفته گونه، تزریق چربی به لب به منظور درمان حجم از دست رفته لب، از دست دادن پری در امتداد خط فک، تزریق چربی پیشانی به منظور کاهش حجم در شقیقه‌ ها، تزریق چربی پشت چشم به منظور درمان نواحی فرورفته زیر و اطراف چشم، تزریق چربی به چانه در چین‌ های عمیقی که از بینی تا دو طرف دهان گسترش می‌یابند (خطوط ماریونت)، چین ‌های صورت، چین و چروک و زخم‌ های کم عمق در صورت. تزریق چربی به لب در ناحیه خطوط عمیق لبخند، گوشه‌ های دهان، گودی چشم‌ها و گونه های افتاده می تواند حجم را بازگردانده و اثرات پیری را بهبود ببخشند. مشورت با دکتر جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی می تواند نگرانی ‌های شما را برطرف ساخته و همچنین با بررسی تغییرات مورد نظر و سابقه پزشکی شما تعیین می کند که آیا جراحی لیفت صورت و یا گردن برای شما گزینه مناسبی است یا خیر. شرایط فیزیکی مانند فشار خون بالا، دیابت، استعمال دخانیات، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و سایر شرایط جدی نیز همزمان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. تزریق چربی به صورت در اصفهان از چه سنی مناسب است.

به‌ طورکلی نمی توان گفت که تزریق چربی به صورت در اصفهان از چه سنی مناسب است، زیرا این مساله به وضعیت فردی و نیازهای هر فرد بستگی دارد. اما عموما این روش برای افراد بالای ۱۸ سال و بدون مشکلات سلامتی جدی مناسب است. همچنین، برای افراد بالای ۴۰ یا ۵۰ سال که علائم پیری پوست و کاهش حجم گونه ها قابل روئت است، تزریق چربی می تواند راهکار مناسبی باشد. آیا تزریق چربی به صورت در اصفهان در بارداری و شیردهی مجاز است؛ تزریق چربی به صورت در اصفهان در دوران شیردهی و بارداری معمولا توصیه نمی شود. در طول دوران بارداری، بدن شما تغییرات زیادی را تجربه می کند و تغییرات هورمونی و جسمی ممکن است اثراتی بر تزریق چربی داشته باشد. علاوه بر این، تزریق چربی یک فرایند جراحی زیبایی است و در دوران بارداری، بهتر است از انجام هر نوع جراحی زیبایی خودداری کنید. انجام هر نوع جراحی زیبایی، از جمله تزریق چربی، در دوران بارداری ممکن است به سلامت شما و سلامت جنین آسیب بزند و مشکلات جدی ایجاد کند. در دوران شیردهی نیز همانند دوران بارداری، معمولا توصیه نمی شود. در طول دوران شیردهی، بدن شما نیاز به انرژی و مواد غذایی بیشتری دارد تا بتواند شیر مادری بهتر و کامل‌تر تولید کند. انجام هر نوع جراحی زیبایی یا تزریقات مختلف، از جمله تزریق چربی، ممکن است باعث تخریب بافت و ایجاد التهاب‌ها شود که می تواند عوارض مختلفی را در بدن ایجاد کند. اگر شما در دوران بارداری یا شیردهی هستید یا برنامه‌ریزی برای بارداری دارید، بهتر است تا بعد از اتمام دوران بارداری و پس از مشورت با متخصصین کلینیک دکتر آرمانفر، در صورت نیاز و مناسب بودن شرایط شما، اقدام به انجام تزریق چربی کنید.

فوائد (مزایای) تزریق چربی در صورت

تزریق چربی در صورت در اصفهان علاوه بر جوان سازی، حجم دهی و کانتورینگ، باعث کلاژن سازی زیر پوست هم می شود که منجر به لطافت و شادابی پوست می‌گردد. همچنین، تزریق چربی در ناحیه باسن باعث فرم دهی و تناسب اندام می شود. تزریق چربی در سینه به دلیل عوارض جدی، توصیه نمی شود. تزریق چربی روشی طبیعی و بدون مواد شیمیایی است که ماندگاری آن بستگی به پذیرش بدن دارد و ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد. جوان سازی، حجم دهی و کانتورینگ صورت با تزریق چربی؛ تزریق چربی یک روش جوان سازی، حجم دهی و کانتورینگ صورت است که در هر سن و بسته به سلایق شخص قابل اجراست. در این روش، چربی خود فرد از ناحیه‌ای از بدن جمع‌آوری شده و پس از پالایش، در نقاط دلخواه صورت تزریق می شود. این روش باعث بهبود شکل، حجم و زیبائی صورت می شود. تزریق چربی به صورت در اصفهان باعث یک دست شدن چهره و رسیدن فرد به صورتی زیبا و جوان خواهد شد. تزریق چربی بدین گونه است که پزشک و متخصص پوست و مو در اقدامی مجزا چربی رااز بخشی از بدن اخذ کرده و به بخش های صورت متقاضی که نیاز دارد بااحتیاط و رعایت اصول پیاده سازی می نماید. ما در این مقاله سعی نموده ایم که به توضیح جامع و مفصل پیرامون نکات مهم تزریق چربی به بدن و مزایا و معایب تزریق چربی به صورت در اصفهان بپردازیم. جهت کسب اطلاعات لازم در این زمینه بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس لطفا ما را با ادامه مطلب همراهی بفرمایید… تزریق چربی برای کاهش چین و چروک، پوشاندن اسکار و کمتر شدن آن و زیباتر و جوانتر شدن صورت می گیرد. پزشک از چربی انتقال داده شده توسط خود بیمار با دستگاه ساکشن در لوله هایی به نام کانولا، اقدام به گرفتن چربی سرنگ هایی خیلی ظریف و ریز اقدام به تزریق در ناحیه پوست صورت، گونه ها، لب می کند. این پروسه هم مانند دیگر تزریقات زیبایی و درمانی، چون تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل، پرکنندگی دارای مزایا و معایب خاص به خود است که در ذیل بدان اشاره خواهد شد. مزایای تزریق چربی به صورت در اصفهان؛ تزریق چربی چون از بدن خود متقاضی گرفته می شود، در نتیجه سازگارتر و هیچ گونه آلرژی و واکنشی را به مواد خارجی نشان نمی دهد. روشی پرطرفدار که احتمال عفونت در آن بسیار کم است. نتایج حاصل از این پروسه بلافاصله بعد از تزریق مشاهده می شود. انتقال چربی روشی غیر تهاجمی که نیاز به هیچ گونه برش ندارد و صورتی زیبا و جوان را برای فرد به ارمغان می آورد. ماندگاری این روش بالا می باشد و بهترین فایده در این پروسه حذف چربی هایی است که فرد خواهان از بین بردن آن است. یکی از بهترین مزیت این روش در این است که متقاضی بعد از تزریق می تواند به ادامه فعالیت و کارهای روزمره خود بپردازد بدون نیاز به دوره نقاهت خاص و یا بستری شدن در کلینیک و یا بیمارستان را داشته باشد. نکته: پزشک پوست و مو بعد از چهار روز توصیه می کند که محل تزریق را به آرامی با حرکات دست، ماساژ دهد تا ورم کاهش پیدا کند و چربی تزریق شده به شکل و فرم دلخواه در آید.


معایب (عوارض) تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت در اصفهان همانند هر پروسه ای زیبایی دارای عوارضی است اما مزایای آن بیش از معایبش می باشد. در زیر به برخی از عوارض آن اشاره می شود که شامل: تورم و کبودی بعد از تزریق خفیف است که بعد از چند روز کاملا برطرف می شود. بعد از شش ماه چربی جذب بدن می شود و مدت ماندگاری آن دائمی نمی باشد به همین جهت توصیه می شود که فرد تزریق را تکرار نماید. پس از اینکه تمام اثرات ناشی از بیهوشی عمومی از بین رفت و پس از جراحی، شما می توانید در همان روز با همراهی یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود به خانه بروید. در طول روز باید در خانه استراحت کنید و تا یک هفته پس از جراحی، از انجام فعالیت بدنی که باعث افزایش ضربان قلب یا فشار خون شما می شود، اجتناب کنید. شما می توانید در این مدت زمان فعالیت‌های سبکی مانند مطالعه یا استفاده از رایانه را انجام دهید. شب‌ها باید در حالی که سرتان بالاتر از سطح بدنتان قرار گرفته، روی بالش یا روی یک صندلی دراز بخوابید. بالا نگه داشتن سر به کاهش ورم صورت بعد از تزریق چربی کمک می کند. می توانید انتظار درد خفیف داشته باشید و ممکن است در نواحی که چربی از آن گرفته شده احساس کبودی کنید. دکتر جراحی برای شما داروی ضد درد تجویز خواهد کرد. در یک تا دو هفته اول باید منتظر کمی کبودی و تورم باشید. این کبودی و تورم به تدریج هر هفته بهبود می‌یابد. می توانید انتظار داشته باشید که یک تا دو هفته پس از جراحی به تدریج فعالیت‌های خود را افزایش دهید. تا زمانی که چهار تا شش هفته از جراحی شما نگذشته، نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام دهید. دوره نقاهت ممکن است بر اساس استفاده از لیپوساکشن و میزان چربی برداشته شده طولانی‌تر باشد. در طول دوره نقاهت، باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و ممکن است از آرایش‌های محافظت کننده UV برای پنهان کردن و محافظت از اثرات این روش، استفاده کنید. همانند هر جراحی دیگری، برخی از عوارض رایج ممکن است در این روش نیز رخ دهد. این عوارض شامل: خونریزی و تشکیل هماتوم، عفونت، کیست‌ های چربی، آمبولی چربی، سروما (کیستی از مایعات شفاف)، تغییر رنگ دائمی پوست در اثر کبودی، بهبود ضعیف زخم، جای نامطلوب زخم، دردی که ممکن است پس از بهبود برش‌ها همچنان ادامه یابد، عدم تقارن صورت، آسیب عصب صورت، از دست دادن حس پوستی، بی حسی یا تغییر احساس پوست، بی نظمی در ناحیه‌ای که در آن برش‌ها ایجاد شده و نیاز به جراحی مجدد در ناحیه برداشته شده چربی. در نهایت می توان گفت بهبودی پس از انتقال چربی به منظور جوان سازی صورت، یک فرآیند تدریجی است. معمولا تنها یک برش حداقلی دیده می شود، اما مقداری کبودی و تورم وجود خواهد داشت که معمولا در دو هفته پس از جراحی برطرف می شود. برخی از تورم‌ های خفیف ممکن است برای چندین ماه باقی بماند و ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج شما به طور کامل ظاهر شود.


کاندیدای مناسب و نامناسب تزریق چربی در اصفهان

همانند دیگر عمل‌های زیبایی مثل تزریق فیلر، هایفوتراپی و یا میکرونیدلینگ، تزریق چربی در اصفهان نیز کاندیدای خاص خود را دارد که در ذیل به برخی از آن ها اشاره می کنیم. افرادی که بافت اهدا کننده آن ها دارای چربی اضافه باشد مثل نواحی شکم، پهلو، ران ها. افرادی که به تزریق ژل حساسیت دارند. افرادی که در دستیابی به اهداف زیبایی خود واقع ‌بین هستند. کاندیدای نامناسب تزریق چربی در اصفهان؛ افرادی که تحت شیمی درمانی هستند. افرادی که داروی ایزوترتینوئین (آکوتان) مصرف می کنند. افرادی که مشکلات قلبی دارند. کسانیکه مشکلاتی همچون ضعف در ایمنی بدن دارند. آیا تزریق چربی در اصفهان دائمی است؛ میزان ماندگاری چربی برای هر فرد با توجه به بدن او متفاوت است. با وجود این اگر پزشک شما مهارت کافی را داشته باشد، تزریق ماندگاری زیادی دارد. ماندگاری چربی به روش دکتر جراح پلاستیک برای استخراج، جداسازی چربی و تزریق آن بستگی دارد. اگر پزشک چربی را به قسمت‌هایی که خون‌رسانی زیادی دارند تزریق کند، نتیجه ماندگارتر خواهد بود. به این دلیل که خون‌رسانی باعث می شود بافت چربی زنده بماند. بدن تصور می کند چربی تزریق شده را خودش تولید کرده است. به‌همین دلیل برای از بین بردن آن تلاشی نمی کند. اما این موضوع دائمی بودن اثر تزریق چربی در اصفهان را تضمین نمی کند. برای مثال حفظ وزن سالم یکی از عوامل مهمی است که به ماندگاری چربی کمک می کند. از طرفی همه چربی تزریق شده زنده نمی‌ماند و حدود سی درصد آن جذب بدن می شود. به‌همین علت تزریق چربی در اصفهان بعد از یک ماه نتیجه نهایی را نشان می دهد. دکتر زیبایی باید با در نظر گرفتن این موضوع مقدار مناسبی از چربی را در نظر بگیرد.

ثبت درخواست مشاوره از کلینیک آرمانفر

شما گرامیان می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه جراحی زیبایی بینی، پوست، فک و صورت ثبت درخواست نمایید. 

مراقبت‌ های قبل از تزریق چربی به صورت در اصفهان

قبل از تزریق چربی به صورت در اصفهان، لازم است مراقبت‌هایی را انجام دهید مهم است که در ابتدا با یک پزشک متخصص پوست مشورت کنید. پزشک وضعیت پوست و نیازهای شما را ارزیابی کرده و راهنمایی‌های لازم را ارائه می کند. حداقل به مدت چهار هفته قبل از تزریق چربی، از مصرف سیگار خودداری کنید. سیگار موجب می شود عروق بدن تنگ شده و روند بهبودی با کندی پیش برود. مصرف مشروبات الکلی را تا حد امکان محدود کنید. الکل می تواند خون‌رسانی به نواحی تزریق شده را تحت تاثیر خود قرار داده و خطر عوارض ناخواسته را افزایش دهد. قبل از تزریق چربی، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، ژلوفن، نوافن و همچنین داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی، ویتامین‌ها و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید. این داروها می توانند خونریزی حین تزریق و پس از آن را افزایش دهد. حتما به پزشک خود اطلاع دهید که در حال مصرف کدام داروها هستید. قبل از جراحی، حمام کنید چون تا چند روز ناحیه تزریق شدن نباید با آب تماس داشته باشد. توجه به رژیم غذایی سالم و متعادل مهم است. تا جایی که می توانید، قبل از تزریق چربی مایعات و آب‌ بنوشید. یک روز بعد از تزریق؛ یک روز بعد از تزریق، پانسمان از روی صورت برداشته و نواحی تزریق توسط پزشک بررسی خواهد شد. نکاتی که باید به مدت یک هفته رعایت کنید، عبارت است از: رژیم غذایی : بسیاری از افراد شب بعد از تزریق رژیم غذایی آبکی و مایعات دارند و یک روز بعد می توانند رژیم غذایی عادی خود را داشته باشند. مصرف دارو : کاملا طبیعی است که صورت بعد از تزریق ملتهب و کبود باشد و احساس درد داشته باشد، که می توان از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک مصرف کرد. از مصرف سایر داروهای مسکن مانند آسپیرین و ایبوپروفن باید خودداری شود. استحمام : دو روز بعد از تزریق می توانید استحمام کنید. فعالیت بدنی : فعالیت‌های سبک مانند پیاده روی می توانند به بهبود خونرسانی به اندام‌های تحتانی کمک کنند. با این حال، از انجام فعالیت‌های شدید و یا بلند کردن اجسام سنگین به مدت تقریبا یک هفته باید خودداری شود. بسیاری از افراد، چند روز بعد از تزریق می توانند به محل کار خود برگردند. ممکن است تا چند روز بعد از تزریق احساس خستگی داشته باشید. در خصوص زمان مناسب انجام کارهای عادی و یا ورزش حتما با پزشک مشورت کنید. یک هفته بعد از تزریق؛ نتایج نهایی تزریق چربی به صورت در اصفهان، با از بین رفتن ورم و کبودی و تقریبا یک هفته بعد از جراحی مشخص می شود. بعد از گذشت یک هفته، ورم و کبودی ممکن است دیده شود اما دردی نخواهید داشت. هر گونه احساس ناراحتی با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک برطرف خواهد شد. از آن جایی که هیچ گونه جای اسکاری باقی نمی‌ماند، فرد می تواند چند روز بعد به محل کار خود برگردد و استحمام داشته باشد. منعی برای رانندگی وجود ندارد، اما توصیه می شود بعد از تزریق، فردی از نزدیکان شما را همراهی کند. هم چنان توصیه می شود در این بازه زمانی، از انجام فعالیت‌های شدید بدنی خودداری شود. کبودی، ورم و یا درد احتمالی با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک کنترل می شود. هیچ گونه منعی در خصوص استحمام، از هفته دوم وجود ندارد. استراحت در این دوره اولویت اصلی است و باید از انجام فعالیت‌های شدید بدنی خودداری کنید. بعد از گذشت یک ماه تا شش هفته بعد از تزریق، می توانید فعالیت ‌های ورزشی و سنگین را از سر بگیرد.


مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

اغلب پزشکان و متخصصان پوست و مو بعد از تزریق چربی به صورت در اصفهان توصیه می کنند که رژیم غذایی خاص و متعادلی را رعایت کنند. قبل و بعد از پروسه تزریق تا زمانی که پزشک منع کرده به هیچ وجه از دخانیات و مشروبات الکلی استفاده نشود. در صورتی که بیمار داروی حاوی آسپرین مصرف می کند، حتما به پزشک اطلاع رسانی کند، زیرا این دارو رقیق کننده خون می باشد. میزان جذب چربی در افراد متغیر است در نتیجه در برخی از افراد چربی دیر جذب بدن می شود و در برخی دیگر جذب با تاخیر صورت خواهد گرفت. متقاضی بعد از تزریق از کمپرس یخ تا سه روز استفاده کند و به هیچ وجه نمک و غذای شور مصرف ننماید. اگر تزریق چربی در ناحیه ای از صورت بیش از دیگر قسمت صورت منتشرشده باشد، جای نگرانی ندارد، زیرا به مرور چربی در صورت منتشر می شود و کاملا یک دست خواهد شد. اگر چربی کشیده شده از بدن زیاد از حد باشد، فرد می تواند از پزشک بخواهد که سلول ها در محیطی استریل و سرد محافظت نمایند و در پروسه ها و تزریقات بعدی از آن استفاده شود. هر چند اخیرا استفاه از چربی تازه را در هر مورد بهترین دکتر تزریق چربی به صورت در اصفهان بیشتر توصیه می کند.


آیا تزریق چربی به صورت باعث افتادگی صورت می شود

تزریق چربی معمولا باعث افتادگی پوست نمی شود. در واقع، این روش می تواند به عنوان یک روش موثر برای ترمیم حجم و جوانی صورت مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، برخی از نکات مهم در انجام این روش برای جلوگیری از افتادگی صورت و حفظ نتایج مطلوب و طبیعی شامل موارد زیر می شوند: انتخاب متخصص: مهم‌ترین نکته در انجام تزریق چربی به پوست، انتخاب پزشک متخصص و مجرب است. تعادل حجم: تعادل حجم در تزریق چربی اهمیت زیادی دارد. افرادی که در یک نقطه تزریق بیش از حد انجام دهند، ممکن است با نتیجه ناهمگن و ظاهر غیرطبیعی روبرو شوند. حفظ ساختار صورت: در انجام تزریقات چربی، حفظ ساختار صورت بسیار مهم است. این بدان معناست که تزریق چربی باید به گونه‌ای انجام شود که از کشیدن پوست و ایجاد افتادگی جلوگیری شود. تناسب با وضعیت پوست: پوست صورت باید از نظر انعطاف‌پذیری و سلامتی مناسب باشد تا نتایج تزریق بهتر و بدون مشکلات جانبی تجربه شود. مراقبت‌های بعد از عمل: پس از انجام تزریق، پیروی از مراقبت‌های معمول و همچنین رعایت دستورات پزشک برای حفظ نتایج و جلوگیری از مشکلات اهمیت زیادی دارد.


تزریق چربی صورت چقدر ماندگاری دارد

از آنجایی که ماندگاری بافت چربی بستگی به منابع خونی در محل تزریق دارد بنابراین مقدار معینی از چربی تزریق شده، ذوب می شود که این فرآیند به عنوان تحلیل شناخته می شود. با توجه به این کاهش مورد انتظار، مقدار اضافی چربی در زمان جراحی برای اصلاح بیش از حد تزریق می شود. این تزریق چربی فریز شده به صورت، برای جبران تحلیلی است که رخ خواهد داد. انتظار می‌رود که اکثریت جذب در ۶ تا ۸ هفته اول پس از جراحی رخ دهد. پس از گذشت این مدت زمان، انتظار می‌رود تمام حجم باقی مانده از تزریق چربی دائمی باشد. برای برداشت چربی از بافت مورد نظر، یک برش کوچک در نزدیکی ناحیه ای که چربی اضافی در آن وجود دارد، ایجاد شده و لیپوساکشن چربی انجام می شود. برای تزریق چربی، برش کوچکی در ناحیه صورت در نزدیکی ناحیه مورد نظری که نیاز به حجم دهی، کانتورینگ و جوان سازی دارد، ایجاد می‌گردد. برش‌ها به طور استراتژیک در چین‌های طبیعی صورت قرار می گیرند تا میزان دیده شدن آن ها را به حداقل برسانند و پس از بهبودی باید غیر قابل توجه باشند.

دکتر سجاد آرمانفر

هزینه تزریق چربی به صورت در اصفهان

هزینه تزریق چربی از فردی به فرد دیگر، از پزشکی به پزشک دیگر و با توجه به شرایط جغرافیایی ناحیه متفاوت است. پارامترها و عوامل مختلفی در تعیین هزینه تزریق چربی دخیل هستند، از جمله: تجهیزات جراحی، بیهوشی، آزمایشات و تست‌ های پزشکی و غیره که همگی جزء خدمات کلینیک می باشند. دستمزد خود پزشک نیز جزء مواردی است که بر روی نتیجه جراحی تاثیر می‌گذارد. یکی دیگر از مواردی که بر هزینه تزریق چربی تاثیر می‌گذارد، میزان چربی است که باید تزریق شود. مهارت جراح: کیفیت چربی های تصفیه شده و هم چنین نحوه و محل تزریق چربی، به مهارت جراح و تکنیکی که به کار می‌برد، بستگی دارد. میزان پذیرش چربی توسط بدن: خونرسانی باید به چربی تزریق شده انجام شود و سلول ها، مواد مغذی دریافت کنند تا زنده بمانند. در چنین شرایطی، نتایج دائمی خواهد بود. سبک زندگی بیمار و عواملی مانند استعمال سیگار و دخانیات نیز می تواند بر نتیجه جراحی تاثیر بگذارد. از آن جایی که خونرسانی به صورت، به خوبی صورت می گیرد، سلول های چربی به میزان کافی خون و مواد مغذی دریافت می کنند و اکثر سلول ها زنده می‌مانند. تزریق چربی به صورت در اصفهان یکی از ایمن‌ ترین روش‌ های جوان سازی چهره است. با بالا رفتن سن ماهیچه‌ های صورت تحلیل رفته و دچار افتادگی می‌ شوند. از طرف دیگر چین و خطوط عمیقی در نواحی مختلف چهره از جمله خط لبخند، پیشانی و اطراف چشم‌ ها پدیدار می‌ شود. با تزریق چربی به صورت در اصفهان نه تنها خطوط و چروک‌ های عمیق برطرف می‌ شود، بلکه با دادن حجم به چهره، زیبایی طبیعی و ماندگاری برای شما به ارمغان می‌ آورد. اگر قصد دارید از این تکنیک زیبایی برای جوان سازی چهره خود استفاده کنید، بهتر است قبل از هر اقدامی با عوارض و مزایا تزریق چربی به صورت در اصفهان آشنا شوید. به این ترتیب، بدون هیچ ابهامی و با آگاهی کامل جوانی و شادابی را به چهره خود هدیه بدهید.


سخن پایانی و نکات تکمیلی تزریق چربی در اصفهان

تزریق چربی نوعی درمان زیبایی برای پر کردن صورت و یا از بین بردن چین و چروک و جوان سازی صورت است. در این روش چربی از بدن خود فرد و از قسمت هایی مانند ران پهلو و یا شکم برداشته می شود و چربی برداشته شده به نقاط مطلوب که قصد پر کردن و زیبا کردن آن ناحیه را داریم تزریق می شود. هدف تزریق چربی از بدن به صورت، جوان سازی صورت با افزایش حجم، تغییر خطوط و کاهش ظاهر چین و چروک است. تزریق چربی در صورت در اصفهان می تواند به بازگرداندن پری بافت های صورت که با افزایش سن از بین رفته‌اند، کمک نماید. همچنین مشاهدات حاکی از این است تزریق چربی به صورت در اصفهان، کیفیت پوست و بافت پوست را بهبود می‌بخشد. جوان سازی صورت با انتقال چربی معمولا در نواحی مانند گونه ‌ها، لب ‌ها، پلک ‌ها، شقیقه‌ها و برای چین و چروک های اطراف دهان به کار می‌رود. تزریق چربی قادر است با تغییر حجم و کانتور، صورت را جوان سازد، اما تنها با حداقل میزان بالا بردن بافت یا سفت کردن این فرآیند را انجام می‌دهد. بیمارانی که شلی یا افتادگی قابل توجه پوست صورت و گردن دارند ممکن است از لیفت صورت و یا گردن سود بیشتری ببرند. در طول مشاوره خود با دکتر تزریق چربی درباره گزینه‌های جوان سازی صورت که به بهترین وجه قادر به برآورده سازی نیاز شما هستند، صحبت نمایید. روش پیوند چربی دو جزء اصلی دارد. ابتدا از یک لوله بسیار نازک به نام کانولا برای استخراج آرام چربی از ناحیه ‌ای از بدن با مقدار کافی بافت چربی اضافی استفاده می شود. این کار از طریق تکنیک‌ های لیپوساکشن دستی با استفاده از یک سرنگ ده سی‌سی انجام می شود که به طور کلی امکان کنترل جراحی و بقای پیوند چربی را در هنگام انتقال سلول های چربی بهینه می کند. در مرحله بعد، چربی سانتریفیوژ شده و اجازه خروج چربی و خون اضافی را می دهد. این کار باعث پاکسازی سلول های بنیادی و چربی قبل از تزریق به مناطق مورد نظر صورت می شود. سپس سلول های چربی و سلول های بنیادی همراه با هم برای پر کردن فرورفتگی‌های صورت، صاف کردن چین و چروک ها و بازگرداندن حجم جوانی به نواحی تحت درمان مورد استفاده قرار می‌ گیرند. مزایای کمکی این درمان شامل خواص جوان سازی پوست است که از سلول های بنیادی همراه با پیوند چربی به دست می ‌آید. این درمان اغلب منجر به ایجاد پوستی صاف‌تر با خطوط ریز کمتر، کاهش اندازه منافذ و بی نظمی رنگدانه ‌ها می شود.

سوالات متداول

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.