advertise

تزریق فیلر در اصفهان

دکتر سجاد آرمانفر

تزریق فیلر در اصفهان چیست

روش های زیبایی و درمانی فراوانی وجود دارد که افراد به آن روی می آورند، هر چند که این روش های کم خطر تر و ایمن تر باشد طرفداران بیشتری دارد، یکی از آن دسته از روش هایی مورد استقبال قرار گرفته، تزریق فیلر در اصفهان است. این روش که هم به دو جهت درمانی و زیبایی، کاربرد دارد، یک نوع ابزار برای جوان سازی پوست نیز تلقی می شود، که شادابی و طراوت را مجددا به پوست باز می گرداند. فیلر یک روش درمانی مبتنی بر تزریق است که از بافت نرم برای تزریق به پوست برای جایگزینی حجم از دست رفته به دلیل تحلیل پوست و پیری استفاده می کند. به پر کردن چین و چروک صورت کمک می کند و ظاهر جوانی تر و نرم تری به افراد می بخشد. تزریق فیلر در اصفهان یک روش محبوب و موثر برای افزایش زیبایی طبیعی شما و بازگرداندن ظاهری جوان تر است. تیم مجرب ما از متخصصان طیف وسیعی از خدمات تزریق فیلر در اصفهان را برای کمک به شما در دستیابی به ظاهر دلخواه خود ارائه می دهد. چه به دنبال صاف کردن چین و چروک ها، حجم دادن به لب ها یا گونه های خود، یا بهبود بافت و رنگ کلی پوست خود باشید، ما تخصص و محصولاتی داریم که به شما کمک می کند بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید. تزریق فیلر در اصفهان و پرکننده های پوستی یکی از روش ها برای جوانسازی صورت است که می توانند حجم از دست رفته را جبران کنند و به صاف کردن چین و چروک ها، حجیم شدن لب ها و بازگرداندن ظاهری جوان تر کمک کنند. چرا که عناصر اصلی صورت پوست، چربی، ماهیچه و استخوان هستند. بسیاری از علائم پیری را می توانید از طریق کاهش حجم در نقاط مختلف صورت خود مانند زیر چشم ها ی یا گونه ها مشاهده کنید. با نازک شدن بافت های صورت، خطوط اطراف بینی و دهان شکل می گیرند و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند. یکی از مهم‌ترین موضوعات برای تمامی افراد زیبایی صورت است. در واقع زیبایی صورت اهمیتی بسیار زیاد در ظاهر افراد دارد. با گذر زمان و پی تغییراتی که در سلول های بدن رخ می دهد، پوست صورت جوانی و شادابی خود را از دست می دهد و چین و چروک ها در صورت نمایان می شوند. علاوه بر این فرم صورت و رفع نقایص نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. از آنجایی که داشتن ظاهری جوان و پوستی سالم یکی از اولویت‌های همه افراد است، مردم همیشه در تلاش هستند تا راهکاری جهت مقابله با این مشکل پیدا کنند تا بتوانند از تغییرات و پیری جلوگیری کنند. همچنین حتی افراد جوان نیز خواهان صورت جذاب‌تر و زیباتر هستند. این راهکارها به افزایش اعتماد به نفس کمک می کند. تزریق فیلر در اصفهان و ژل یکی از مدرن‌ترین روش هایی است که در حال حاضر استفاده می شود. تزریق فیلر در اصفهان به از بین بردن چین و چروک ها و جوانسازی پوست کمک می کند. همچنین تزریق فیلر در اصفهان در اصلاح نقایص صورت نیز کاربرد دارد. از فیلر در حجم دهی به لب‌ها، گونه‌ها، زاویه فک و چانه استفاده می شود. تزریق فیلر در اصفهان یکی از شیوه های نوین جوانسازی است.


با بالا رفتن سن، به مرور زمان پوست حالت شلی و لاغری به خود می گیرد که می تواند تاثیرات منفی بر چهره فرد ایجاد کند.کاهش حجم صورت بیشتر در نواحی گونه ها، شقیقه ها، دور لب و دهان دیده می شود. این کاهش حجم و شلی پوست می تواند از نظر روحی تاثیرات منفی از خود به جای بگذارد. خوشبختانه امروزه روش های مختلفی برای جوانسازی و شادای پوست وجود دارد، که دیگر جای نگرانی وجود ندارد. تزریق فیلر در اصفهان، یکی از راهکارهای افزایش حجم صورت و جبران لاغری صورت می باشد. دکتر آرمانفر استفاده از تزریق فیلر در اصفهان را برای جوانسازی پوست به بیماران خود پیشنهاد می کنند. فیلر چیست؟ اسفاده از فیلر برای جبران حجم از دست رفته چربی های صورت می تواند بهترین راهکار برای جوانسازی پوست باشد . فیلر به طور مستقیم زیر پوست تزریق می شود و از آنجایی که ظاهری شبیه به ژل دارد، سبب شادابی و طراوت پوست صورت می گردد. راهکار های مختلفی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد، از جمله این موارد شامل : تزریق بوتاکس، تزریق چربی به روش نانوفت، لیفت صورت، انواع لیزرهای جوانسازی پوست و غیره. دکتر پوست خوب با توجه به شرایط و وضعیت بیمار راهکار مناسب را پیشنهاد می دهد .در تزریق فیلر در اصفهان، یک لایه و یا یک بافت خیلی نرم از فیلر به پوست تزریق می شود که هدف اصلی از انجام این تزریق، پرکردن چین و چروک های صورت و بازگرداندن ظاهر و بافتی نرم تر به صورت می باشد. همچنین اگر در قسمتی از صورت یا بدن نیاز به افزایش حجم وجود داشته باشد؛ تزریق فیلر در اصفهان راهکار مناسبی برای دستیابی به حجم بیشتر و فرم بهتر می باشد. یکی از راه های دیگر جوانسازی صورت استفاده از روش هایفوتراپی است. فیلر از چه ماده ای تشکیل شده است؟ 

فیلر، از ماده ای به نام هیالورونیک اسید تشکیل شده است که غیر تهاجمی و بسیار طبیعی می باشد و مواد تشکیل دهنده آن عارضه ای را برای فرد در پی نخواهد داشت. ژل ها یا فیلرها برند های مختلفی دارند و باید در انتخاب فیلر مناسب حتما به پزشک پوست و مو با تجربه مراجعه شود تا پس از تزریق مواد زیر پوست گوله گوله نشود و کارایی معکوس را برای متقاضی به همراه نداشته باشد. تزریق فیلر در اصفهان، یکی از روش های درمانی مناسب به شمار می آید که به بازگردانی حجم نواحی از بین رفته بسیار کمک می کند به دلیل اینکه مواد تشکیل دهنده در بافت پوست انسان وجود دارد. با تکرار این تزریق کمک به بازگرداندن آن می شود. باید خاطر نشان کرد که ژل هایی که در مطب پزشکان پوست مورد استفاده قرار می گیرد، فیلرهای پوستی است که بلافاصله پس از تزریق می توان نتایج آن را مشاهده کرد. تزریق فیلر در اصفهان می تواند ظاهری جوانتر را برای افراد به ارمغان بیاورد، در این روش خطوط و چین و چروک ها را در کمتر از سی دقیقه و با نتیجه ایی که می تواند از چهار ماه تا بیش از یک سال به طول انجامد پر می کنند. تزریق فیلر در اصفهان، برخلاف تزریق بوتاکس که باعث شل شدن عضلات زیر چین و چروک می شوند، خطوط چین و چروک یا ناحیه را با یکی از چندین ماده مختلف پر می کنند. در نتیجه ، نقاط مشکل دار تقریبا محو می شوند. تزریق فیلر در اصفهان یا بافت نرم دومین روش معمول با حداقل تهاجمی زیبایی انجام شده در ایالات متحده بوده است ، تعداد تزریق ها از سال دوهزار و ده تا دو هزار و سیزده، دویست و چهل و سه درصد افزایش یافته است ، که از نظر تزریق سم بوتولینوم، برای همه روش های آرایشی و بهداشتی با حداقل تهاجمی که در ایالات متحده انجام می شود ، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.


تزریق فیلر در اصفهان چیست؟ با افزایش سن میزان چربی زیر جلدی یا زیرپوستی کمتر می شود. نتیجه کاهش چربی زیرجلدی مشخص‌تر شدن عضلات و استخوآن های صورت است. همچنین کاهش تولید کلاژن باعث افزایش چین و چروک می شود. از طرف دیگر فرم صورت نیز دچار تغییر می شود. همواره روش های غیرتهاجمی‌تر در اولویت هستند. از آنجایی که عمل‌های جراحی عوارض دارند و هزینه بالایی هم دارند روش های دیگر همچون فیلر مورد توجه زیباجویان است. تزریق فیلر در اصفهان، یکی از راه های درمانی و زیبایی است که به منظور رفع چین و چروک، خطوط صورت و اسکارهای پوستی استفاده می شود. این نوع تزریق عمدتا برای رفع چین و چروک های صورت و هم چنین رفع پیری دست کاربرد دارد. علاوه بر این، از فیلر برای حجم دهی لب ها و گونه ها نیز استفاده می شود. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که اثرات تزریق فیلر در اصفهان بعد از مدتی از بین می رود و تزریق مجدد نیاز می شود. تزریق فیلر در اصفهان برای چه افرادی مناسب است؛ تزریق فیلر در اصفهان محدودیت های جدی ندارد و هر فردی می تواند آن را انجام دهد ،اما بیشترین افراد متقاضی برای تزریق فیلر در اصفهان افراد بالای سی و پنج سال هستند که از چهره خود ناراضی هستند و معتقدند که دچار پیری زودرس شده اند. زنان باردار و یا شیرده هم می توانند این تزریق را بدون هیچ گونه نگرانی انجام دهند،تزریق فیلر در اصفهان یکی از روش های زیبایی ایمن و بی خطر است . اگر خواهان تزریق فیلر در اصفهان هستید حتما در انتخاب بهترین دکتر پوست و برند توجه داشته باشید ،تا نتایج بهتری حاصل شود. شما می توانید بلافاصله بعد از تزریق فیلر در اصفهان نتایج را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید. 

در تزریق فیلر در اصفهان، بر خلاف تزریق بوتاکس، که ماهیچه ها و عضلات ناحیه تزریق شل و بی حس می شوند، در این تزریق، چین و چروک و خطوط با مواد مخصوص پر می شوند، به همین خاطر است که این تزریق، تزریق فیلر در اصفهان و یا همان پرکننده نام دارد. تزریق فیلر در اصفهان، باعث می شود تا شما ظاهری زیبا، جوان و شاداب داشته باشید. از آن جایی که هزینه جراحی لیفت صورت بالا می باشد، بسیاری از افرادی که به دنبال رفع چین و چروک های خود هستند، سراغ تزریق فیلر در اصفهان می روند. این تزریق کمتر از نیم ساعت زمان می برد و حدودا چهار ماه تا یک سال و حتی گاهی بیشتر ماندگاری دارد. تزریق فیلر در اصفهان، برای افرادی که آثار افزایش سن در چهره شان آشکار شده است و یا دچار پیری زودرس پوست شده اند بسیار مناسب می باشد. حجم دهی لب ها، رفع چین و چروک و افتادگی های پوستی، اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر در اصفهان، اصلاح و بهبود ظاهر اسکار و زخم، کاهش و یا رفع تیرگی زیر چشم ها، حجیم کردن گونه ها، تزریق فیلر در اصفهان برای خط خنده، زاویه دار کردن صورت، قرینه سازی اجزای صورت، افزایش حجم در یک قسمت از صورت یا بدن. یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که برای برخی افراد، روش های جراحی مانند روش لیفت ابرو با نخ، لیفت صورت با نخ و یا حتی لیفت چشم ها موثرتر خواهد بود. تزریق فیلر در اصفهان که جزو روش های جوانسازی پوست می باشد، روشی موقتی است و اگر فردی یک بار این تزریق را انجام می دهد، بایستی این کار را در فواصلی تکرار کند تا نتایج بهتری حاصل شود. افرادی که خواهان نتایج دائمی و همیشگی هستند، بهتر است سراغ تزریق فیلر در اصفهان نروند. فیلرها نمی توانند جلوی مراحل طبیعی پیری صورت را بگیرند، بنابراین اگر شما تمایل داشته باشید عناصر صورت جابجا شود باید جراحی کنید.


دکتر سجاد آرمانفر

چه کسانی کاندیدای مناسب برای تزریق فیلر در اصفهان هستند؟ افرادی که از نظر جسمانی در سلامت کاملی به سر می برند. افرادی که سیگار نمی کشند. کسانی که انتظارات واقع بینانه ای از ظاهر خود دارند. افرادی که سعی در حفظ سلامت پوست خود دارند. بهترین افراد برای تزریق فیلر در اصفهان هستند. در برخی از بیماران، ابتدا ناحیه مورد نظر به صورت موضعی، بی حس می شود، سپس فیلر به زیر پوست تزریق خواهد شد. در صورتی که بعد از تزریق، علائم گفته شده مانند درد و یا تورم و قرمزی تشدید یافت، حتما با پزشک پوست مشورت کنید. بسته به محل تزریق و هم چنین وضعیت جسمانی تان، بدن به ماده تزریق شده واکنش نشان می دهد، و همین موضوع، تعداد دفعات تکرار تزریق را مشخص می کند. ماندگاری تزریق فیلر در اصفهان چقدر است؟ هر فیلری، مدت زمان ماندگاری متفاوتی دارد. به مرور زمان و به تدریج، فیلر جذب بدن می شود، و پوست به وضعیت طبیعی و نرمال اولیه بر می گردد. هرچه فیلر مورد استفاده از مواد مرغوبی تشکیل شده باشد، هزینه آن نیز طبعا بالاتر خواهد بود و البته ناگفته نماند که نتایج بهتر و ماندگارتری نیز مشاهده خواهد شد. نتایج تزریق فیلر در اصفهان، بلافاصله بعد از تزریق، مشهود می باشد و این تغییرات بسته به نوع فیلر استفاده شده و خود بیمار، تا چند ماه محسوس خواهد بود. مدت زمان ماندگاری تزریق در افراد متفاوت خواهد بود. اما برخی از تحقیقات نشان می دهند که، تکرار و تداوم تزریق می تواند باعث تحریک و تولید کلاژن سازی بدن به طور طبیعی شود. در طول مشاوره و تزریق فیلر در اصفهان لب چه چیزهایی بررسی می شود؟ در ابتدا پزشک از لبهای شما عکس گرفته و چهره و لب ها و ویژگی های کلی صورت و تقارن آن را مورد بررسی قرار می دهد و در مورد عوارض احتمالی توضیحاتی ارائه می دهد. پس از انجام بی حسی موضعی تزریق فیلر در اصفهان بر روی لب های شما صورت می گیرد. رایج ترین ماده در فیلر زیر چشم چه می باشد؟ اسید هیالورونیک، یکی از فیلر های محبوب و رایج پزشکی است که برای از بین بردن پف چشم ها و پرکردن فرورفتگی چشم ها و یا از بین بردن سیاهی دور چشم استفاده می شود. امروزه به دلیل مشکلات زندگی و روزمرگی ها و انجام کار های متعدد، بیشتر افراد دارای پف و یا گود رفتگی زیر چشم هستند و دقیقا به همین خاطر است که انجام این گونه عمل ها بسیار باب شده است و متقاضیان خاص خود را دارد. بهترین دکتر پوست، مو و زیبایی کسی است که با تبحر و مهارت بالای خود، و ورعایت موارد ذکر شده از بروز عوارض احتمالی انجام این روش جلوگیری کند و با کمترین زمان و هزینه صرف شده، بهترین خدمات را ارائه کند و نتیجه ی مطلوبی را برای مراجعه کننده رقم بزند.

هزینه و قیمت تزریق فیلر در اصفهان

عمل های جراحی زیبایی معمولا هزینه های مختلفی دارند و بستگی به روش های انتخابی پزشک که به بیماران پیشنهاد می شود، مبالغ مختلفی را باید بابت آن ها واریز کرد و قبل از عمل جراحی پزشک در صورت لزوم آزمایش هایی برای بیمار می نویسد که هزینه آن به عهده خود بیمار است. هزینه تزریق فیلر در اصفهان نسبت به سایر روش های درمانی کمتر و انتخاب به صرفه ای است. همچنین قیمت آن نیز به دو فاکتور مهم یعنی نوع برند فیلر و پزشک مربوطه بستگی دارد. واضح است که هر چقدر برند معتبر باشد و پزشک نیز تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد، هزینه تزریق بالاتر خواهد بود.


اقدامات قبل و بعد از تزریق فیلر در اصفهان

قبل از تزریق فیلر در اصفهان، دستورالعمل های لازم از طرف پزشک در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. چند هفته قبل از تزریق باید از مصرف ژلوفن، آسپرین، ویتامین E و یا هر گونه دارویی که احتمال کبودی را افزایش می دهند اجتناب شود. چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید یا داروی خاصی مصرف می کنید، باید حتما به پزشک گزارش دهید. مصرف دخانیات و سیگار باید قبل از تزریق کنار گذاشته شود.نوشیدن آب و مایعات قبل و بعد از تزریق بسیار مهم است. مراقبت های بعد از تزریق فیلر در اصفهان؛ توجه به نکات و دستورالعمل های تجویز شده توسط پزشک و انجام دقیق و به موقع آن ها بعد از تزریق فیلر در اصفهان، بسیار مهم می باشد. تا دو روز بعد از تزریق فیلر در اصفهان، ناحیه تحت درمان را مالش یا ماساژ ندهید. از انجام فعالیت های ورزشی تا یک روز بعد از تزریق خودداری کنید. از فشار آوردن به موضع تزریق خودداری کنید. از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید و گرما اجتناب کنید. از مصرف سیگار و مشروبات الکلی بعد از تزریق فیلر در اصفهان خودداری نمایید. چنانچه بعد از تزریق فیلر در اصفهان، کبودی در موضع تزریق ایجاد شد، می توان از کمپرس یخ برای کاهش آن استفاده کرد. مدت زمان برطرف شدن تورم به نوع فیلر بستگی دارد، اما در بیشتر موارد کبودی طی یک هفته تا ده روز به طور کامل از بین خواهد رفت. تزریق فیلر در اصفهان دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. در طول دوره ای که کبودی و تورم در ناحیه مورد نظر وجود دارد، توصیه می شود تا جایی که ممکن است بر روی ناحیه مورد نظر مواد آرایشی زده نشود. ماندگاری تزریق فیلر در اصفهان؛ ماندگاری تزریق به عوامل مختلفی از جمله نوع تزریق، محل تزریق و نوع پوست فرد بستگی دارد. هرچقدر تراکم مواد تزریق شونده بیشتر باشد و هر چه تزریق، عمیق تر در ناحیه ای انجام پذیرد، ماندگاری تزریق نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در این قسمت به ماندگاری انواع فیلرها می پردازیم: ماندگاری تزریق های هیالورونیک بین شش تا دوازده ماه است. فیلرهای کلاژنی که دو تا چهار ماه ماندگاری دارند. فیلرهای نیمه دائم که دوازده تا هجده ماه ماندگاری دارند. فیلرهای دائم که ممکن است نتایج آن ها تا پنج سال و یا بیشتر ماندگاری داشته باشد. تزریق فیلر در اصفهان در دوران بارداری و شیردهی؛ استفاده ازاین روش در افرادی که باردار هستند و یا شیرده، ایمن نیست. پزشکان غالباً به دلیل عدم وجود شواهد و مدارک مشخص ، تأثیر آن بر کودک متولد نشده، تا پایان دوره پس از زایمان، معالجه زیبایی را معطل می کنند. بر اساس تحقیقاتی که اخیرا توسط متخصصان پوست، مو وزیبایی انجام شده است، اثرات مبت یا منفی تزریق فیلر در اصفهان در دوران بارداری ناشناخته است. مطالعات کافی در مورد ایمنی محصولات انجام نشده است. همچنین هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد برای مادر یا فرزند متولد نشده خطرناک است. از آنجا که تزریق فیلر در اصفهان یک نوع جنبه زیبایی دارد، بیشتر پزشکان در صورت بارداری یا شیرده بودن تصمیم به تجویز آن نمی دهند. همچنین شایان ذکر است که متخصصین این حوزه توصیه نمی کنند، در طول بارداری یا در هنگام شیردهی و در بیماران زیر هجده سال، تزریق فیلر در اصفهان انجام دهد. قبل از تزریق فیلر در اصفهان باید نکات لازم را قبل و بعد از شروع درمان رعایت نمایید تا نتیجه نهایی رضایت بخش و موفقیت آمیز باشد: مراقبت های اساسی قبل تزریق فیلر در اصفهان حداقل به مدت دو هفته قبل از تزریق، از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های حاوی ویتامین e به دلیل کاهش انعقاد خون خودداری نمایید. حداقل بیست و چهار ساعت قبل از درمان از مصرف نوشیدنی های الکل دار خودداری کنید. اگر قصد درمان مشکلات دندانی و دهانی خود دارید، بهتر است این کار دو هفته قبل از تزریق ژل انجام شود. از کرم‌ های مرطوب کننده و سایر کرم های آرایشی در روز درمان استفاده نکنید. اگر سابقه هر نوع مشکلات پوستی دارید، از قبل به پزشک خود اطلاع دهید.


مناطق و کاربرد تزریق فیلر در اصفهان

به طور کلی می توان کاربرد فیلرها را به چهار دسته بندی زیر تقسیم بندی کرد یکی از کاربردهای فیلر از بین بردن چین و چروک ها و جوان سازی چهره است. از فیلر برای از بین بردن خطوط عمیقی همچون خط اخم، خط خنده و پیشانی استفاده می شود که این خطوط با فیلر به خوبی پر می شوند. کاربرد دیگر تزریق فیلر در اصفهان برای جای جوش و از بین بردن اسکارهای آتروفیک و فرورفته صورت است. تزریق فیلر در اصفهان در این عارضه مکمل روش هایی همچون سابسیژن است. یکی از مهم‌ترین کاربردهای تزریق فیلر در اصفهان در رفع عیوب و عدم قرینه بودن اجزای صورت است. در برخی افراد گونه‌ها، لب‌ها یا فک به دلایل مختلف قرینه نیستند. به همین دلیل از فیلر جهت قرینه سازی صورت استفاده می شود که تاثیر بی نظیری بر زیبایی صورت دارد زیرا قرینگی یکی از مهم‌ترین اصول زیبایی است. مهم‌ترین کاربرد فیلر حجم دهی و فرم دهی به اجزای صورت است. به دلایل ژنتیکی یا در اثر افزایش سن ممکن است بخشی از صورت حجم کافی را نداشته باشد. این موضوع ممکن است در اثر سبک زندگی یا کاهش وزن‌های غیر اصولی نیز اتفاق بیفتد. در این صورت از تزریق فیلر در اصفهان برای حجم دهی به لب‌ها، گونه‌ها، زاویه فک و غیره استفاده می شود. فیلرها جهت افزایش حجم به کار می روند و در نتیجه می توانند برای بسیاری از نقاط بدن مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله این نقاط به سینه، باسن و پشت دست‌ها اشاره کرد. تزریق فیلر در اصفهان به پشت دست برای از بین بردن چروک ها و جوان سازی آن انجام می شود. مهم‌ترین استفاده فیلرها در صورت است. فیلرها در بدن به نقاطی مانند سینه، باسن و پشت دست‌ها برای جوانسازی دست تزریق می‌گردند. تزریق فیلر در اصفهان به واژن جهت تنگ کردن مجرای واژن انجام می شود. تزریق فیلر در اصفهان به صورتی که باعث جوانسازی و افزایش حجم می شود عبارتند از: مادلینگ و کانتورینگ صورت که شامل تزریق فیلر در اصفهان گونه، تزریق فیلر در اصفهان چانه و خط فک است.


دکتر سجاد آرمانفر

فیلرصورت؛ فیلر صورت مواد تزریقی هستند که می توانند برای کاهش چین و چروک و سایر ویژگی های پیری پوست مورد استفاده قرار گیرند و چهره ای نرم و جوانتر به بیماران ارائه دهند. طی این سالها این روش های سریع و آسان به محبوبیت زیادی رسیده اند. در حقیقت، طبق اعلام انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، تزریق ژل صورت به عنوان دومین روش زیبایی با حداقل تهاجم در سال دوهزار و هفده رتبه بندی شده است. برخی از مواد تزریق با پر کردن فیزیکی بافت صورت کار می کنند. کاهش حجم بافت صورت عمدتا به دلیل روند طبیعی پیری اتفاق می افتد. برای رفع این پدیده، مواد پرکننده از موادی مانند اسید هیالورونیک برای جمع شدن بافت پوست استفاده می کنند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی موجود در بدن است که می تواند وارد سلول های پوست شود و آن ها را از رطوبت پر کند ، در نتیجه ظاهر جوانتری به نمایش بگذارد. پرکننده های دیگر با تحریک سلول های پوست برای تولید کلاژن بیشتر کار می کنند. کلاژن پروتئینی است که بیست و پنج تا سی و پنج درصد از کل پروتئین در بدن را تشکیل می دهد و عمدتا در بافت پیوندی از جمله پوست یافت می شود. تولید کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد ، که به ایجاد چین و چروک، خطوط و سایر علائم پیری کمک می کند. با افزایش تولید کلاژن ، این خصوصیات کمتر مورد توجه قرار می گیرند.


دکتر سجاد آرمانفر

تزریق فیلر در اصفهان لب؛ با استفاده از فیلر لب می توان نقص های لب را به خوبی رفع کرد و سبب برجسته شدن و بزرگتر شدن لب ها شد. در این نوع تزریق می توان از فیلرهای مختلفی استفاده کرد. این تزریق روی لب و نواحی اطراف آن انجام می شود. به عنوان مثال ماندگاری هیالورونیک اسید حدود شش تا دوازده ماه است. حجم دهی به لب، یکی دیگر از اقدامات زیبایی است که این روزها، طرفداران زیادی را پیدا کرده است. تزریق به خصوص فیلرهای هیالورونیک اسید، برای حجم دهی لب ها استفاده می شوند. در گذشته، از فیلرهای کلاژنی نیز استفاده می شد. یکی از تاثیرگذارترین اجزای صورت در زیبایی افراد لب هاست. امروزه لب‌های خوش فرم و حجیم معیار زیبایی هستند و بسیاری از اطراف خواهان لب‌هایی حجیم‌تر و خوش فرم تر هستند. برخی از افراد به طور ژنتیکی لب‌های باریک و کم حجم دارند و در برخی دیگر نیز به دلایلی از جمله افزایش سن، کاهش وزن و غیره این اتفاق رخ می دهد. لب‌های باریک باعث القای خستگی و حتی ناراحتی به چهره می شوند. همچنین ممکن است لب‌ها متقارن نباشند یا فرم آن ها مورد قبول فرد نباشد. لب‌های حجیم و خوش فرم ظاهری جذاب و شاداب را به فرد می‌بخشند. تزریق فیلر در اصفهان لب تکنیک‌های متفاوتی دارد و با توجه به نحوه تزریق آن ها ظاهر لب‌ها متفاوت خواهد بود. از جمله پر طرفدار ترین فرم‌های لب می توان به عروسکی، طبیعی و روسی اشاره کرد. نتیجه نهایی تزریق فیلر در اصفهان کاملاً به میزان مهارت و تجربه پزشک شما بستگی دارد. فیلر چانه؛ دارا بودن چانه برجسته و زیبا در زیبایی صورت بسیار با اهمیت است. با تزریق فیلر در اصفهان به چانه این امر امکان پذیر است.


دکتر سجاد آرمانفر

تزریق فیلر در اصفهان بینی؛ برای برطرف کردن قوز بینی و فرورفتگی و همچنین معایب بینی می توان از تزریق فیلر در اصفهان بینی استفاده کرد. در این روش از یک سوزن ظریف و کوچک برای تزریق مواد هیالورونیک اسید در بینی استفاده می شود. یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی عمل جراحی بینی است. این عمل توسط جراحان جهت اصلاح فرم بینی انجام می شود. اما در سال‌های اخیر تمایل زیباجویان نسبت به روش های کم‌تر تهاجمی بیشتر شده است. یکی از این روش ها تزریق فیلر در اصفهان بینی است. این روش در مقایسه با عمل جراحی مزیت‌های بسیاری دارد. از جمله این مزیت‌ها می توان به عوارض بسیار کمتر، عدم نیاز به دوره نقاهت و استراحت و همچنین هزینه کمتر اشاره کرد. نتیجه کار نیز سریعاً مشخص می شود و در صورت نیاز و با مشورت دکتر جراح پلاستیک می توان نواقص را اصلاح کرد. تزریق فیلر در اصفهان بعد از عمل بینی برای افرادی که جراحی بینی انجام داده اما از ظاهر بینی خود راضی نیستند نیز انتخاب مناسبی است. فیلر خط خنده؛ از فیلر ها می توان برای از بین بردن خطوط خنده در صورت استفاده کرد و نتیجه بسیار موثری را دارا می باشد. با افزایش سن خطوطی عمیق در کنار دهان پدیدار می شود که به آن خط خنده میگوند. این خطوط باعث می شوند تا سن افراد بیشتر به نظر برسد. همچنین باعث جدا شدن گونه‌ها می شود و ظاهری ناخوشایند را برای افراد ایجاد می کنند. معمولاً این خطوط به حدی عمیق هستند که با بوتاکس رفع نمی شوند اما فیلر به خوبی می تواند این خطوط را پر کند و نتیجه دلخواه را برای فرد ایجاد کند. همچنین تزریق فیلر در اصفهانهایی همچون فیلر هیالورونیک باعث افزایش تولید کلاژن در بدن می شوند. کلاژن باعث جوانسازی و سفت شدن پوست می شود و از پیری پوست جلوگیری می کند.


تزریق فیلر در اصفهان گونه؛ تزریق هایی که در آن از فیلر های گونه استفاده می شود، معمولا از کلاژن ها تشکیل شده اند و به گونه، حال و شکل برجسته می دهند. ماندگاری فیلر بستگی به نوع آن دارد. فیلرهای اسیدی می تواند تا دوازده ماه ماندگاری داشته باشند. فیلر خط اخم؛ به مرور و با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی و کلاژن سازی پوست از بین می رود که این امر سبب افزایش چین و چروک مخصوصا در اطراف چشم و ابرو می شود. ازتزریق فیلر در اصفهان می توان برای رفع خط اخم استفاده کرد. تزریق فیلر در اصفهان زیر چشم؛ با استفاده از فیلر می توان سیاهی و گودی زیر چشم را که به دلایل مختلف در صورت افراد ایجاد می شود را درمان کرد. این نوع فیلر دائمی نیست و ماندگاری آن در افراد مختلف متفاوت است. گاهی اوقات، ناحیه نازکی زیر چشم دیده می شود که در سمت داخلی و گوشه چشم قراردارد، و درست جایی است که اشک از چشم سرازیر می شود، بیشتر شدن این ناحیه، ظاهری تیره را به چشم شما می دهد که به صورت دایره های کوچک تیره در زیر پلک تحتانی قابل مشاهده خواهد بود. به مرور زمان و با افزایش سن، و شل شدن ماهیچه ها و عضلات پلک پایینی، این حالت بیشتر به نظر می رسد و اصطلاحا پلک پایینی پف می کند. با وجود این که جراحی پلک، باعث از بین رفتن این حالت می شود، اما، تزریق فیلر در اصفهان از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. این تزریق، نتایج مطلوب و طبیعی تری را به همراه دارد، بیش از یک سال ماندگاری دارد و در طول این مدت، بیمار نیازی به تزریق مجدد نخواهد داشت و علاوه بر این، عوارض این نوع تزریق بسیار کمتر از جراحی می باشد. تزریق فیلر در اصفهان به زیر چشم چه برای افراد جوان و چه افراد مسن، مفید و موثر خواهد بود. بسیاری از افراد حتی در سنین پایین، از تیرگی و یا خطوط زیر چشم خود ناراضی هستند، که این حالت می تواند علت ژنتیکی نیز داشته باشد، و یا نشانه ی باشد از افزایش سن. یکی از مواردی که برخی از افراد نسبت به آن احساس نارضایتی دارند سیاهی دور چشم است. سیاهی دور چشم بیشتر زمینه ارثی و ژنتیکی دارد و به همین علت در افراد جوان نیز دیده می شود. لازم به ذکر است که افزایش سن نیز فاکتور بسیار موثری در ایجاد یا تشدید سیاهی دور چشم است. این عارضه باعث ایجاد خستگی در چهره می شود و حتی سن را بیشتر نشان می دهد. همچنین حالت چشم‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود تا چشم‌ها ظاهر شاداب و درخشان خود را از دست بدهند. تزریق فیلر در اصفهان یکی از کم عارضه ترین راهکارهای زیبایی است. در نتیجه انتخاب بسیار خوبی برای پوست و ناحیه حساس دور چشم به شمار می‌آید. این موضوع باعث می شود تا بدون وارد شدن هر نوع آسیب به بافت‌های اطراف این ناحیه سیاهی دور چشم که عموماً به دلیل کمبود چربی زیربافتی رخ می دهد از بین برود و چشم‌ها ظاهری شاداب و گیرا داشته باشند. تزریق فیلر در اصفهان چین و چروک؛ در صورت افراد ممکن است چین و چروک هایی مانند خط اخم و خط لبخند ایجاد شود که می توان با استفاده از تزریق فیلر در اصفهان آن را رفع کرد.


فیلر‌های تزریق شده به پوست دائمی نیستند و برای حفظ وضعیت، بهتر است تزریق های بعدی نیز انجام شود، اما علاوه بر طول عمر هر نوع فیلر، روند پیری و افزایش سن شما و این که بدن شما چه قدر سریع فیلر را تجزیه خواهد کرد، فواصل تکرار دوباره فیلر را تعیین می ‌کند. اگر شما تصمیم به درمان دوباره نداشته باشید، ظاهر چروک ‌ها به وضعیت اولیه بر می‌گردد و حجم گونه‌ ها و لب ‌ها کاهش می‌یابد. برای جلوگیری از عوارض جدی، در انتخاب پزشک باتجربه و مورد اعتماد خود دقت نمایید چرا که عدم مهارت و دانش کافی در انجام تزریق و نیز استفاده از انواع متفرقه و ارزان قیمت فیلرها می تواند عواقب جدی به دنبال داشته باشد. هنگام فیلر صورت چه انتظاری می توانم داشته باشم؟ فیلر صورت درمان یمن و موثری است. در اینجا مواردی است که می توانید هنگام فیلر صورت، از مشاوره اولیه تا روزهای بعد از درمان انتظار داشته باشید. قبل از درمان قبل از درمان، با یک مشاور خود صحبت کنید. در طی این مشاوره، شما مشخص شود که کدام ناحیه صورت نیاز به درمان دارد و چه مقدار ژل تزریق می شود. متخصص شما همچنین سوالات مربوط به سابقه پزشکی شما را می پرسد تا علاوه بر انجام تجزیه و تحلیل صورت، مطمئن شوید که شما کاندید مناسبی برای درمان هستید. 

سپس متخصص شما در مورد چگونگی آماده سازی برای درمان، از جمله مواردی که باید از آن ها اجتناب کنید، به شما دستورالعمل هایی می دهد. با پرهیز از مصرف الکل و داروهای NSAID به مدت یک تا دو هفته قبل از درمان، می توان کبودی و تورم را به حداقل رساند. در طول درمان قبل از تزریق، ناحیه تمیز و آماده می شود. ممکن است به شما بی حسی موضعی داده شود تا ناحیه بی حس شود. سپس مقدار دقیق فیلر در زیر پوست تزریق می شود. به طور متوسط، بیماران در هر ویزیت یک تا دو سرنگ از ماده پر کننده انتخابی خود دریافت می کنند. مدت زمان جلسه درمان بسته به ناحیه صورت تحت درمان می تواند از پانزده الی شصت دقیقه طول بکشد. بعد از درمان پس از معالجه عموماً زمان خرابی وجود ندارد و بیماران می توانند به محض خروج از مطب به فعالیتهای عادی خود برگردند. بسیاری از مواد پرکننده مانند Juvederm نتایجی را تولید می کنند که تقریباً بلافاصله قابل مشاهده هستند و می توانند از شش ماه تا دو سال دوام داشته باشند. در روزهای پس از درمان، با کاهش تورم یا قرمزی ، نتایج حتی بیشتر قابل توجه خواهد بود. تزریق فیلر در اصفهان چه کاربردهایی دارد؟ تزریق فیلر یک درمان زیبایی است که برای صاف کردن چین و چروک یا اسکارهای حفره دار در پوست.


استفاده از فیلرها کاربردهای متفاوتی به شرح زیر دارد: به پرتر کردن لب ها کمک می کند. هنگامی که فیلر زیر پوست تزریق می شود، آن ناحیه را حجم می دهد. این حجم دهی می تواند موقت یا دایمی باشد. به رفع مشکلات بینی به صورت محدود و در موارد خاص، کمک می کند و باعث می شود شکل ظاهری بینی و تورفتگی های روی آن بهبود یابند. تزریق فیلر در اصفهان باعث پر شدن و حجیم شدن صورت های لاغر می شود. برای حجم دهی به سینه، باسن و پا نیز می توان تزریق فیلر در اصفهان را انجام داد. البته حجم دهی این قسمت های بدن با استفاده از فیلر نتایج کاملاً اثربخشی به دنبال ندارد و مورد تایید متخصصان و پزشکان نمی باشد. با استفاده از فیلترها می توان درد ناشی از آرتروز را کاهش داد، زیرا اطراف غضروف ها را اسید هیالورونیک پوشانده است. با تزریق این ماده می توان به حمایت غضروف ها و حفظ استخوان ها در برابر سایش کمک کرد. فراموش نکنید برای بهره‌ مندی از کاربردهای مثبت تزریق فیلر در اصفهان باید یک کلینیک معتبر با افراد ماهر و آموزش دیده در این زمینه انتخاب کنید تا در نهایت بتوانید بدون مشکل و عارضه‌ ای به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. استفاده از فیلر یکی از روش های کاربردی برای بازگشت حجم، از بین بردن خطوط و چین و چروک پوست است که امروزه مورد استفاده‌ی بسیاری از افراد قرار می‌گیرد. 

به طور کلی فیلرها را می توان مواد ژن مانندی دانست که امروزه در حوزه زیبایی استفاده می شوند. مشهورترین مورد استفاده انواع مختلف فیلرها، بهبود شرایط پوست با پرکردن خطوط و چین و چروک های صورت است.حجیم کردن برخی از اعضای صورت مانند لب نیز از کاربرهای فیلر است. خطوط پیشانی، خطوط خنده، چین و چروک های اطراف چشم گودی زیر چشم و دهان و به‌طورکلی هرگونه فرورفتگی در پوست، از جمله مواردی است که با استفاده از فیلر می توان آن را درمان کرد. جای زخم‌ها و جوش‌های عمیق را نیز می توان با تکنیک‌هایی خاص و با استفاده از فیلر‌ها بهبود بخشید. البته باید سطح انتظار بیماران را در حد توانایی تزریق فیلر در اصفهان‌ها پایین آورد یا از تکنیک‌های ترکیبی لیزر و جراحی در کنار تزریق فیلر در اصفهان استفاده کرد. علاوه بر خواص درمانی فیلر‌ها در تغییرات پوستی، می توان از این روش در حجم دهی به لب‌ها و گونه نیز استفاده کرد. با استفاده از تکنیک‌های حجم دهی، تغییر شکل صورت و زاویه‌دار کردن فک نیز با استفاده از فیلر ممکن می شود. هرچند باید به این موضوع دقت داشت که تخصص پزشک در پروسه‌های حجم‌دار کردن صورت، بیشتر به چشم می‌آید.

مراحل تزریق فیلر در اصفهان

ارزیابی پوست؛ ابتدا ظاهر و وضعیت پوست بررسی می شود و مشخص خواهد شد که تزریق به کدام نقاط نیاز است. چنانچه قصد تزریق به نقاط مختلف صورت خود را داشته باشید، پزشک، چهره شما و نقاط تیره و روشن آن را مورد ارزیابی قرار می دهد و بخش هایی که نیاز به تزریق ژل داشته باشد را مورد بررسی قرار می دهد. نقاط مناسب برای تزریق ژل علامت گذاری می شوند. امکان دارد از بخش هایی که قرار است تزریق روی آن ها صورت بگیرد، عکسبرداری شود. بی حسی موضعی و ضد عفونی صورت؛ ابتدا، نقطه مورد نظر، با استفاده از شوینده های ضد میکروبی، پاک سازی می شود. استفاده از داروی بی حسی از میزان درد در ناحیه تزریق کم می کند. در این شرایط می توان از سرد کننده هایی برای خنک نگه داشتن پوست و یا پمادهای بی حس کننده و یا تزریق بی حسی موضعی استفاده نمود. تزریق ژل بدون درد نخواهد بود، اما درد آن قابل تحمل است و باعث نمی شود که فرد اذیت شود. تزریق فیلر در اصفهان؛ یک بار تزریق و وارد شدن فیلر، برای هر ناحیه تنها در حدود چند ثانیه طول می کشد. بعد از تزریق، محل مورد نظر کمی ماساژ داده می شود و در صورت نیاز، تزریق بیشتری نیز انجام خواهد شد. بسته به میزان وسعت ناحیه تزریق، کل روند در حدود پانزده تا سی دقیقه طول می کشد. پاک سازی نهایی و ریکاوری؛ محل های علامت گذاری شده برای تزریق، پاک می شوند. کمپرس یخ بر روی ناحیه مورد نظر گذاشته می شود تا از میزان التهاب و تورم کاسته شود. میزان درد بعد از تزریق به حدی نیست که مصرف داروهای مسکن نیاز شود. موضع تزریق، ممکن است تا دو روز قرمز و حساس باشد که در این وضعیت نیازی به استفاده از دارو برای کاهش حساسیت و قرمزی پوست نخواهد بود. فیلرها، ژل هایی هستند که از مواد طبیعی همچون هیالورونیک اسید ساخته شده اند، و از لحاظ انسجام و سختی درجات مختلفی دارند. با تزریق فیلر در اصفهان، حجم از دست رفته بافت بر می گردد، به عنوان مثال، تزریق فیلر در اصفهان به گونه باعث حجیم تر شدن گونه ها می شود. همین حجیم شدن باعث می شود پست کشیده شود، در نتیجه بر روی ظاهر پوست نیز تاثیر می گذارد و فرد بعد از تزریق، جوان تر به نظر می رسد. تزریق فیلر در اصفهان به جذب بیشتر آب کمک می کند. به همین خاطر، علاوه بر پر شدن پوست، رطوبت عمیقی را به پوست می دهد. هر چه پوست مرطوب تر باشد، علائم و نشانه های پیری و افزایش سن، از جمله چین و چروک و خطوط عمقی، دیرتر در فرد ظاهر خواهد شد. تزریق فیلر در اصفهان، جایگزین بسیار خوبی برای عمل های زیبایی است، چرا که تزریق به نواحی از جمله، بینی، گونه، چانه و پیشانی نیز انجام می گیرد. اما این بدین معنا نیست، فردی که تزریق را انجام می دهد، دیگر نیازی به تزریق ندارد. ترکیب این دو روش با هم، قطعا نتایح بسیار مطلوب تری را خواهد داشت. باور غلط در مورد تزریق این است که، افراد بر این باورند که تزریق بایستی مدام انجام شود، و اگر انجام نشود، فرد ظاهر بدی پیدا خواهد کرد. جالب است بدانید که، بعد از تزریق تولید کلاژن تحریک می شود و میزان تولید این ماده در بدن افزایش خواهد یافت. تکرار و تداوم تزریق، مانگاری تزریق را بیشر می کند. علاوه بر نوع فیلر، تخصص پزشک پوست نیز بسیار مهم می باشد. فیلر هیالورونیک اسید تنها یک ماده و ژل است. این تزریق تا حد زیادی به مهارت و تخصص فردی بستگی دارد که تزریق را انجام می دهد. اگر این کار به دست افراد نابلد سپرده شود، نتایج زیان باری را به همراه خواهد داشت. 


تزریق فیلر در اصفهان چه مدت طول می کشد؟ با توجه به نواحی مورد نیاز در تزریق، میزان زمان صرف شده نیز متفاوت است. اما زمان تقریبی که برای تزریق در نظر گرفته اند حدود پانزده تا سی دقیقه خواهد بود. میزان ماندگاری و تاثیر تزریق فیلر در اصفهان سن به تنهایی باعث از دست دادن حجم صورت نمی شود. عوامل مختلفی در این زمینه دخیل هستند که از آن جمله می توان به عوامل ژنتیکی، تروما، سوختگی و غیره اشاره کرد. برای ترمیم و بهبود حجم از دست رفته در همه این موارد تزریق فیلر در اصفهان یک گزینه خوب و عالی محسوب می شود، اما سوالی که در این زمینه مطرح شود این است که میزان ماندگاری و تاثیر فیلر چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟ همانطور که اشاره شد فیلرهای مختلف اثر و ماندگاری های متفاوتی دارند. بسته به ناحیه تحت درمان و واکنش بدن نسبت به پرکننده، ممکن است یک یا چند تزریق تکرار شود. پرکننده های مختلف مدت زمان متفاوتی دوام می آورند. بدن شما به آرامی فیلر را جذب می کند. این باعث می شود پوست به حالت عادی خود بازگردد. 

به عنوان مثال: اسید هیالورونیک حدود شش تا دوازده ماه باقی می ماند. تزریق چربی اتولوگ ماه ها و سال ها ماندگاری دارد. کلسیم هیدروکسیل آپاتیت حدود دوازده ماه در زیر پوست باقی می ماند پلی متیل متاکریلات حداقل تا پنج سال باقی می ماند. ماندگاری تزریق فیلر در اصفهان به چه عواملی بستگی دارد؟ جدا از هدف زیبایی و پرکننده ای که انتخاب می کنید، باید بدانید در ماندگاری و اثربخشی تزریق فیلر در اصفهان عوامل مختلفی دخیل هستند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: نوع فیلری که انتخاب می کنید: بی شک برای داشتن نتایج عالی باید به کیفیت و نوع ژل یا فیلر انتخابی توجه نمود. یک فیلر خوب باید استاندارد و تاییدیه لازم از وزارت بهداشت را دریافت نموده باشد. چگونگی تزریق ژل به زیر پوست: یکی دیگر از عواملی که میزان ماندگاری ژل را افزایش می دهد، تشخیص صحیح سطح و عمقی است که باید تزریق در آن انجام شود. برخی از پرکننده ها باید به گونه‌ ای تزریق شوند که به عمق پوست نفوذ کنند و برخی دیگر فقط کافی است که در سطح پوست تزریق شوند. 


مراقبت درست بعد از تزریق فیلر در اصفهان: رعایت مراقبت اصولی مانند استفاده از ضد آفتاب و اجتناب از قرار گرفتن در محیط های گرم و مرطوب پس از تزریق باعث می‌ شوند تا تاثیر و ماندگاری پرکننده ها بیشتر شود. چه افرادی کاندیدای مناسبی برای استفاده از تزریق فیلر در اصفهان هستند؟ افرادی می توانند تزریق فیلر در اصفهان انجام دهند عبارتند از: همه افرادی که از سلامت کامل جسمی برخوردار هستند، می‌ توانند از این روش استفاده کنند. افراد سیگاری و کسانی که مواد مخدر استعمال می کنند، حداقل دو هفته قبل از تزریق باید مصرف این مواد را متوقف کنند. افرادی که انتظارات واقع بینانه از نتایج بعد از تزریق فیلر در اصفهان دارند. خانم های باردار و شیرده مجاز به استفاده از فیلر نیستند. افرادی که از عفونت های سینوسی رنج می برند نیز قبل از اقدام به تزریق باید تحت درمان قرار گیرند. افرادی که از مشکلات دهان و دندان رنج می برند، بهتر است قبل از تزریق از سلامت دهان و دندان خود اطمینان حاصل نمایند.

 موارد منع استفاده از فیلر؛ دوران حاملگی و شیردهی، وجود عفونت و التهاب در ناحیه تزریق، اختلالات خونی و انعقادی، برخی از آتروفی های پوستی ناشی از استفاده از داروهای استروئیدی، نقص ایمنی، ویتیلیگو و اگزمای پوستی، سابقه آلرژی و یا واکنش های آنافیلاکسی. تزریق فیلر در اصفهان ضرر خاصی برای سلامت افراد ندارد، اما در صورت باردار بودن فرد و یا شیردهی به نوزاد و یا ابتلا به عفونت های سینوسی، باید این عمل را به تعویق انداخت. همچنین این تزریق ها نباید قبل از جراحی ها و مراقبت های دندان و دهان صورت بگیرد. آیا امکان تخلیه فیلر بعد از تزریق وجود دارد؟ در مواردی که تزریق با ایجاد التهاب و عفوت همراه باشد و یا فرد نسبت به مواد تشکیل دهنده فیلر ها حساسیت و آلرژی داشته باشند، بهترین اقدام تخلیه فیلر است. چراکه در این صورت این تزریقات نه تنها موجب زیبایی نمی شود بلکه ایجاد عوارض نیز خواهد کرد.


مزایا و معایب تزریق فیلر در اصفهان

با استفاده از فیلر می توان بافت پوست را اصلاح کرد. شما می توانید با استفاده از تزریق فیلر در اصفهان به طور همزمان چند ناحیه را درمان کنید. فیلرها بافت پوست را اصلاح می کنند. نیازبه استراحت و سپری شدن دوران بهبودی بعد از تزریق نیست. یکی از روش های در دسترس و راحت برای جوانسازی پوست، تزریق فیلر در اصفهان است که از ماندگاری به نسبت بالایی بر خوردار است . فیلرها سبب فرم دهی به اجزای صورت می شوند. نتایج آن بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است. هیچ گونه عوارض و خطراتی را برای فرد ایجاد نمی کند. به احیا و پرکردن منافذ خالی صورت می پردازد. این روش نسبت به سایر روش های درمانی و زیبایی مزیت‌های بسیاری دارد. مهم‌ترین آن کم‌تر تهاجمی بودن این روش است. تزریق فیلر در اصفهان بدون بر جای ماندن هر گونه آثار زخم یا بخیه انجام می شود. همچنین عوارض بسیار کمی دارد. نیازی به دوران نقاهت یا استراحت نیست و زیباجو می تواند پس از تزریق به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد. از دیگر مزیت‌های تزریق فیلر در اصفهان مشاهده کردن نتیجه به صورت عینی است و در صورتی که عیبی مشاهده شود پزشک می تواند آن را رفع کند. هر چند لازم به ذکر است که تزریق فیلر در اصفهان با ورم در ناحیه مورد نظر همراه هست و نتیجه دقیق پس از بین رفتن ورم قابل مشاهده است. برخی از فیلرها به بازسازی پوست و جلوگیری از شل شدگی آن نیز کمک می کنند. 


مانند هر روش زیبایی و درمانی دیگر تزریق فیلر در اصفهان ممکن است با عوارض یا معایبی همراه باشد. عوارض طبیعی فیلر کاملاً موقتی و موضعی است که شامل ورم، قرمزی و سوزش اندک در ناحیه پس از تزریق است که به مرور و در عرض چند روز از بین می رود. اما در صورتی که به پزشک حاذق و مجرب مراجعه نکنید ممکن است عوارضی رخ بدهد که نادرتر و جدی‌تر است. این عوارض شامل مواردی است که در ادامه گفته می شوند. ایجاد عفونت در محل تزریق، وارد شدن آسیب به عروق خونی، ایجاد ناهمواری و بافت گلوله گلوله، خارج شدن فیلر از محل تزریق، خون مردگی و آسیب به بافت. عوارض جانبی که تا کنون به ندرت دیده و گزارش شده است عبارت اند از عوارض ناشی از استفاده از فیلر هایی غیر قابل جذب هستند، از آنجا که جذب نمی شوند، ممکن است نیاز به خارج شدن داشته باشند. این امکان وجود دارد منجر به زخم های ناخواسته شود. کبودی؛ شایعترین عارضه دیده شده در محل تزریق فیلر در اصفهان، است. این می تواند بدون در نظر گرفتن تکنیک مورد استفاده رخ دهد.


عفونت، که در همه ی این موارد که ذکر شد اگر به بهترین نحوه ممکن و توسط بهترین پزشک انجام شود، هیچ عارضه ایی شما را تهدید نمی کند. اقداماتی پزشک که می تواند با استفاده از آن عوارض ناشی از تزریق فیلر در اصفهان را به حداقل برساند. بیماران تا یک هفته قبل از تزریق از مصرف رقیق کننده خون آسپرین ، وارفارین، کلوپیدوگرل، دبیگاتران، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، روغن ماهی ، ویتامین E، سیر، گینگکو یا جینسنگ خودداری کنند. از سوزن های سنج کوچک و کانول های صاف استفاده کنید. تعداد سایت های سوراخ را به حداقل برساند. اگر در هنگام تزریق کبودی مشاهده شده یا مشکوک است ، فورا روی ناحیه فشار وارد کرده و یک بسته کمپرس یخ بگذارید. به بیماران توصیه کنند از فعالیتهایی که می توانند فشار خون خود را بالا برده و یا فشار را روی سر و صورت خود قرار دهند، بیست و چهار ساعت پس از تزریق به عنوان مثال، ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنند. به بیماران توصیه کنید تا بیست و چهار ساعت پس از تزریق، سر خود را بالا نگه دارند.


انواع فیلرها

تزریق فیلر در اصفهان صورت نوعی روش زیبایی غیرجراحی است که به صورت تزریق موضعی به زیر پوست انجام شده و موجب رفع عیوب و زیبا سازی مناطقی تزریق شده می شود. به طور کلی با استفاده از فیلر صورت می توان چین و چروک‌ و فرو رفتگی‌های صورت را پر ترمیم کرد، خطوط پیشانی و گردن را صاف می کند و حجم از دست رفته صورت را به شما باز می‌گرداند. افراد برای بهبود ویژگی‌های صورت خود یا به دست آوردن ظاهری جوان‌تر، فیلرهای پوستی و یا فیلر صورت را انتخاب می کنند. این روش، معمولا کمتر از نیم ساعت طول می‌کشد و زمان بهبودی آن حداقل یک روز است. نتایج فیلرهای پوستی فوراً دیده می شوند و بسته به نوع فیلر و محل تزریق، ماه‌ها تا سال‌ها دوام می‌آورند. همچنین در انجام تزریق فیلر در اصفهانهای پوستی مانند هر عمل زیبایی، خطراتی از جمله عفونت، خونریزی و کبودی وجود دارد. قبل از تزریق فیلر در اصفهان صورت، باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید. ممکن است بخواهید به یک متخصص پوست مراجعه کنید، پزشکان متخصص پوست چهره شما را بررسی می کنند و در مورد اهداف شما و اینکه چه زمینه‌هایی را می‌خواهید بررسی می کنند. آن ها ممکن است صورت شما را با یک خودکار یا نشانگر علامت گذاری کنند تا نشان دهند تزریق در کجا انجام می شود. آن ها همچنین ممکن است از صورت شما عکس بگیرند. سپس متخصص پوست یا زیبایی شما نوع خاصی از فیلر یا فیلرها را توصیه می کنند و عوارض جانبی احتمالی و زمان بهبودی آن را بررسی می کنند. در طول این مشاوره، متخصص پوست شما در مورد سابقه پزشکی شما نیز سوال خواهد کرد. مهم است که در صورت مصرف دارویی به آن ها اطلاع دهید، زیرا برخی از داروها می توانند خطر عوارض پس از دریافت فیلر را افزایش دهند. یکی از رایج ترین فیلرهای مورد استفاده، هیالورونیک اسید است. هیالورونیک اسید، ماده ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و بیشتر در بافت های همبندی و یا مایع اطراف چشم یافت می شود. تزریق این ماده، باعث ترمیم و رفع چین و چروک ها، پرکردن خط لبخند و همچنین سفتی پوست می شود. کلسیم هیدروکسید آپاتیت، نوع دیگری از فیلر است، که مشابه ترکیب طبیعی موجود در استخوان های بدن است و برای پر کردن شیار ها و خطوط عمقی استفاده می شود. پلی لاکتیک اسید، نوع دیگری است که باعث تحریک کلاژن سازی می شود. این نوع مواد، نتایج سریعی ندارند، اما در طول چند ماه باعث تحریک کلاژن سازی می شوند و بعد از آن نتایج محسوس خواهند بود. نوع بعدی فیلرها در واقع از جنس چربی بدن خود فرد هستند که طی مراحل لیپوساکشن از نواحی چربی دار بدن گرفته و پس از خالص ‌سازی به منظور حجم دهی و یا رفع چروک های عمیق در همان جلسه تزریق چربی به صورت و به عمق پوست انجام می گردد. نکته مهم در مورد انواع فیلرها این است که، فیلرهای نرم تر معمولا برای قسمت هایی مانند لب ها کاربرد دارند مانند فرم دهی لب با تزریق ژل و فیلرهای سفت و محکم برای نواحی مانند چانه استفاده می شوند. این پزشک است که نوع فیلر را برای شما تعیین می کند. احتمال بروز تورم و یا قرمزی در برخی موارد وجود دارد، اما به مرور زمان و طی مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.


دکتر سجاد آرمانفر

فیلر اسید هیالورونیک (HA)؛ یکی از پرکاربردترین موادی که برای تزریق فیلر در اصفهان استفاده می شود اسید هیالورونیک است که یک قند طبیعی است. این ماده به طور عادی در بدن انسان وجود دارد و به همین علت احتمال واکنش‌های حساسیت به آن پایین است. عملکرد این ماده در حالت حادی جمع کردن قسمت‌های مختلف پوست در هنگام نیاز است. این ماده یکی از محبوب‌ترین انواع فیلر به شمار می‌آید زیرا بسیار کم ریسک و کم خطر است. اما از آنجایی که این ماده طبیعی است و به طور عادی در بدن وجود دارد توسط بدن به راحتی جذب می­شود. در نتیجه فیلرهای از نوع هیالورونیک از شش الی دوازده ماه دوام دارند و پس از آن شما باید برای تزریق فیلر در اصفهان و تجدید آن اقدام کنید. البته اسید هیالورونیک اثرات بلند مدت نیز دارد و آن افزایش میزان کلاژن سازی در محل تزریق است که این موضوع می توان پس از تزریق مکرر و در طولانی مدت به خوبی مشاهده کرد. تزریق این ماده به دلیل طبیعی بودن آن و وجود این قند در حالت کلی در بدن یکی از کم عوارض ترین راهکارها است. البته لازم به ذکر است که برند مورد نظر در نتیجه نهایی و کاهش عوارض نیز بسیار تاثیرگذار است.


دکتر سجاد آرمانفر

پلی متیل متاکریلات (PMMA)؛ یکی دیگر از انواع مواد مورد استفاده در تزریق فیلر در اصفهان پلی متیل متاکریلات (PMMA) است. این ماده در دسته بندی فیلرهای درشت دانه و دائمی قرار می‌گیرد و اثر آن تا پنج سال بعد نیز قابل مشاهده است. این ماده برعکس اسید فیلر اسید هیالورونیک مصنوعی است و در دسته بندی فیلرهای درشت دانه و دائمی قرار می‌گیرد. این ماده می تواند خطوط خالی مثل خط اخم را پر کند. همچنین این ماده کلاژن سازی را نیز تقویت می کند. البته با توجه به تاثیر طولانی مدت این فیلر، پزشکان معمولاً از آن برای تزریق فیلر در اصفهان در تمامی نقاط صورت استفاده نمی کنند. لازم به ذکر است که است که این فیلر در مقایسه با فیلرهای کوتاه مدت عوارض بیشتری دارد و مراجعین ممکن است عوارضی همچون کبودی و عفونت را پس از تزریق مشاهده کنند. فیلر های ساخته شده با این ماده حاوی کلاژن هستند و می‌ توانند ماندگاری نسبتا دائمی در زیر پوست ایجاد کرده و به استحکام و تقویت ساختار آن کمک نمایند.


دکتر سجاد آرمانفر

کلسیم هیدروکسیل آپاتایت (CaHA)؛ کلسیم هیدروکسیل آپاتایت یک ماده دیگر در تزریق فیلر در اصفهان است که میزان همبستگی آن از اسید هیالورونیک بیشتر است. این فیلر از اجزای بسیار ظریف و میکروسکوپی تشکیل شده است. به دلیل همبستگی بیشتر این فیلر دوام آن نیز از اسید هیالورونیک بیشتر است و اثرات آن بیش از نیز یک سال قابل مشاهده است. همچنین به این موضوع نیز باید دقت کنید که این ماده برای تمامی نقاط صورت کاربرد ندارد و عموماً در ناحیه‌هایی که چربی عمیق دارند استفاده می شود. در این خصوص نظر دکتر پوست بسیار حائز اهمیت است. این نیز یک ماده طبیعی است که عمدتاً در استخوان ها یافت می شود. هیدروکسی لاپاتیت کلسیم به شکل ذرات کلسیم میکروسکوپی هستند و داخل ژل به صورت معلق قرار دارند. قوام فیلر CaHA معمولاً بیشتر از پرکننده اسید هیالورونیک است. میزان ماندگاری این فیلر نسبت به فیلر هیالورونیک اسید بیشتر است و برای اکثر بیماران تا دوازده ماه اثر بخشی دارد. همچنین تزریق فیلر در اصفهان حاوی هیدروکسی لاپاتیت کلسیم باعث می شود تا کلاژن طبیعی در پوست تولید شده، خطوط عمیق، چین و چروک ها بهتر صاف شوند.


دکتر سجاد آرمانفر

پلی لاکتیک اسید (PLLA)؛ پلی لاکتیک اسید یک ماده مصنوعی است که در سال‌های گذشته از آن برای تولید نخ بخیه استفاده می‌شد. فیلر پلی لاکتیک اسید از انواع فیلرهای مستقیم نیست بلکه اثر آن پس از مدت‌زمانی مشخص و با تحریک کلاژن سازی در محل تزریق نمایان می شود. از این فیلر معمولاً در نیمه پایینی صورت و در محل خط خنده و خطوط لبخند، حجم دهی لب و پر کردن گونه استفاده می شود. تزریق پلی لاکتیک اسید در سه یا چهار دوره یک ماهه انجام می شود و معمولاً اثری نیمه‌دائمی و چندساله دارد. به این موضوع دقت کنید که تنها فیلر پلی لاکتیک اسید مورد تأیید FDA، فیلر Sculptra Aesthetic است. این ماده نیز خاصیت حجم دهی و جوانسازی دارد و نسبت به دو مورد قبلی قابلیت جذب بیشتر و ماندگاری طولانی تر دارد. در واقع پلی ال لاکتیک اسید، یک پلیمر مصنوعی است که سازگار با محیط زیست برای جایگزینی چربی از دست رفته صورت به کار می رود. این ماده همچنین به تولید کلاژن در پوست کمک می کند.


سلول های چربی؛ این روش نسبت به مواد دیگر تهاجمی‌تر است. در تزریق چربی با بهره گیری از تکنیک‌هایی همچون لیپوساکشن چربی‌های بدن خارج می شوند و به عنوان ماده فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش نیاز به بی حسی یا بیهوشی دارد و همچنین ممکن است باعث ایجاد عوارضی در مکان برداشت و تزریق شود. با تمام موارد ذکر شده یکی از امن‌ترین مواد جهت تزریق فیلر در اصفهان به شمار می رود. از مزیت‌های این روش می توان به این موضوع اشاره کرد که چربی از بدن بیمار بدست می‌آید و واکنش‌های آلرژیک را در پی ندارد. همچنین ماندگاری این روش نیز نسبت به سایر مواد بسیار بیشتر و طولانی‌تر است. تزریق چربی اتولوگ (پیوند چربی صورت) در این روش معمولاً با استفاده از لیپوساکشن و پس از طی مراحلی چربی از یک ناحیه بدن به قسمت مورد نظر در صورت انتقال داده می شود تا به افزایش حجم گونه ها، شقیقه ها، پلک های پایینی و سایر نواحی کمک شود. نکته مهم: مطمئن شوید که پزشک از فیلرهایی با نام تجاری مورد تایید FDA استفاده می کند. برای اطمینان از این موضوع به یک پزشک متخصص یا جراح زیبایی دارای مجوز مراجعه کنید. از نظر ماندگاری فیلر در سه گروه تقسیم بندی می شوند. فیلرهای دائمی؛ همانطور که از نام این فیلرها نیز مشخص است، بدن توانایی تجزیه این گونه فیلرها را ندارد و در نتیجه به طور دائمی و مادام العمر در بدن باقی می‌ماند. از جمله این فیلرها می توان به پلی آکریل آمید اشاره کرد. چربی نیز در این دسته قرار می‌گیرد که اگر با تکنیک درست و توسط یک پزشک ماهر تزریق انجام شود می تواند بدون عوارض و تا سالیان طولانی در بدن باقی بماند. فیلرهای نیمه دائمی؛ این دسته از فیلرها تنوع بیشتری نسبت به دسته بندی قبلی دارند و شامل کلسیم هیدروکسیل آپاتیت، پلی کپرولاکتون، پلی ال لاکتیک اسید هستند که ماندگاری آن ها بین دو تا چهار سال است. تزریقات این دسته از فیلرها نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد زیرا باید نکات و ملاحظات تزریق این گونه فیلرها در نظر گرفته شود. فیلرهای موقتی؛ انواع مختلفی از فیلرهای موقت موجود است. یکی از پرکاربردترین آن ها فیلر هیالورونیک است که همانطور که گفتیم نسبت به سایر فیلرها عارضه کمتری دارد و بسیار پرکاربرد است. ماندگاری این فیلرها چندین ماه است و نسبت به برند مورد استفاده و بدن هر فرد از شش الی هجده ماه در بدن ماندگاری دارند و پس از آن نیاز به تزریق مجدد و ترمیم است.

ثبت درخواست مشاوره از کلینیک آرمانفر

شما گرامیان می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه جراحی زیبایی بینی، پوست، فک و صورت ثبت درخواست نمایید. 

سخن پایانی تزریق ژل در اصفهان

فیلر صورت به تزریقاتی گفته می شود که چین و چروک و خطوط بین و روی صورت شما را صاف می کنند. انواع مختلفی از فیلرهای پوستی وجود دارد اما در اغلب موارد، متخصصان زیبایی فیلرهای پوستی را در نواحی اطراف چشم، دهان و بینی شما مورد استفاده قرار می دهند. انجام این روش زیبایی غیرجراحی فوراً نتیجه داده و می تواند ماه‌‌ها یا سال‌‌ها شما را از داشتن چین و چروک صورت راحت کند. فیلرها یا همان پرکننده های پوستی موادی هستند که با استفاده از آن ها می توان فرو رفتگی ها، خطوط چین و چروک و بافت از دست رفته را ترمیم نمود. همچنین اگر در قسمتی از صورت یا بدن تمایل به افزایش حجم وجود داشته باشد؛ تزریق فیلر در اصفهان بهترین راهکار برای دستیابی به حجم بیشتر و فرم بهتر می باشد. فیلرها به پرکننده های پوستی گفته می شوند که به روش تزریق به صورت موضعی به زیر پوست انتقال یافته و موجب رفع عیوب و زیبا سازی مناطقی مانند لب، چانه، گونه، زیر چشم و غیره می شوند. فیلرها یا چربی هستند که از بدن خود شخص برداشته می شوند و به قسمتی که نیاز به افزایش حجم دارد تزریق می‌گردند و یا به صورت آماده قابل تهیه بوده و به سادگی توسط پزشک تزریق می‌گردند. با این وجود در باور عامه فیلر همان ژل است و اغلب چربی را فیلر تصور نمی کنند. البته یکی از بهترین و ماندگار ترین فیلرها، همان چربی برداشته شده از بدن است که هم عوارضی مانند آلرژی در پی ندارد؛ و هم در صورت مهارت پزشک در برداشت، آماده سازی و تزریق چربی، می تواند با نتایج ماندگاری همراه باشد. فیلرها کاربرد اساسی دارند که به قرار زیر می باشد: فیلرها با خاصیت پرکنندگی که دارند؛ می توانند به خوبی چین و چروک ها و خطوط چهره را پر کرده و پوشش دهند.


 خطوط اخم، خنده و خطوط افقی پیشانی با تزریق فیلر در اصفهان به خوبی کاور شده و از بین می روند. همچنین از این مواد برای هم سطح نمودن اسکارهای آتروفیک یا فرو رفته نیز در کنار روش هایی مانند سابسیژن می توان بهره برد. یکی از کاربردهای اساسی تزریق فیلر در اصفهان، به قرینه سازی اعضای صورت مربوط می شود. در بسیاری از افراد گونه ها، شقیقه یا لبها به دلایل گوناگون قرینه نیستند. تزریق فیلر در اصفهان می تواند با قرینه سازی اجزای صورت، یکی از اصول زیبایی که همان حفظ تعادل و قرینگی است را برقرار سازد. بیشترین کاربرد تزریق فیلر در اصفهان برای افرادی است که می‌خواهند در یک قسمت از صورت یا بدن خود حجم بیشتر و فرم بهتری را تجربه کنند. این کاهش حجم یا از ابتدا و به صورت ژنتیکی وجود داشته است یا به مرور زمان در اثر افزایش سن، کاهش وزن، سبک زندگی و غیره ایجاد گردیده. در هر صورت تزریق فیلر در اصفهان برای این موارد می تواند با بهترین نتایج همراه باشد. همان طور که از اسم این فیلرها پیداست، این مواد قابل تجزیه به وسیله بدن نبوده و به طور دائم در بافت باقی می‌ماند.

تزریق فیلر در اصفهان چگونه انجام می شود؟ بررسی وضعیت صورت: قبل از تزریق فیلر در اصفهان، پزشک ابتدا باید صورت بیمار را مورد بررسی قرار دهد و نواحی که نیاز به افزایش حجم دارند را مشخص کند. پس از آن عکس هایی از قسمت های مورد نظر جهت تزریق گرفته می شود. بی حس کردن صورت: در این مرحله برای جلوگیری از عفونت ابتدا صورت بیمار ضدعفونی شده و پس از آن از پمادی و سوزن بی حسی موضعی جهت کاهش درد هنگام تزریق استفاده می‌ شود. تزریق پرکننده: بعد از بی حسی نوبت به تزریق می رسد. اینکه به چه اندازه باید از فیلر استفاده کرد، بستگی به وضعیت و حجم ناحیه تحت درمان دارد. اگر هدف فقط از بین بردن چین و چروک های سطحی باشد، تزریق حدود ده تا پانزده دقیقه به طول می‌انجامد و اگر قسمت های عمقی پوست هدف باشند، ممکن است تا یک ساعت زمان لازم باشد. پاکسازی صورت و استفاده از کمپرس یخ: این مرحله نهایی تزریق است. در این مرحله پزشک مناطق نشانه گذاری شده را پاک می کند و برای کاهش تورم و دردهای احتمالی از کمپرس یخ برای فرد استفاده می کند.

سوالات متداول

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.